reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Część przedszkoli jest nieczynna w wakacje. Kto zapewni dzieciom opiekę?

Aktualności1.07 o 08:15Komentarzy: 27
Oleśnickie przedszkola miejskie w wakacje będą pełniły naprzemiennie dyżury. Wynika to z faktu, że pracownicy tych placówek mają do wykorzystania zaległe urlopy.Rodzice zgłaszają nam, że w lipcu Przedszkole nr 1 i 3 w Oleśnicy będą nieczynne. - Zamykają, bo nauczycielki muszą wykorzystać zaległe urlopy. A nie wszyscy rodzice mogą je teraz wykorzystać przez cały miesiąc. Pomijając fakt, że przez trzy miesiące musieliśmy siedzieć w domach - zgłasza nam jedna z mam. - Przez to mamy duży problem, bo nie wiemy, jak zapewnić opiekę naszym dzieciom - dodaje.

- W miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu, odpowiadając na potrzeby rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, przedszkola miejskie będą pełniły dyżur naprzemiennie. W lipcu przedszkole nr 1 i nr 6, natomiast w sierpniu - nr 4 i nr 3. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z macierzystej placówki. Dzieci z innych przedszkoli będą mogły korzystać z opieki pod warunkiem, że dyżurująca placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami - informuje Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

- Ograniczenia w pracy placówek wynikają z wytycznych postawionych przez GIS, tj. dotyczących ilości dzieci mogących uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych, z uwzględnieniem między innymi wielkości sal dydaktycznych. Biorąc pod uwagę oczekiwania rodziców dzieci 6-letnich, szkoły również organizują takie zajęcia, w określonym przez rodzica czasie - zapewnia.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

MR realistka1.07 o 23:18

do ,,Andrew'wysil swoja inteligencje...jak sa dzieci to w trakcie roku jak pójdzie na urlop nauczycielka to kto bedzie z dziecmi ? Wakacje to czas urlopu i remontów ,kiedy malować remontować jak są dzieci ?rusz głową !W sklepie jak brakuje ekspedientki to najwyzej dłuzej czekamy do kasy.Liczba zatrudnionych nauczycieli jest ograniczona jak braknie nauczyciela samych dzieci nie zostawisz dwoch grup po 25 dzieci jedna nie połączysz bo 50 maluchów 1 osoba nie ogarnie wiec kiedy wybrac mają urlopy ,inspekcja pracy zaraz czeka z karami a po za tym kto zrzeka się urlopu.Jest opieka,500 plus ...mało ?Od kiedy weszła 1 zł za godzine pobytu dziecka w przedszkolu i 5 godzin za darmo to rodzice zapisuja dzieci na cale wakacje .,sami korzystają z urlopu ,wyjazdów i wtedy przychodzi opiekunka po dziecko....można ? można.Jak była tzw.opłata stała i przedszkole kosztowało ok 460 zł to rodzice liczyli kazdy dzien a o wakacje mało kto pytał ,zeby nie płacic,wtedy przyjmowane dzieci byly z innych przedszkoli na dyzur żeby koszta utrzymania zmniejszyć.Teraz rodzice na urlopie a dzieci w przedszkolu to jak do 6 sal przyjąc dzieci z 2 przedszkoli ( 6 grup dodać 5 grup z drugiego przedszkola ,a skąd tyle personelu ? )

Zgłoś
Andrew1.07 o 21:12

Przedszkole numer 1 nie przyjęło w miesiącu lipcu żadnego dziecka z powodu ograniczonej ilości miejsc wytyczne covidoskie i taka sama sytuacja będzie w sierpniu w przedszkolu numer 3 przyjmą tylko swoje dzieci.... osobną kwestią jest zamykanie przedszkola na miesiąc czasu że względu na urlopy . Jakoś marketów spożywczych i innych firm produkcyjnych nie zamykają tylko urlopy udzielane są rotacyjnie.....

Zgłoś
Rodzic z ZO1.07 o 18:23

A my w zielonych ogrodach mamy czynne całe wakacje przedszkole. Dyrekcja zrezygnowała z 3 tygodniowej przerwy wakacyjnej. Chwała im za to.

Zgłoś
Pekaes1.07 o 17:56

Tak jak pisze koko. Zawsze jeden miesiąc były wyłączone i nie miało to związku z zaległymi urlopami i covidem. Jak zwykle żale Karyny wylewają.

Zgłoś
Hedgehoog1.07 o 17:24

Panie maja zalegle urlopy, a co robily przez dwa miesiace? I prosze nie piszcie, ze prowadzily zdalne nauczanie. Ja wiem, ze kazdy chce pojechac na wakacje, ale jestem pewien, ze mozna bylo zorganizowac sie w jakis inny sposob niz zamkniecie na caly miesiac, czyli 23 pracujace dni. W obecnych czasach kazda spolka, czy samozatrudniony staja na glowie zeby pokryc strate zwiazana z covid z ostatnich miesiecy, ale budzetowka rzadzi sie swoimi prawami.

Zgłoś
M1.07 o 16:20

Macie 500+ to sobie niańki zatrudnijcie

Zgłoś
Ela1.07 o 15:17

Do Które? Bronś to nie twój koleszka, a Dłubakowska też nie kumpela więc trochę kultury z tym "hej!". Czytaj gamoniu komunikat że zrozumieniem.

Zgłoś
Skazany1.07 o 15:05

Do 12 lipca jest wydłużony zasiłek zgodnie z rozporządzeniem z dnia 25 czerwca. Chociaż trochę pomoże.

Zgłoś
Skazany1.07 o 15:03

Do 12 lipca jest wydłużony saziłe zgodnie z rozporządzeniem z dnia 25 czerwca. Chociaż trochę pomoże.

Zgłoś
które?1.07 o 14:14

Hej Bronś! które przedszkole będzie mieć wakacyjny dyżur? co robi ta pani w ratuszu odpowiedzialna za szkoły i przedszkola? Dłubakowska chyba?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube