reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Epidemia koronawirusa uderzyła w kasę miasta

Aktualności28.07 o 12:17Komentarzy: 24
Jak bardzo epidemia koronawirusa wpłynęła na stan miejskiej kasy w Oleśnicy? Mamy dokładne wyliczenia starannie przygotowane przez skarbnik Joannę Jarosiewicz.Wiemy, jak bardzo epidemia koronawirusa wpłynęła na stan miejskiej kasy w Oleśnicy. Jak informuje miejska skarbnik Joanna Jarosiewicz, wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT - ang. Personal Income Tax) w I półroczu tego roku spadły w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego o 9%, czyli o 1.795.110 zł.

- Przy czym warto dodać, że porównując pierwsze półrocza 2018 i 2019 odnotowaliśmy wtedy wzrost o ponad 2 mln zł. To tendencja bardzo niekorzystna dla samorządów, złożyły się na nią pandemia (obniżka dochodów) i zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych z lipca 2019 r., które zahamowały wzrosty w dochodach Jednostek Samorządu Terytorialnego z tytułu udziałów w PIT - informuje skarbnik Joanna Jarosiewicz.

Dochody z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT - ang. Corporate Income Tax) spadły aż o 35% w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2019, kwotowo to 1.061.444,91 zł.

- Pamiętać także należy, że Miasto obniżyło czynsze dzierżawy i najmu na okres największego lockdownu, co spowodowało ubytek w dochodach własnych na kwotę ponad 740 tys. zł. Część podatników podatku od nieruchomości korzysta z możliwości odroczenia terminu płatności podatku do 30 września, czekamy więc na dochody z tego tytułu, to około 630 tys. zł - wylicza miejska skarbnik.

- Zwolnienia z podatku od nieruchomości na podstawie uchwały Rady Miasta i decyzji burmistrza wyniosły ponad 95 tys. zł - dodaje J. Jarosiewicz.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (24)

pytam się28.07 o 12:42

A ile zaoszczędzono przez nieczynne urzędy!

Zgłoś
? 28.07 o 12:37

"Wojewoda Dolnośląski spotkał się dzisiaj z Burmistrzem, aby osobiście przekazać dobrą wiadomość o przyznaniu Gminie Miasto Oleśnica dotacji z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Środki jakie otrzyma Miasto Oleśnica to 5,6 mln złotych." pani skarbnik zapomniała?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube