reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

ZDP informuje o inwestycjach drogowych w powiecie

Aktualności29.06 o 10:01Komentarzy: 18
Publikujemy komunikat dyrektora ZDP Krzysztofa Góreckiego na temat trwających pracach przy inwestycjach drogowych.* * *

Jednym z głównych priorytetów, jakie postawiły sobie władze powiatu oleśnickiego (Zarząd Powiatu oraz Rada Powiatu Oleśnickiego VI kadencji), jest poprawa infrastruktury drogowej w powiecie oleśnickim. Aktualnie na drogach powiatowych trwają prace przy dwóch bardzo dużych inwestycjach drogowych, które z racji swojego zakresu można zaliczyć do największych inwestycji drogowych na przestrzeni ostatnich lat.

Jednym z nich jest zadanie pn.: „Remont drogi poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1920D (etap 2 -Krzeczyn, Bystre)”. W ramach zaplanowanych na ten rok prac, zostanie wykonany odcinek ok 5,4 km nowej nawierzchni. W ramach całego zadania zrealizowanego w latach 2019-2020 zostanie wykonana nowa nawierzchnia na odcinku 7,4 km. Koszt całego zadania to kwota blisko 2 800 000 złotych. Prace związane z tą inwestycją wchodzą w decydującą fazę. Aktualnie jest wykonywana warstwa ścieralna, która jeśli pogoda pozwoli zostanie zakończona do końca najbliższego tygodnia. Tym samym do wykonania zostaną prace związane z wykonaniem poboczy, montaż radarowych wyświetlaczy prędkości oraz prace porządkowe.Sama droga 1920D jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych w powiecie i z tej przyczyny mocno obciążona ruchem. Dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się komunikacja mieszkańców Oleśnicy i całego powiatu oleśnickiego z południową częścią Wrocławia - będącą miejscem pracy dla wielu mieszkańców naszego powiatu.

Drugim zadaniem jest „Remont drogi poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na drodze powiatowej nr 1470D (etap 2 - Drogoszowice, Sosnówka)”. W ramach tegorocznych prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia na odcinku 5,1 km, a cały zakres inwestycji zrealizowanej w latach 2019 – 2020 to odcinek drogi o łącznej długości ok. 7 km, której koszt wykonania to blisko 2 600 000 zł.Droga 1470D jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych w powiecie (droga klasy Z) koncentrującym ruch na całym swoim odcinku. Na przedmiotowej drodze prace powinny zostać zakończone do końca lipca tego roku. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że dokumentacje techniczne dla obu zadań zostały wykonane samodzielnie przez pracowników ZDP w Oleśnicy. O ewentualnych utrudnieniach będziemy informować na bieżąco, a za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy kierowców o wyrozumiałość.

Krzysztof Górecki
Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

Maria30.06 o 16:29

A co z drogą z Twardogóry przez Chełstów do DK 25 może uzyskam odpowiedz od Pana Dyrektora ?

Zgłoś
tubylec-kierowca30.06 o 08:18

dziękuję Panie Dyrektorze za rzeczową odpowiedź

Zgłoś
kier30.06 o 07:08

A kto taką fuszerkę odstawił na ul. Krzywoustego,kałuże sięgają osi jezdni,pas wzdłuż to albo woda,błoto kurz.Jak ścieżka rowerowa biegnie 4-5 m. od jezdni to są barierki, jak jest 80 cm. barierek nie ma . kto to projektuje, kto zatwierdza.

Zgłoś
Krzysztof Górecki dyrektor ZDP30.06 o 00:22

Pani Katarzyno, myślę, że nie ma takiej drogi powiatowej którą nie jechałbym co najmniej jeden raz. Każdy oczywiście uważa, że zła droga, która jest koło niego to jest najgorsza. Ja powiem tak, jest mnóstwo fatalnych dróg o bardzo podobnym stanie. Różnica tych dróg dotyczy tylko czy mają one charakter lokalnego ruchu (dotyczą 1-3 miejscowości, czy charakter zbiorczy i są to drogi którymi jeżdżą mieszkańcy kilku, albo kilkunastu miejscowości.

Zgłoś
Krzysztof Górecki dyrektor ZDP30.06 o 00:07

Szanowni komentujący. Wielokrotnie to już mówiłem. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Oczywiście można budować drogi po 1 mln, 2 mln za kilometr albo więcej i na pewno jest większa gwarancja, że ta droga wytrzyma te zakładane 25 lat (choć trudno o to). Natomiast przy takim budowaniu roczny budżet Powiatu na drogi wystarczył by na 3 może 5 km dróg. Powiat oleśnicki ma 464 km dróg z tego 70-80 % to drogi do remontu. Więc pytam się jak te drogi, które są obecnie w fatalnym stanie i obciążone dużym ruchem, wytrzymają do czasu takiego remontu. Powiem więcej co jest oczywiste z punktu widzenia matematycznego, 464 km dróg dzieląc na 5 km/rok daje nam czas oczekiwania na remont nie mniej ni więcej tylko ok 100 lat. Tak, 100 lat!!! Taką perspektywę można było kreować w oparciu o poprzednie lata. Tyle budowano. Budując/remontując 10-15 km dróg rocznie, w wersji którą wielu z komentujących neguje i tak perspektywa jednego cyklu to ok 30 lat (optymistycznie). Więc odpowiedzcie sobie sami co jest lepsze? 100 czy 30 lat. Inny element tej układanki: budowanie 3-5 km dróg w ciągu roku jest wygodne. Robiąc 3 razy tyle jest 3 razy więcej pracy. Na zakończenie tej krótkiej informacji, termin nakładka nie oznacza 4 -5 cm warstwy ścieralnej (tak kiedyś bywało) obecnie termin nakładka to w przeważającej części 2-3 warstwy asfaltobetonu o łącznej grubości 8-11 cm. I dalej bez komentarza. Pozdrawiam

Zgłoś
Katarzyna29.06 o 23:39

A kiedy ktoś pomyśli o drodze do Ostrowiny Z Ligoty Polskiej ,Szczodrowa ,prowadzącej m.in. do PDPS,czy szanowny Pan Dyrektor jechał kiedykolwiek tą drogą? Zapraszam na przejażdżkę , bo pewnie nie ma pojęcia że to najgorsza droga w powiecie,wstyd

Zgłoś
Edek29.06 o 23:03

A czy w innych gminach cos Dżugaj wybuduje, czy tylko w kolo swojego domku?

Zgłoś
ZENEK29.06 o 22:58

Nie długość a jakość się liczy i to na ile ta droga wystarczy.

Zgłoś
man29.06 o 19:30

A kiedy powiat wezmie sie za droge miedzy Ligotą Małą a Brzezinkami? To jest najgorsza droga, jaka istnieje na dolnym slasku

Zgłoś
Krzysztof Górecki dyrektor ZDP29.06 o 17:37

Do zainteresowanych. Linie segregacyjne są zaplanowane i będą zrobione. Najpierw, mimo wszystko trzeba zrobić nawierzchnię i trochę odczekać. Farba ze świeżą nawierzchnią bitumiczną wchodzi w reakcję i żółknie. A tak swoją drogą, ciekawe czy ktoś kiedyś napisze: Mamy lepszą drogę niż powiat wrocławski. Jeszcze trochę cierpliwości. Pozdrawiam

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube