reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 sierpnia. Imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Prof. Simon krytykuje osoby bez maseczek: są bezczelne i lekceważą swoich bliskich

Aktualności28.06 o 09:24Komentarzy: 37
Panujące obostrzenia nie jednak przestrzegane przez wszystkich, co skrytykował wrocławski profesor Krzysztof Simon. Ekspert ocenił, że osoby nierespektujące zasad narażają tym samym innych.Prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu w rozmowie z Wirtualną Polską ocenił, że kolejnymi ogniskami koronawirusa w Polsce mogą być plaże, jeśli wypoczywające tam osoby nie będą zachowywały wymaganego dystansu.

- Bo ci, którzy się opalają, na szczęście są tam zdrowi - pomijając te tusze i te cukrzyce, które tam widzimy potencjalnie - niemniej jednak oni ryzykują. Ryzykują własne zdrowie i życie - ocenia profesor.

Ekspert ocenił, że konieczne jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych. - I niech to się przebije. Do niektórych to w ogóle się nie przebija i nic z tym nie zrobimy. Oni chcą chorować, chcą zarazić innych, w ogóle lekceważą swoich bliskich - tłumaczył.

Prof. Krzysztof Simon uważa osoby, które w sklepach nie mają zasłoniętych ust i nosa, nie powinny być obsługiwane.

- Każdy z mostu może skoczyć jak chce, jest to jego prywatna sprawa i niech nie narażają straży pożarnej, żeby gdzieś go szukali po wodzie, bo szkoda czasu i pieniędzy. Natomiast w sklepie są różne osoby. Przychodzą emerytki, samotne osoby schorowane - im jest konieczne bezpieczeństwo - powiedział.

Zdaniem eksperta ludzie nienoszący maseczek są "bezczelni" i mogą być nosicielami koronawirusa, narażając tym samym osoby schorowane i starsze.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (37)

sos 28.06 o 11:24

wrocławski profesor Krzysztof Simon. Ekspert ???

Zgłoś
Zorro 28.06 o 11:16

Do az. Masz rację, możesz nie nosić maseczki, będzie to przynajmniej naturalną selekcją by było mniej takich jak ty i podobnych wyznawców pisiorydzykowych sekty. Wyzdrowieją tylko osoby, które będą zapobiegać i szanować najbliższych, a także zapobiegać rozprzestrzenia się na innych.

Zgłoś
do szkoła nie da inteligencji28.06 o 11:14

A tobie co dało tą twoją "inteligencję" ?

Zgłoś
szkoła nie da inteligencji28.06 o 11:09

A profesor Sajmon nie jest bezczelny mówiąc o "tuszach" i "cukrzycach"?

Zgłoś
do AZ28.06 o 11:07

To odpowiedz na jedno nurtujące pytanie. Dlaczego we Włoszech, USA, Brazylii zmarło tyle osób ?

Zgłoś
AZ28.06 o 10:59

Nie cytujcie tego pajaca, dostał pewnie kasę za paplanie bzdur i tym się podnieca. Kto ma rozum i potrafi dostrzegać co się dzieje wokół, to widzi że nie ma żadnej pandemii!! Jakim trzeba być idiotą aby nadal ludzi kłamać w tej sprawie. Współczuję ludziom, jacy trafią pod "opiekę" tego fachowca :/

Zgłoś
Janusz28.06 o 10:39

A może te starsze osoby zarazaja jak laza na te zgromadzenia do tej mafii kościelnej bo żaden klecha nie ma maseczki tam jest źródło zakazem

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube