reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 3 grudnia. Imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Prof. Simon krytykuje osoby bez maseczek: są bezczelne i lekceważą swoich bliskich

Aktualności28.06 o 09:24Komentarzy: 37
Panujące obostrzenia nie jednak przestrzegane przez wszystkich, co skrytykował wrocławski profesor Krzysztof Simon. Ekspert ocenił, że osoby nierespektujące zasad narażają tym samym innych.Prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu w rozmowie z Wirtualną Polską ocenił, że kolejnymi ogniskami koronawirusa w Polsce mogą być plaże, jeśli wypoczywające tam osoby nie będą zachowywały wymaganego dystansu.

- Bo ci, którzy się opalają, na szczęście są tam zdrowi - pomijając te tusze i te cukrzyce, które tam widzimy potencjalnie - niemniej jednak oni ryzykują. Ryzykują własne zdrowie i życie - ocenia profesor.

Ekspert ocenił, że konieczne jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych. - I niech to się przebije. Do niektórych to w ogóle się nie przebija i nic z tym nie zrobimy. Oni chcą chorować, chcą zarazić innych, w ogóle lekceważą swoich bliskich - tłumaczył.

Prof. Krzysztof Simon uważa osoby, które w sklepach nie mają zasłoniętych ust i nosa, nie powinny być obsługiwane.

- Każdy z mostu może skoczyć jak chce, jest to jego prywatna sprawa i niech nie narażają straży pożarnej, żeby gdzieś go szukali po wodzie, bo szkoda czasu i pieniędzy. Natomiast w sklepie są różne osoby. Przychodzą emerytki, samotne osoby schorowane - im jest konieczne bezpieczeństwo - powiedział.

Zdaniem eksperta ludzie nienoszący maseczek są "bezczelni" i mogą być nosicielami koronawirusa, narażając tym samym osoby schorowane i starsze.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (37)

Wolny człowiek29.06 o 10:49

Boisz się zarazić to chodź w masce, kup porządną, wojskową, albo medyczną, taką która uspokoi twoją paranoję. A ode mnie się od***ol, ja się nie lubię dusić dlatego że ty jesteś głupi.

Zgłoś
Anka28.06 o 20:45

Do,, Ka,, napisz po polsku.

Zgłoś
nikt28.06 o 20:34

W dzisiejszych temperaturach ciężko wytrzymać w masce, nie wszystkie sklepy posiadają również klimatyzację, a o karetkę w przypadku "odlotu"ciężko, ponadto otrzymasz wynik pozytywny w gratisie.... Te zwykłe szmaciane maski tylko szkodzą....

Zgłoś
Obibok28.06 o 18:28

A co mnie ktoś obok obchodzi, to niech koło mnie nie stoi.

Zgłoś
KP 28.06 o 17:25

Maseczka dla osoby z alergią, astmą.... Nie!!! A mamy takich osób dużo. Kto się boi zarażenia ten niech ją nosi. Podobno działa w obie strony. Na zdrowie. Później będą leczone grzybice dróg oddechowych.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl28.06 o 16:41

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
condonvirus28.06 o 16:17

zamiast maski zakładajcie majtki na gębę...ciemna masa

Zgłoś
asd28.06 o 15:57

Skąd się biorą tacy ludzie ? Gówniarze ? Nigdy nie chorowali ?

Zgłoś
Królik z Placu Zwycięstwa28.06 o 15:20

Proponuję podzielić Oleśnicę na strefy zwolenników maseczek i strefy przeciwników maseczek. I niech zwolennicy twarzy w namordnikach odczepią się wreszcie od zwolenników swobodnego oddychania i odsłoniętej twarzy

Zgłoś
Włącz myślenie28.06 o 14:44

Największym wirusem dzisiejszych czasów są ludzie nie myślący samodzielnie i podatni na wszelką manipulację !!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube