reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Część przedszkoli jest nieczynna w wakacje. Kto zapewni dzieciom opiekę?

Aktualności1.07 o 08:15Komentarzy: 26
Oleśnickie przedszkola miejskie w wakacje będą pełniły naprzemiennie dyżury. Wynika to z faktu, że pracownicy tych placówek mają do wykorzystania zaległe urlopy.Rodzice zgłaszają nam, że w lipcu Przedszkole nr 1 i 3 w Oleśnicy będą nieczynne. - Zamykają, bo nauczycielki muszą wykorzystać zaległe urlopy. A nie wszyscy rodzice mogą je teraz wykorzystać przez cały miesiąc. Pomijając fakt, że przez trzy miesiące musieliśmy siedzieć w domach - zgłasza nam jedna z mam. - Przez to mamy duży problem, bo nie wiemy, jak zapewnić opiekę naszym dzieciom - dodaje.

- W miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i sierpniu, odpowiadając na potrzeby rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, przedszkola miejskie będą pełniły dyżur naprzemiennie. W lipcu przedszkole nr 1 i nr 6, natomiast w sierpniu - nr 4 i nr 3. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci z macierzystej placówki. Dzieci z innych przedszkoli będą mogły korzystać z opieki pod warunkiem, że dyżurująca placówka będzie dysponowała wolnymi miejscami - informuje Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

- Ograniczenia w pracy placówek wynikają z wytycznych postawionych przez GIS, tj. dotyczących ilości dzieci mogących uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo - wychowawczych, z uwzględnieniem między innymi wielkości sal dydaktycznych. Biorąc pod uwagę oczekiwania rodziców dzieci 6-letnich, szkoły również organizują takie zajęcia, w określonym przez rodzica czasie - zapewnia.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

Baśkawczoraj o 11:58

do ,,rodzic '-kuchnia i personel obsługi ma też dzieci które chodzą do szkoły i mają prawo do urlopu w wakacje,remonty kiedy zrobić jak są dzieci...to bez posiłków i w trakcie kiedy jest pył i gruz, chałas....super.Nie trzeba być dyrektorem żeby wiedzieć że każdego się nie da zadowolić.PRZEDSZKOLE JEST PO TO BY WSPIERAĆ RODZIĆÓW A NIE PRZEJMOWAĆ ZA NICH CAŁKOWITĄ OPIEKĘ.

Zgłoś
Obserwator2.07 o 23:49

A od czego są rodzice, od pisania bzdurnych komentarzy, a dzieci w tym przeszkadzają bo nie są w przedszkolu. Wystarczy przeanalizować godziny aktywności komentujących (godziny pracy). Polecam spacer z dzieckiem, dużo zdrowszy i studzi emocje.

Zgłoś
rodzic2.07 o 12:07

do Baśka- przedszkole jest po to, żeby zapewnić opiekę przez cały rok, a nie wtedy kiedy podoba się Pani Dyrektor, sorry, ale można to inaczej rozwiązać, a nie zamykać na cały miesiąc, dla chcącego nic trudnego, wystarczy chcieć a nie zasłaniać się prawem do urlopu, bo ja wszystko rozumiem, ale można to w inny sposób rozwiązać, tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Miesiąc czasu na zamknięcie to spora przesada. Nie wszyscy z resztą muszą isć na urlop w jednym czasie, bo w sierpniu, też nie pracuje pełny skład, wiec można się wymienić, ale kogo to obchodzi, placówki państwowe rządzą się swoimi prawami

Zgłoś
Mama Andżeliny2.07 o 09:16

@Obs.Jeżeli państwo mi dało 500plus to muszę być uczciwa i pracować żeby w podatkach to oddać.

Zgłoś
Kodowiec2.07 o 09:13

Kpina z rodziców. Gdzie jest powiedziane że nauczyciel czy przedszkolaka musi wykorzystać urlop w lipcu czy sierpniu. Lachę po prostu kładą na dzieci i tyle w temacie. Pewnie to 100 procentowe płatne przez 4 miesiące postojowe też w głowach sieczkę zrobiło

Zgłoś
Teresa2.07 o 09:10

Obs ty spania nie masz?

Zgłoś
Obs2.07 o 01:34

Kto ma zapewnić opiekę dziecku? No chyba mama. Urodziła to niech się zajmuje. Albo kariera albo dziecko. Najlepiej oddać dziecko pod opiekę Państwa i mieć z glowy. A małe dziecko jest szczęśliwe wtedy jak jest blisko mama

Zgłoś
jolka wygoda1.07 o 23:36

Plaster- toś kiepsko wybral.,zmień prace a co do opieki pleciesz nikt ci nie zabroni tylko moze uciekasz przed opieką bo sie nie chce dzieckiem zająć.

Zgłoś
Baśka1.07 o 23:30

,,Hedgehoog '- marzy ci się rządzenie czy doradztwo ? zaznajom się z Karta nauczyciela i Prawem oświatowym obowiązującym potem podaj rozwiązanie, albo załuż przedszkole a nie wkładaj wszystkiego do jednego worka.Każdy resort ma swoje przepisy prawne co do przywileju i obowiązku.Nikt ci tez nie kaze pracowac w twoim zawodzie ,zawsze możesz go zmienić na nauczyciela, dyrektora .....czy inne tam gdzie tyleeee przywilejów.

Zgłoś
MR realistka1.07 o 23:18

do ,,Andrew'wysil swoja inteligencje...jak sa dzieci to w trakcie roku jak pójdzie na urlop nauczycielka to kto bedzie z dziecmi ? Wakacje to czas urlopu i remontów ,kiedy malować remontować jak są dzieci ?rusz głową !W sklepie jak brakuje ekspedientki to najwyzej dłuzej czekamy do kasy.Liczba zatrudnionych nauczycieli jest ograniczona jak braknie nauczyciela samych dzieci nie zostawisz dwoch grup po 25 dzieci jedna nie połączysz bo 50 maluchów 1 osoba nie ogarnie wiec kiedy wybrac mają urlopy ,inspekcja pracy zaraz czeka z karami a po za tym kto zrzeka się urlopu.Jest opieka,500 plus ...mało ?Od kiedy weszła 1 zł za godzine pobytu dziecka w przedszkolu i 5 godzin za darmo to rodzice zapisuja dzieci na cale wakacje .,sami korzystają z urlopu ,wyjazdów i wtedy przychodzi opiekunka po dziecko....można ? można.Jak była tzw.opłata stała i przedszkole kosztowało ok 460 zł to rodzice liczyli kazdy dzien a o wakacje mało kto pytał ,zeby nie płacic,wtedy przyjmowane dzieci byly z innych przedszkoli na dyzur żeby koszta utrzymania zmniejszyć.Teraz rodzice na urlopie a dzieci w przedszkolu to jak do 6 sal przyjąc dzieci z 2 przedszkoli ( 6 grup dodać 5 grup z drugiego przedszkola ,a skąd tyle personelu ? )

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube