reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dwie uroczystości z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

Aktualności29.07 o 09:55Komentarzy: 36
1 sierpnia corocznie w Oleśnicy obchodzona jest rocznica Powstania Warszawskiego. W tym roku odbędą się dwie uroczystości.W tym roku miejskie uroczystości z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się 1 sierpnia o godzinie 12 na nowym skwerze przy ul. Rzemieślniczej.

Natomiast Zarząd Oleśnickiego Obwodu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Oleśniccy Patrioci zapraszają na godzinę 17 na wydarzenie przed muralem przy ul. Krzywoustego. Następnie przy pobliskim obelisku Żołnierzy Wyklętych zostaną złożone wiązanki i zapalone znicze. O godz. 18 w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia będzie miała miejsce modlitwa za poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (36)

wirusek.31.07 o 10:03

Nie będę polemizował na stronie MO, z osobami nie znającymi chociaż w podstawowym zakresie, historii Polski, historii II wojny światowej, oraz przyczyn wywołania powstania w Warszawie w 1944 r. Podobnie nie znających zasad taktyki walki, regularnego wojska, jak też walki powstańców w mieście Warszawie, oraz walki zbrojnej partyzantów, Państwa Podziemnego w akcji "Burza", na terenach Polski i ziem zabranych nam, przez sowietów w 1939 r., oraz w 1944, bo szkoda mojego czasu dla niedouczonych oszołomów!!!

Zgłoś
WKS31.07 o 09:57

Mad idź trollować gdzie indziej,nie sprowokujesz Prawdziwych Polaków

Zgłoś
MojaOlesnica.pl31.07 o 00:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
mad31.07 o 00:11

@WKS, @WYKLENTY SEBA, nie doczekaliście się chamskich wpisów "kiboli", to sami ich udajecie?

Zgłoś
WKS30.07 o 21:06

Muj dziadek szed ze wschodu na berlin,ojczym był w ZHP,ja jestem w ONR. Waszstko dla ojczyzny,tradycija zobowionzuje.

Zgłoś
WYKLENTY SEBA30.07 o 18:12

@ WKS, no jak kogo lejemy ? To chyba jasne, lewactwo, gejostwo, lyberalstwo, niemców i komuchów. Nie pozwole żeby jakiś lewak uczył moje dzieci masturbacji w wieku 4 lat, sam bede seksualnie wychowywał nasze dzieci z ich matką Karyną, moją siostrą zresztą. Niech rzyje PIS i marszałek Kaczyński i jego Kasztanek !!!!!!

Zgłoś
Oleśniczanin30.07 o 15:51

Odezwał się @. naczelny czyściciel rowka swojego guru.

Zgłoś
do wirusek30.07 o 15:48

Jeżeli chodzi o ścisłość to w całym kraju jest to godzina 12.00. Więc nie siej tu fermentu.

Zgłoś
wirusek30.07 o 11:20

Mam wielką prośbę do piszących na stronach MO - aby opamiętali się i nie wypisywali obrażających się nawzajem epitetów. Tego nie godzi się robić, z powodu i w związku z obchodami upamiętniającymi rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, jedynego w roku w imię poległych mieszkańców Warszawy. Cały kraj łączy się symbolicznie dnia 1 sierpnia o godz.1700, grają syreny, zatrzymany jest ruch pojazdów i pieszych.....A odnośnie kamienia "pruskiego"?..Cała starówka w Warszawie, odbudowana jest z cegieł byłych miast niemieckich: Wrocławia, Szczecina, Elbląga i innych miast. Nie widzę w tym żadnej nieprawidłowości. Polegli milicjanci są uhonorowani pomnikiem kombatantów.

Zgłoś
WKS30.07 o 10:40

No jestem kogo lejemy?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube