reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Aktywny wypoczynek młodzieży z CKiW OHP

Aktualności4.07 o 05:05Komentarzy:
Młodzież z CKiW OHP w Oleśnicy aktywnie spędzała czas na Podlasiu. Jak przebiegała ich wizyta w tej części Polski? Odpowiedź poniżej.***


Akcja "Aktywny wypoczynek z OHP" to super okazja dla młodzieży aby połączyć integrację z wypoczynkiem oraz zwiedzaniem pięknych okolic naszego kraju. Grupa z CKiW w Oleśnicy wyjechała na tygodniowy pobyt do jednego z najbardziej atrakcyjnego zakątka naszego kraju, w którym to natura narzuca rytm życia - Podlasia. Zachwycające parki narodowe i parki krajobrazowe, meandrujące rzeki, bagna i rozlewiska to główne atrakcje Podlasia. Do tego dochodzą malownicze miasta i urokliwe wsie z drewnianymi chatynkami i kolorowymi cerkwiami. Harmonogram wyjazdu został zaplanowany tak, aby zobaczyć jak najwięcej, przy okazji łącząc turystykę z rekreacją i nauką.

W ramach wyjazdu młodzież wzięła udział w zajęciach praktycznych poprowadzonych przez instruktorów z Centrum, które odbywały się w wiosce ginących zawodów w Roskoszy. Młodzież skorzystała z wspaniale wyposażonych warsztatów szkoleniowych - cukiernicy i kucharze pichcili tradycyjne pyszności, a kowale kuli pamiątkowe podkowy. Mimo zapowiadanych deszczy pogoda dopisała, co pozwoliło w pełni skorzystać z atrakcji. Nie było czasu na nudę!Udało się zwiedzić stolicę, Białą Podlaską oraz zobaczyć piękny zespół Dworsko-Pałacowy w Roskoszy i Zamek w Janowie Podlaskim. Mieliśmy też okazję odbyć spacer po najpiękniejszej stadninie w Polsce, która od 200 lat jest chlubą naszego kraju. Młodzież najbardziej wyczekiwała na ekstremalny przejazd tyrolką nad Bugiem oraz park linowy w Serpelicach.

Zdecydowanie obok spływu kajakami po Bugu była to największa atrakcja wyjazdu. Ostatnim punktem był spacer szlakiem Nadbużańskim – rejon ten charakteryzuje się pięknymi krajobrazami oraz bogactwem natury, co pozwoliło na wypoczynek nie tylko ciała, ale i ducha.

Wolny czas uczestnicy spędzali biorąc udział w rozgrywkach sportowych lub dzieląc się wrażeniami przy ognisku. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, młodzież ze smutkiem wracała do domu aby rozpocząć wakacje.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube