reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Trwa przebudowa SP6 w Oleśnicy. Powstanie tam przedszkole dla 100 dzieci

Aktualności1.07 o 08:19Komentarzy: 18
Trwa przebudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy. Docelowo powstanie tam zespół szkolno-przedszkolny. - W Szkole Podstawowej nr 6 powstaje przedszkole dla około 100 dzieci - informuje zastępca burmistrza Oleśnicy Edyta Małys-Niczypor.Trwają prace związane z przebudową SP6. Przypomnijmy, Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy wybrał wykonawcę spośród pięciu nadesłanych ofert. Postępowanie wygrała firma Ładne Wnętrze s. c. z Twardogóry, która zaoferowała kwotę 757 tys. złotych za wykonanie prac.

Jak informuje Urząd Miasta Oleśnicy, głównym celem tej inwestycji jest realizacja założenia, że dotychczasowa "Szóstka" od 1 września stanie się Zespołem Szkolno - Przedszkolnym z oddziałami integracyjnymi. Budynek wymaga zatem dostosowania do utworzenia w nim oddziałów przedszkolnych dla około setki dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Niezależnie od tego przetargu, placówkę czeka też przebudowa pod kątem aktualnych wymogów przeciwpożarowych.

- Nikt nie lubi remontów, taka prawda. Ale jestem przekonana, że efekt końcowy zachwyci. W Szkole Podstawowej nr 6 powstaje przedszkole dla około 100 dzieci - informuje zastępca burmistrza Oleśnicy Edyta Małys-Niczypor i załącza zdjęcia z realizacji inwestycji.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

Pigwa2.07 o 17:16

Wszystko kosztuje, przedszkole też. Nowe o wiele więcej niż przerobienie i dostosowanie szóstki do potrzeb maluchów. Pieniądz rządzi. Nie jet za bardzo ważne, że przy okazji uczniowie będą się toczyć i chodzić na trzy zmiany (bo chyba inaczej się w tej chwili nie da).

Zgłoś
Zorro2.07 o 17:12

Kiedyś zafundowano szkole bibliotekę PEGAZ, która zajęła całe piętro w jednym z segmentów. Teraz będzie w szóstce dodatkowo przedszkole na 100 dzieci. To są decyzje burmistrza i rady miasta. Szkoła jest przepełniona i to jest fakt, ale dyrektor szkoły ma niewiele do powiedzenia. No chyba, że się za wychyli, skrytykuje władzę i pójdzie od razu, albo trochę później, do zwolnienia.

Zgłoś
K2.07 o 16:14

To aburd, dzieci chodzą na zmianę, a w klasach na ostatnim piętrze dach przecieka! Kiedy pada, dzieciom kapie na głowę.

Zgłoś
Agak2.07 o 00:32

Idiotyzm to mało powiedziane. Dzieci chodzą w młodszych klasach na zmiany, starsze cisną się w ciasnych i dusznych salach w piwnicy, które na szybko uruchamiano po likwidacji gimnazjów. Wtedy brakowało miejsca i jakimś cudem nagle jest go chyba za dużo, to robią przedszkole. Szkoda, że pewnie znowu kosztem należnego dzieciom jako takiego komfortu do nauki.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl1.07 o 21:24

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Aga1.07 o 20:46

Tu nie chodzi tylko o klienta 1-3 zmianowym tych oddziałów była od początku , ale o starsze klasy. Dzieci uczą się w piwnicy i w sumie też maja zmiany teraz to chyba do 18 w szkole będą. Masakra . Tylko pogratulować pomysłu .

Zgłoś
Jacek1.07 o 17:53

Ciekawe gdzie te wszystkie dzieci się tam pomieszczą?? Zrobią trzecią zmianę od godz 16:00 do 22:00? Najpierw zabrali część na bibliotekę, teraz na przedszkole. Co tam jeszcze powstanie Żabka czy kolejna Biedronka?

Zgłoś
do Ja 1.07 o 11:42

Ja doskonale wiem,że organem prowadzącym jest ZOS a oni podlegają burmistrzowi jednak Dyrektor też ma coś w tej sprawie do powiedzenia za coś w końcu co miesiąc bierze dodatek funkcyjny i motywacyjny. Za poprzedniego Dyrektora Burmistrz zabrał część szkoły na bibliotekę a teraz zabiera na oddziały szkolno-przedszkolne. Nikt nie patrzy na to ile pieniędzy trzeba wydać na remont, wyposażenie sal, zmianę pieczątek, nazw itp Dlaczego nasze dzieci mają na tym Cierpieć i siedzieć w przepełnionej szkole.

Zgłoś
Ja1.07 o 11:13

Dyrektor szkoły za bardzo nie mam nic do powiedzenia. To organ prowadzący decyduje co dzieje się w szkole. Dyrektor ma zwierzchnika, którym jest ZOS Oleśnica (czyli dyrektor ZOS), którego szef podlega burmistrzowi miasta Oleśnica. Organem prowadzącym szkół podstawowych w Oleśnicy jest miasto Oleśnica. To tyle, wszystko mam nadzieję, że jest jasne.

Zgłoś
Dziwak1.07 o 10:56

Ja chce żeby moje dziecko chodziło do szkoły na nocke

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube