reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Część przedszkoli jest nieczynna w wakacje. Kto zapewni dzieciom opiekę?

Aktualności1.07 o 08:15Komentarzy: 27
Oleśnickie przedszkola miejskie w wakacje będą pełniły naprzemiennie dyżury. Wynika to z faktu, że pracownicy tych placówek mają do wykorzystania zaległe urlopy.Rodzice zgłaszają nam, że w lipcu Przedszkole nr 1 i 3 w Oleśnicy będą nieczynne. - Zamykają, bo nauczycielki muszą wykorzystać zaległe urlopy. A nie wszyscy rodzice mogą je teraz wykorzystać przez cały miesiąc. Pomijając fakt, że przez trzy miesiące musieliśmy siedzieć w domach - zgłasza nam jedna z mam. - Przez to mamy duży problem, bo nie wiemy, jak zapewnić opiekę naszym dzieciom - dodaje.

- W miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu, odpowiadając na potrzeby rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, przedszkola miejskie będą pełniły dyżur naprzemiennie. W lipcu przedszkole nr 1 i nr 6, natomiast w sierpniu - nr 4 i nr 3. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z macierzystej placówki. Dzieci z innych przedszkoli będą mogły korzystać z opieki pod warunkiem, że dyżurująca placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami - informuje Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

- Ograniczenia w pracy placówek wynikają z wytycznych postawionych przez GIS, tj. dotyczących ilości dzieci mogących uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych, z uwzględnieniem między innymi wielkości sal dydaktycznych. Biorąc pod uwagę oczekiwania rodziców dzieci 6-letnich, szkoły również organizują takie zajęcia, w określonym przez rodzica czasie - zapewnia.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

koko1.07 o 12:35

Od zawsze przedszkole 1 i 3 były zamykane na miesiac w wakacje. Personel miał czas na gruntowne porządki, remonty, zmianę mebli, malowanie sal. Normalnie było tak, że w jednym miesiącu 1 się zamykała i można było posłać dziecko do 3, a w drugim było odwrotnie. To, że w tym roku 1 nie działa w sierpniu wiedzieli wszyscy rodzice od września 2019. Nie mówcie, że dyrekcja mogła sobie te prace przeprowadzić jak przedkszkole i tak było zamknięte z powodu epidemii, bo nie wiadomo było nawet ile ma ten lock down potrwać.

Zgłoś
Prawnik1.07 o 11:16

Urlopy mogą wstrzymać ale opieki nie mają prawa.

Zgłoś
Mama1.07 o 11:12

Przecież jest Covid i rygor sanitarny. Ja wzięłam opiekę nad dzieckiem. Rząd obiecał przedłużać przez całe wakacje.

Zgłoś
Plaster1.07 o 10:57

Przedszkolami rządzi Bronś i to jego wina. W mojej firmie że względu na covid i tarcze 4 wprowadzono legalnie zakaz urlopów. Nikt nie może iść. Koniec kropka.

Zgłoś
Mamaa1.07 o 10:10

Nie było wogole zapisów do dyzurujacego przedszkola. Tylko na dyżur do swojego przedszkola.

Zgłoś
anty PiS1.07 o 10:10

To wszystko wina PiS

Zgłoś
mama1.07 o 09:03

przecież tak było zawsze ale bez tych śmiesznych ograniczeń

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube