reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mandaty za brak maseczek w sklepach. Dziś odbywa się wielka akcja sanepidu i policji

Aktualności1.07 o 09:32Komentarzy: 97
Dziś sanepid wspólnie z policją prowadzą szeroko zakrojoną akcję sprawdzania, czy klienci miejscowych sklepów noszą maseczki i czy przestrzegane są procedury sanitarne w związku z epidemią koronawirusa.Jak już niejednokrotnie informowaliśmy, wielu czytelników zwraca uwagę, że duże grono mieszkańców nie przestrzega np. obowiązku noszenia maseczek w sklepach i innych instytucjach. - Wygląda na to, że ludzie jakby się rozluźnili, a lada moment dojdzie do wzrostu zachorowań! Nikt nie zwraca na nich uwagi, nawet obsługa sklepów. Potem będzie płacz, że ktoś się zakaził, albo zmarł - alarmował jeden z naszych rozmówców.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy prowadzą dziś kontrole, ukierunkowane głównie na wielkopowierzchniowe sklepy. - Mandaty były i będą za nieprzestrzeganie nakazów sanitarnych. W ostatnich dniach wystawiliśmy kilka na kwotę od 300 do 500 złotych. Mam nadzieję, że działania przyniosą porządny skutek - mówi nam Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (97)

Olesniczanin2.07 o 21:12

A co kur.... szukacie Pieniędzy mandaty są bezprawne żyjemy w wolnym kraju i nie ma obowiązku i nakazu są tylko pseudo obostrzenia

Zgłoś
Koronoświrus2.07 o 17:26

Tępe dzidy nadal wierzą w maseczki, Szumowski się z was śmieje, morawiecki mówił,że wirus już niegroźny. Bydełko nie kuma, że te gówno maski to kolejny powód żeby łupić obywateli.

Zgłoś
Efa2.07 o 01:23

Noszę to nie roznoszę. Chronie siebie i szanuje innych. Mnie podobają się maseczki. Szczególnie u innych. Nie widać wtedy ich wiecznie niezadowolonej gęby.

Zgłoś
anty PiS1.07 o 23:10

Haha a ty tak robisz? Fascynujące

Zgłoś
B1.07 o 22:34

Powinna być kontrola w biedronce, Aldi,stokrotce tam święte krowy nie noszą maseczek i jeszcze się rzucają jak się im zwróci uwagę

Zgłoś
Haha1.07 o 22:25

Czyżby nasz psychopata sipytna dostał owłosienia na PiSiorku i przeobraził się w anty PiS. Wstrzyknij sobie LGBT i wypinaj się do czaska

Zgłoś
Soul1.07 o 21:59

Zadajcie sobie pytanie?Jaki mamy iloraz inteligencji w społeczeństwie?Zdolności umysłowe zamiast się rozwijać,cofają się...Maseczki i przyłbice nie chronią przed żadnym wirusem.

Zgłoś
Paranoja1.07 o 21:51

I bardzo dobrze wszystkich ignorantów karać 500zł.mandatem.Nawet jak ktoś jest chory na astmę czy inna chorobę wchodząc na 10 minut i robiąc w niej zakupy nie umrze z tego powodu. Niestety na Covid-19 już tak. Wiec albo maska lub przyłbica na twarz albo szanuj innych którzy chcą czuć się bezpiecznie i rób zakupy w Tesco z dostawą do domu!

Zgłoś
Wyłącz tv, włącz myslenie1.07 o 21:21

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii § 19. ust. 3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku: pkt. 3 3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane; Człowiek, który oddaje wolność w zamian za bezpieczeństwo, nie zasługuje na żadne z powyższych. Benjamin Franklin

Zgłoś
Bibi1.07 o 19:11

Brawo!!! Nie możesz nosić maseczki zainwestuj w przyłbice.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube