reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Miejska skarbnik o skutkach epidemii: staramy się nie rezygnować z najważniejszych inwestycji

Aktualności29.07 o 08:20Komentarzy: 38
Miejska skarbnik Joanna Jarosiewicz przekonuje, że pomimo wciąż trwającej epidemii i jej poważnych skutków finansowych dla miasta, władze Oleśnicy starają się nie rezygnować z najważniejszych inwestycji. - Robimy wszystko, by Oleśnica w miarę normalnie żyła i - choć nieco wolniej - szła do przodu - mówi J. Jarosiewicz.Wczoraj na łamach portalu MojaOlesnica.pl przedstawialiśmy dokładne wyliczenia miejskiej skarbnik Joanny Jarosiewicz na temat skutków epidemii koronawirusa dla miasta. Okazuje się, że zauważalny jest m.in. spadek dochodów z podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych.

- Mimo spadku dochodów staramy się nie rezygnować z najważniejszych inwestycji, dużo dzieje się na drogach, w SP 6 powstaje przedszkole, urządzamy zielone skwery i place zabaw. Proszę pamiętać, że miejskie inwestycje dają ludziom i firmom pracę i myślę, że nie trzeba przekonywać nikogo, jak bardzo to teraz ważne - mówi portalowi MojaOlesnica.pl miejska skarbnik.

- Oszczędności są robione przede wszystkim na tzw. wydatkach bieżących, w tym dotyczących wynagrodzeń, duża część imprez kulturalnych się nie odbędzie, ale też nie chcemy "wygasić" miasta i w ramach możliwości, przy obowiązujących obostrzeniach sanitarno-epidemiologicznych, robimy wszystko, by Oleśnica w miarę normalnie żyła i - choć nieco wolniej - szła do przodu - przekonuje Joanna Jarosiewicz.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (38)

Mary Mary31.07 o 22:20

Dobra niech będzie nie życzy się nikomu straty pracy więc zamiast tego miasto powinno się zreflektować i tym pracownikom wypłacać najniższą krajową bez premii. Po pierwsze nie ma w tej chwili czego i po co promować Po drugie premia należy się za jakieś osiągnięcia. Po trzecie skoro jest kryzys a nie chcemy zwalniać ludzi to nalezy wlasnie na takich stanowiskach obciąć wynagrodzenia tymbardziej że 3/4 mieszkańców pracujących w zakładach sklepach czy kawiarniach wypłaty ma poobniżane. Po czwarte chyba wszystkim Nam a w szczególności ludziom pracującym w Urzędzie zależy przedewszystkim na dobru miasta, a nie na swoich prywatnych korzyściach?

Zgłoś
Mary Mary31.07 o 22:15

Hehe, No zgadza się w sumie przecież do wymyślenia takiej ławeczki faktycznie potrzeba minimum 3 ludzi. Pewnie są z siebie dumni jak myślicie który z tych niezwykle zapracowanych pracowników najbardziej ?

Zgłoś
Czy nie?31.07 o 22:07

Ci ludzie dla przyzwoitości powinni sami się pozwalniać.

Zgłoś
daj spokój31.07 o 22:03

Jest ławeczka w Rynku? Jest, to co się czepiasz, Sekcja Promocji pracowała nad tą ławeczką kilka miesięcy człowieku, ty wiesz jaki to był wysiłek? Im pieniądze się po prostu należą, tym bardziej ,że warszawska ławeczka to przy oleśnickiej mały pikuś, wielkość ławeczki liczy się ilością wylanego intelektualnego potu, a Ty masz problem.

Zgłoś
Mary Mary31.07 o 18:41

Ponawiam poniższe pytanie.... MERRY MERRYwczoraj o 17:43 Sekcja Komunikacji Społecznej to dział który obecne w Urzędzie jest mniej potrzebny niż w zimie krótkie spodenki. Tam należy zrobić porządek i przewietrzyć to towarzysto wysyłając je na zieloną trawkę, od 6 miesięcy mają labe, a żyją za Nasze podatki. Chciałbym, aby Mojaolesnica.pl przeprowadziła śledztwo w sprawie tej sekcji ile w tym roku wdrożyli w życie swoich pomysłów i ile na tym zyskało miasto. Z informacji ogólnodostępnych na stornie Urzędu jest wykazane, że pracuje tam troje ludzi można wywnioskować, że ich utrzymanie kosztuje NAS wszystkich miesięcznie w granicach 20tys czy naprawdę stać miasto na to aby od 6 miesięcy utrzymywać ten dział ? Ja rozumiem, że funkcjonowanie takiego działu mogło być zasadne rok temu, gdy nie było "Pandemii" z którą tak walczy Oleśnica, Polska i Świat, ale dzisiaj? Dzisiaj ten dział powinien być zlikwidowany w pierwszej kolejności. Oleśniczanie powinni się z buntować i zacząć protestować nie zgadzając się z marnotrastwem swoich pieniędzy.

Zgłoś
obserwator31.07 o 11:40

Wy "kreatywni" krytykanci Pani skarbnik ze swoją wiedzą na pewno bylibyście najlepszymi skarbnikami.Tylko dlaczego, bez względu na to, kto jest burmistrzem, finanse miasta są bezpieczne?Ciekawe?

Zgłoś
Mam prawo wiedzieć30.07 o 22:00

No i co z tymi oszczędnościami na wydatkach i wynagrodzeniach? Interesują mnie szczególnie wynagrodzenia wiceburmistrzyni, naczelniczki, skarbniczki i sekretarza. A i wydatki na kawę do ekspresu. Pani Jarosiewicz?

Zgłoś
.30.07 o 20:03

MEERY....Nic nie zrobisz, Ratusz nie bierze takich głosów zupełnie pod uwagę, nie liczy się z opinią publiczną co nieraz poczuliśmy na własnej skórze w tej kadencji. Oczywiście nie muszę dodawać , że burmistrz Kołaciński rządził w diametralnie odmienny sposób, nie trzeba bylo go dwa razy prosić, to jest niezwykle empatyczny człowiek.

Zgłoś
MERRY MERRY30.07 o 17:43

Sekcja Komunikacji Społecznej to dział który obecne w Urzędzie jest mniej potrzebny niż w zimie krótkie spodenki. Tam należy zrobić porządek i przewietrzyć to towarzysto wysyłając je na zieloną trawkę, od 6 miesięcy mają labe, a żyją za Nasze podatki. Chciałbym, aby Mojaolesnica.pl przeprowadziła śledztwo w sprawie tej sekcji ile w tym roku wdrożyli w życie swoich pomysłów i ile na tym zyskało miasto. Z informacji ogólnodostępnych na stornie Urzędu jest wykazane, że pracuje tam troje ludzi można wywnioskować, że ich utrzymanie kosztuje NAS wszystkich miesięcznie w granicach 20tys czy naprawdę stać miasto na to aby od 6 miesięcy utrzymywać ten dział ? Ja rozumiem, że funkcjonowanie takiego działu mogło być zasadne rok temu, gdy nie było "Pandemii" z którą tak walczy Oleśnica, Polska i Świat, ale dzisiaj? Dzisiaj ten dział powinien być zlikwidowany w pierwszej kolejności. Oleśniczanie powinni się z buntować i zacząć protestować nie zgadzając się z marnotrastwem swoich pieniędzy.

Zgłoś
Nasze pieniądze30.07 o 17:21

Do likwidacji wysokopłatnych stanowisk, a miastu nie potrzebnych jest znacznie więcej.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube