reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Naciągali na gazetę? Straty firm mogą być olbrzymie! Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę

Aktualności26.07 o 08:00Komentarzy: 17
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy poprzez zarządzanie spółkami zawierali umowy dotyczące publikacji reklam na łamach rożnych gazet, czym mieli wprowadzać w błąd liczne podmioty gospodarcze co do zakresu, czasu trwania oraz dalszych konsekwencji finansowych. Oboje usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Straty oszacowano wstępnie na kwotę ponad miliona złotych, a teraz o dalszym losie podejrzanych zadecyduje sąd.



Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej, którzy zajmują się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, współpracując z funkcjonariuszami wydziału dochodzeniowo-śledczego, namierzyli i zatrzymali kobietę oraz mężczyznę podejrzanych o liczne oszustwa na terenie kraju.

29-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie Wrocławia, a 30-letnia kobieta na terenie Oleśnicy. Oboje nie kryli zdziwienia, widząc policjantów w drzwiach swoich mieszkań.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani m.in. poprzez zarządzanie spółkami zawierali umowy dotyczące publikacji reklam na łamach rożnych gazet, czym wprowadzali w błąd liczne podmioty gospodarcze co do zakresu, czasu trwania oraz dalszych konsekwencji finansowych.

W trakcie przeszukań pomieszczeń wykorzystywanych przez spółki m.in. na terenie Wrocławia, Opola i Leszna, policjanci zabezpieczyli blisko 30 komputerów, dyski przenośne, a także kilkadziesiąt telefonów komórkowych, pieniądze w walucie polskiej oraz euro i tomy dokumentacji, które stanowią teraz dowody w sprawie.

Zatrzymani po przewiezieniu do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu celem wykonania dalszych czynności procesowych, gdzie na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, usłyszeli już zarzuty za to, że działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili do niekorzystnego rozporządzania mieniem wiele podmiotów gospodarczych, nie przekazując im każdorazowo pełnej informacji o szczegółach istotnych warunkach zawieranych umów oraz zmieniając sposób jej realizacji, tj. o czyn z art. 286 par. 1 Kodeksu Karnego.

Ilość pokrzywdzonych osób fizycznych oraz firm z terenu całej Polski, na chwilę obecną jest nie mniejsza niż 700, a wartość strat oszacowano na kwotę ponad miliona złotych.

Prokuratura zastosowała już wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Obecnie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, bo niewątpliwie ma ona charakter rozwojowy.

Oboje za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a w świetle obowiązujących przepisów, grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak / KMP we Wrocławiu

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (17)

Brak słów28.07 o 11:06

przecież to w ogóle nie dotyczy Kijakowskich, po co takie bzdury wypisywać ?? Ktoś się zastanawia jakie konsekwencje grożą za fałszywe oskarżenia?? Dosyć hejtu w sieci !!!

Zgłoś
Piotr27.07 o 14:56

Pani Kasia już ma jeden wyrok za wałki teraz jeszcze jeden masakra a tacy rzetelni i obiektywni dziennikarze z moją Oleśnicą na czele

Zgłoś
Janusz27.07 o 10:52

Karać, karać i jeszcze raz karać!

Zgłoś
Huragan 26.07 o 13:56

sypitna= anty PiS pewnie dał się naciągnąć, bo ten idiota nie raz się chwalił jaki to nie przedsiębiorczy ynteligent złamany. Niech zawieje huraganek nad tobą

Zgłoś
Antek26.07 o 13:51

Co wy za głupoty piszecie. Państwo K maja prawie 50 lat.

Zgłoś
Ehg26.07 o 12:06

Bo pani Kasia ma już jeden wyrok

Zgłoś
Xmem26.07 o 11:09

A skąd wiesz że to państwo K. Troszkę pomysł.

Zgłoś
Ehg26.07 o 11:06

A przecież Panstwo K reklamowali się jacy są o fajni a tu proszę

Zgłoś
Zorro 26.07 o 11:04

Reklama w olesnickim wydaniu. Super. W taki sposób w Oleśnicy się reklamują. Dzięki firmom reklamowym pisu

Zgłoś
Olo26.07 o 10:27

A Emil B, i spółki emisje 24 i magnes media kiedy prokurator go za dupe weźmie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube