reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Na ratunek małemu puszczykowi. Trafił do ośrodka w Kątnej

Ciekawostki8.07 o 08:32Komentarzy: 4
Grupa mieszkańców nie była obojętna i sprowadziła pomoc dla małego puszczyka, który znajdował się na trawniku przy ulicy Kochanowskiego w Oleśnicy.Wczoraj wieczorem przy ulicy Kochanowskiego w Oleśnicy grupa ludzi zainteresowała się małym puszczykiem, który znajdował się na trawniku. Istniała obawa, że stanie się łatwym łupem kota lub nieodpowiedzialnych osób. Wiele osób nie było obojętnych i dzięki nim sówka może nadal cieszyć się życiem.

Zgodnie z procedurami, wyłapywaniem dzikich zwierząt z terenu miasta zajmuje się ośrodek w Kątnej. Jednak w celu przeprowadzenia interwencji konieczne jest oficjalne zawiadomienie z policji.

Z numerów alarmowych 112 i 997 proszono o kontakt bezpośrednio z oleśnicką komendą. Niestety, mimo wielu prób, nikt nie odbierał telefonu, dlatego po raz kolejny dodzwoniono się do centrum powiadamiania ratunkowego. Dopiero wtedy, po przyjęciu zgłoszenia i przekazaniu formatki do systemu, przyjechał patrol i wezwano specjalistę z Kątnej. Ptak został zabrany do ośrodka. Prawdopodobnie wypadł z gniazda.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Marcin8.07 o 17:18

Jak to możliwe że nikt nie odbierał ?

Zgłoś
B8.07 o 16:24

To podlot pustułki. Rodzice na pewno się nim opiekowali. Prawidłowym postępowaniem jest w takiej sytuacji oddalenie się, albo - jeśli ptak jest w niebezpiecznym miejscu - odłożenie go w jakieś bardziej bezpieczne - na gałąź drzewa, w zarośla, itp. https://kolbuszowa.krosno.lasy.gov.pl/image/journal/article?img_id=38315907&t=1589874436299&width=716 http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C413488%2Cnie-zabieraj-pisklaka-do-domu.html

Zgłoś
Olesniczanka8.07 o 12:18

Jak to dobrze, że są jeszcze dobrzy ludzie. Brawo i wielki szacun dla interweniujących

Zgłoś
uhuhu8.07 o 11:40

Na zdjęciu jest pisklę pustułki, nie puszczyka xD

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube