reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

ZDP: bardzo dobre oferty na remont wiaduktu w Oleśnicy

Aktualności1.07 o 09:20Komentarzy: 6
Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy ogłosił przetarg na przebudowę wiaduktu nad linią kolejową przy ul. Wojska Polskiego w Oleśnicy. Właśnie dokonano otwarcia ofert.***

Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy informuje, że w dniu 30.06.2020 r. nastąpiło otwarcie ofert, złożonych w ogłoszonym przetargu nieograniczonym na realizację zadania pn.: "Przebudowa wiaduktu drogowego nad linią kolejową (stacja Oleśnica Rataje) w ciągu dawnej drogi krajowej nr 8".

W przedmiotowym przetargu zostały złożone 4 oferty, których rozpiętość cenowa jest od 2 826 540 zł brutto do 2 943 633,98 zł brutto. W tej chwili można powiedzieć, że z punktu cenowego są to bardzo dobre oferty, ponieważ zamawiający zamierzał przeznaczyć na ten cel kwotę do 3 800 000 zł. Aktualnie są prowadzone czynności związane z oceną formalną złożonych dokumentów i wyborem najkorzystniejszej oferty.

Wcześniej informowaliśmy, że planowany termin realizacji zadania został ustalony do 18 grudnia 2020 r. Z uwagi na konieczność przedłużenia prawie o miesiąc terminu składania ofert (czego następstwem są możliwości uzyskania wyłączeń torowych na terenach kolejowych), niezbędnym okazało się przesuniecie terminu wykonania zadania do końca czerwca 2021 r. Przedmiotowa inwestycja to kolejne zadanie inwestycyjne na drogach powiatowych, wskazane do realizacji przez Radę Powiatu Oleśnickiego VI kadencji w budżecie powiatu na 2020 r. Jest to bardzo ważne zadanie dla mieszkańców Oleśnicy, powiatu oleśnickiego i nie tylko.

Wiadukt ten z racji swojej strategicznej lokalizacji w kierunku wyjazdu (wjazdu) na Wrocław i jednocześnie położenia nad czynnymi i bardzo uczęszczanymi liniami kolejowymi jest bardzo złożonym i wymagającym zadaniem. Dodatkową trudnością w jego realizacji jest towarzysząca nam od już ponad trzech miesięcy sytuacja epidemiologiczna, której ewentualny przebieg jest dzisiaj trudny do przewidzenia i ewentualny rozwój może być bardzo dużym utrudnieniem na etapie realizacji inwestycji. Liczymy jednak, że dzięki determinacji osób zaangażowanych w wykonanie zadania, zostanie ono wykonane w zakreślonym terminie.

Bardzo istotnym elementem związanym z tym zadaniem jest fakt, o którym niedawno informowaliśmy, że powiat oleśnicki na złożony w lutym br. wniosek, otrzymał dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w kwocie 1 792 286 zł - jako jedno z 5 zadań realizowanych w województwie dolnośląskim.

Krzysztof Górecki
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

DOL2.07 o 08:56

Problem polega na tym , że jak za to się weźmie pan Dżugaj z panem Góreckim to wiaduktu nie mamy przez pięć lat ! Oni 420 metrów Łukanowskiej robili pół roku !

Zgłoś
tje1.07 o 14:07

Unieważną przetarg i zaraz wygra oferta na 3,6mln.

Zgłoś
x1.07 o 12:25

wezma kase i sie zawina jak na obwodnicach

Zgłoś
anty PiS1.07 o 10:07

Brawo Panie Janku!

Zgłoś
Krzysztof B. 1.07 o 10:02

Myślę, że pierwszą zmianą to będzie jednak zmiana sekretarza starostwa i likwidacja przynajmniek jednego stanowiska kierowniczego (tak, dokładnie tego o którym myślicie).

Zgłoś
Fida1.07 o 09:59

Spokojnie... Już niedługo odwołanie Dżugaja a za nim tych, którzy zostali zatrudnieni za jego kadencji, także pisz pan panie Krzysiu ile się da, bo niewiele pism zostało Ci do napisania.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube