reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Część przedszkoli jest nieczynna w wakacje. Kto zapewni dzieciom opiekę?

Aktualności1.07.2020 o 08:15Komentarzy: 27
Oleśnickie przedszkola miejskie w wakacje będą pełniły naprzemiennie dyżury. Wynika to z faktu, że pracownicy tych placówek mają do wykorzystania zaległe urlopy.Rodzice zgłaszają nam, że w lipcu Przedszkole nr 1 i 3 w Oleśnicy będą nieczynne. - Zamykają, bo nauczycielki muszą wykorzystać zaległe urlopy. A nie wszyscy rodzice mogą je teraz wykorzystać przez cały miesiąc. Pomijając fakt, że przez trzy miesiące musieliśmy siedzieć w domach - zgłasza nam jedna z mam. - Przez to mamy duży problem, bo nie wiemy, jak zapewnić opiekę naszym dzieciom - dodaje.

- W miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu, odpowiadając na potrzeby rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, przedszkola miejskie będą pełniły dyżur naprzemiennie. W lipcu przedszkole nr 1 i nr 6, natomiast w sierpniu - nr 4 i nr 3. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z macierzystej placówki. Dzieci z innych przedszkoli będą mogły korzystać z opieki pod warunkiem, że dyżurująca placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami - informuje Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

- Ograniczenia w pracy placówek wynikają z wytycznych postawionych przez GIS, tj. dotyczących ilości dzieci mogących uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych, z uwzględnieniem między innymi wielkości sal dydaktycznych. Biorąc pod uwagę oczekiwania rodziców dzieci 6-letnich, szkoły również organizują takie zajęcia, w określonym przez rodzica czasie - zapewnia.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

rodzic8.07.2020 o 11:14

przepraszam bardzo, ale opieka przedszkola w czasie pracy rodziców to nie jest przejmowanie całkowitej opieki, nie róbcie sobie jaj, nie bądź śmieszna, nie wiem czy wiesz ale urlop na cały rok ma wymiar 26 dni, i mało kto w czasie obecnej pandemii i sytuacji ma możliwość siedzenia w domu przez cały miesiąc, jakoś w innych miastach można było ten problem rozwiązać tylko w Oleśnicy jest jak zwykle problem, wystarczy chcieć a nie zasłaniać się remontami, pytanie jeszcze co w czasie wolnego robiły Panie przez 3 miesiące ? pomoce oraz pozostali pracownicy nie mieli pracy zdalnej to po pierwsze a po drugie, wysłanie raz w tygodniu karty zadań albo linka do yt to raczej nie jest praca zdalna całego etatu :)

Zgłoś
Baśka3.07.2020 o 11:58

do ,,rodzic '-kuchnia i personel obsługi ma też dzieci które chodzą do szkoły i mają prawo do urlopu w wakacje,remonty kiedy zrobić jak są dzieci...to bez posiłków i w trakcie kiedy jest pył i gruz, chałas....super.Nie trzeba być dyrektorem żeby wiedzieć że każdego się nie da zadowolić.PRZEDSZKOLE JEST PO TO BY WSPIERAĆ RODZIĆÓW A NIE PRZEJMOWAĆ ZA NICH CAŁKOWITĄ OPIEKĘ.

Zgłoś
Obserwator2.07.2020 o 23:49

A od czego są rodzice, od pisania bzdurnych komentarzy, a dzieci w tym przeszkadzają bo nie są w przedszkolu. Wystarczy przeanalizować godziny aktywności komentujących (godziny pracy). Polecam spacer z dzieckiem, dużo zdrowszy i studzi emocje.

Zgłoś
rodzic2.07.2020 o 12:07

do Baśka- przedszkole jest po to, żeby zapewnić opiekę przez cały rok, a nie wtedy kiedy podoba się Pani Dyrektor, sorry, ale można to inaczej rozwiązać, a nie zamykać na cały miesiąc, dla chcącego nic trudnego, wystarczy chcieć a nie zasłaniać się prawem do urlopu, bo ja wszystko rozumiem, ale można to w inny sposób rozwiązać, tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Miesiąc czasu na zamknięcie to spora przesada. Nie wszyscy z resztą muszą isć na urlop w jednym czasie, bo w sierpniu, też nie pracuje pełny skład, wiec można się wymienić, ale kogo to obchodzi, placówki państwowe rządzą się swoimi prawami

Zgłoś
Mama Andżeliny2.07.2020 o 09:16

@Obs.Jeżeli państwo mi dało 500plus to muszę być uczciwa i pracować żeby w podatkach to oddać.

Zgłoś
Kodowiec2.07.2020 o 09:13

Kpina z rodziców. Gdzie jest powiedziane że nauczyciel czy przedszkolaka musi wykorzystać urlop w lipcu czy sierpniu. Lachę po prostu kładą na dzieci i tyle w temacie. Pewnie to 100 procentowe płatne przez 4 miesiące postojowe też w głowach sieczkę zrobiło

Zgłoś
Teresa2.07.2020 o 09:10

Obs ty spania nie masz?

Zgłoś
Obs2.07.2020 o 01:34

Kto ma zapewnić opiekę dziecku? No chyba mama. Urodziła to niech się zajmuje. Albo kariera albo dziecko. Najlepiej oddać dziecko pod opiekę Państwa i mieć z glowy. A małe dziecko jest szczęśliwe wtedy jak jest blisko mama

Zgłoś
jolka wygoda1.07.2020 o 23:36

Plaster- toś kiepsko wybral.,zmień prace a co do opieki pleciesz nikt ci nie zabroni tylko moze uciekasz przed opieką bo sie nie chce dzieckiem zająć.

Zgłoś
Baśka1.07.2020 o 23:30

,,Hedgehoog '- marzy ci się rządzenie czy doradztwo ? zaznajom się z Karta nauczyciela i Prawem oświatowym obowiązującym potem podaj rozwiązanie, albo załuż przedszkole a nie wkładaj wszystkiego do jednego worka.Każdy resort ma swoje przepisy prawne co do przywileju i obowiązku.Nikt ci tez nie kaze pracowac w twoim zawodzie ,zawsze możesz go zmienić na nauczyciela, dyrektora .....czy inne tam gdzie tyleeee przywilejów.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube