reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Radny Paweł Bielański: kampania męcząco długa i niestety brudna

Aktualności14.07 o 08:05Komentarzy: 282
Miejski radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) komentuje wybory prezydenckie. Sama kampania męcząco długa i niestety brudna. - W drugiej turze praktycznie tylko gra na emocjach - napisał.


Paweł Bielański

* * *

POLSKA jest tylko jedna

Największym wygranym wyborów są sami wyborcy. Imponująca frekwencja dowodzi, że wygrała demokracja, choć ponoć od 5 lat jej nie ma. Decyzją wyborców Andrzej Duda drugą kadencję rozpoczyna z mocnym mandatem poparcia. Rafał Trzaskowski również z bardzo dobrym wynikiem, tym samym mieliśmy prawdziwe święto demokracji. Na marginesie, całe szczęście, że na szczeblu krajowym następne święto dopiero za ponad 3 lata.

Sztabowcom PO udało zrobić się z wyborów prezydenckich plebiscyt. "Przyklejono" do prezydenta wszystkie grzechy PiS, ale pomimo tego A. Duda zdobył rekordowe 10,4 miliona głosów poparcia. I nie były to tylko głosy zwolenników Prawa i Sprawiedliwości (tylu ich nie ma). Co ważne, w większość były to głosy "za", a nie "przeciw".

Sama kampania męcząco długa i niestety brudna. W drugiej turze praktycznie tylko gra na emocjach. Ciężko mówić o pozytywnym przekazie dla wyborców, gdy próbuje im się wmówić, że prezydent Polski to obrońca pedofilów(!) Kandydat PO obiecał "wszytko wszystkim", ale kluczem była wiarygodność i obciążenia bagażem partii. Mieliśmy też dziwną i niespotykaną podmianę kandydatów, na której najwięcej stracił Sz. Hołownia. Charakterystyczną tolerancją dla przeciwników politycznych wykazali się "obrońcy demokracji", którzy po wzniosłych hasłach na początku kampanii , finiszowali z jakże "kreatywnym" hasłem "J***ć PiS".

Pozytywne zaskoczenie to zwiększające się poparcie dla Konfederatów. W kolejnych wyborach potwierdzili mocną pozycję z ofertą, atrakcyjna również dla młodego pokolenia. To dobry prognostyk na przyszłość. Część Konfederatów zagłosowała by zatrzymać "postępowego" liberalno-lewicowego kandydata - za tą odpowiedzialną postawę uznanie. Część prawdopodobnie liczyła na wywrócenie stolika z nadzieją, że nowa układanka pozwoli na zwiększenie stanu posiadania. To droga na skróty.

Dziś już wiemy, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma 3 lata na dalszy rozwój Polski, ale też przeorganizowane i mocną pracę u podstaw. Po trudnym czasie pandemii jest na to szansa, a prezydent nie będzie hamulcowym.

Po wyborczym werdykcie, symptomatyczny lament europejskich agencji prasowych o "problemach z zaściankową Polską w nowoczesnej Europie". Lament świadczy o tym jak ważne były to wybory. Polski nurt konserwatywny idzie w przeciwprądzie, niosąc sprawy polskie, a to oczywiście nie jest w interesie lamentujących. Wiadomo już, że o Polskę będzie trzeba twardo walczyć.

Ktoś zapyta? O jaką Polskę? Odpowiem cytatem z kultowego Franka Dolasa (tego, który rozpętał II wojnę światową):
"Jak to o jaką Polskę? Przecież Polska jest tylko jedna".

Paweł Bielański

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (282)

anty PiS17.07 o 12:04

Wybory wygrał Rafał Trzaskowski

Zgłoś
...17.07 o 10:11

"Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało". z komedii Moliera .Kaleciński znowu się odezwał, ten guru oleśnickiego lewactwa..nie może ścierpieć wygranej w wyborach, prezydenta Dudy i koalicji rządzącej na następną 5 -ci letnią kadencję.

Zgłoś
ja tfu !!!16.07 o 23:31

Dudek wygrał nieuczciwie! To najgorszy rezydent od czasów kamienia łupanego!

Zgłoś
ja tfu !!!16.07 o 23:31

Dudek wygrał nieuczciwie! To najgorszy rezydent od czasów kamienia łupanego!

Zgłoś
Trza16.07 o 22:38

A ja glodowalem na Andrzeja Dude.

Zgłoś
Sipytna16.07 o 20:38

Jestem idiotą uciekłem z Milicza i głosowałem za Stanisławem Żółtkiem bo proponował menelów + dla takich bezmózgów jak ja. Mój prezydent Żółtek

Zgłoś
Sipytna16.07 o 20:38

Jestem idiotą uciekłem z Milicza i głosowałem za Stanisławem Żółtkiem bo proponował menelów + dla takich bezmózgów jak ja. Mój prezydent Żółtek

Zgłoś
Edmund Kaleciński16.07 o 20:25

Czy Michał Kołaciński et consortes nie wstydzą się organizacji i efektów wyborów ? Wszak pan radny publicznie od 9 lipca od 14:40, na swoim profilu Fb zaproponował: "Warto zaufać". Ciekawym... albowiem startował w tych "quasi-wyborach" najwyższy przedstawiciel Rzeczypospolitej zobligowany Konstytucją RP do czuwania nad jej przestrzeganiem ?

Zgłoś
ha tfu !!!16.07 o 19:08

Do @ A pandemia to wina tuska

Zgłoś
Czasek16.07 o 18:18

Ja głosowałem na Trzaskowskiego!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube