reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Podnośnik dla strażaków z OSP Międzybórz

Aktualności28.06 o 07:29Komentarzy:
Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyborzu otrzymała stary, ale znajdujący się w bardzo dobrym stanie technicznym podnośnik koszowy.* * *

18 czerwca 2020 r. oficjalnie do zasobów OSP KSRG w Międzyborzu z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnicy został przekazany Podnośnik Koszowy na podwoziu samochodu ciężarowego Star.

Dwuletni okres starań o pozyskanie tego pojazdu specjalistycznego, dzięki życzliwości wielu ludzi, a przede wszystkim Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnicy bryg. Andrzeja Fischera został zakończony pozytywną decyzją Komendanta Wojewódzkiego PSP st. Bryg. Marka Kamińskiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy wymienionym osobom i wszystkim ludziom, którzy w swojej życzliwości wspomagali nasze starania aż do szczęśliwego końca.Przekazany pojazd mimo, iż nie młody wiekiem znajduje się w bardzo dobrym stanie technicznym i jest w pełni sprawny, a zapotrzebowanie na działania z użyciem podnośnika koszowego w związku z licznymi nawałnicami oraz starzejącym się drzewostanem na terenie gminy nie wspominając o akcjach bojowych związanych z pożarami i chociażby palącymi się kominami jest ogromne.
Na terenie powiatu Oleśnickiego obok PSP Oleśnica i Syców jesteśmy druga Gminą posiadającą w zasobach technicznych taki pojazd.

Po właściwych przeszkoleniach technicznych i uzyskaniu uprawnień przez naszych druhów strażaków pojazd zostanie wprowadzony to tzw. podziału bojowego.

Burmistrz
M i G Międzybórz
Jarosław Głowacki

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube