reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Radni odwołali przewodniczącego rady miasta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aktualności5.06 o 19:11Komentarzy: 73
Rada Miasta Oleśnicy większością głosów odwołała Aleksandra Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Aleksander Chrzanowski został odwołany z funkcji przewodniczącego rady miasta

Aleksander Chrzanowski z komitetu Jana Bronsia w bieżącej kadencji samorządu został jednogłośnie wybrany przewodniczącym Rady Miasta Oleśnicy. Niedawno opozycja z Oleśnica Razem złożyła wniosek o jego odwołanie z zajmowanej funkcji.

Podpisało go ośmioro radnych, którzy nie mają jednak większości w radzie. - Do odwołania przewodniczącego konieczne byłoby zatem uzyskanie poparcia radnych z klubu Jana Bronsia (9 radnych) lub Koalicji Obywatelskiej (4 radnych) - napisaliśmy w ostatnim czasie.

Radny Michał Kołaciński (OR) odczytał uzasadnienie do przygotowanej przez jego ugrupowanie uchwały. - Chciałem wyrazić wyrazy szacunku dla pana jako radnego, inicjatora wielu zdarzeń, jako wolontariusza. Do tych pana działalności nie mamy zastrzeżeń - zaznaczył.

Sylwia Wawrzyńska (klub JB) odczytała stanowisko ugrupowania. - Z ogromnym zaskoczeniem i jednoczesnym zażenowaniem przyjęliśmy wiadomość o tym, iż (...) wpłynął do biura rady klubu radnych Oleśnica Razem wniosek o odwołanie przewodniczącego rady - zaczęła. Wskazała, że przewodniczący "zawsze wykazuje się profesjonalizmem i zaangażowaniem". Odniosła się do niezwoływania sesji, ponieważ oświadczyła, że jej zwołanie w dobie epidemii nie byłoby bezpieczne.

W obronie przewodniczącego wypowiedzieli się też radni Michał Kasprzyszak, Mariola Aiyegbusi i Jan Mandat. - Jedyna lektura, jaka mi się przypomina, to "Proces" Kafki. Jest winny, ale nie wiadomo czego - komentował Marek Czarnecki. Jako "populizm i demagogię" określiła wystąpienia radnych Pawła Bielańskiego i Michała Kołacińskiego radna Dorota Adamczyk-Gajda. - Nie wierzę, że jest to tylko odwołanie przewodniczącego. Coś musi się za tym kryć. Pachnie mi to mała Targowicą - uznała.

Marek Kamaszyło zapytał byłego przewodniczącego Wiesława Piechówkę o ocenę pracy Aleksandra Chrzanowskiego. - Jestem trochę zaskoczony tym pytaniem. Oczywiście, Olka znam nie od dziś - odpowiadał W. Piechówka. - Co do spraw politycznych to, co rozgrywa się tutaj w tej sali. tego nie chciałbym komentować. To są rzeczy, które wynikają z pewnych celów są jakby... inaczej. Każdy walczy o swoje i to jest mniej więcej ta konkluzja, którą mogę tu postawić - dodał.

- A powinniśmy walczyć wspólnie o mieszkańców tego miasta - ripostował burmistrz Jan Bronś. - Stwierdzam jednoznacznie, pan Aleksander Chrzanowski jest bardzo dobrym przewodniczącym - ocenił i skierował w stronę przewodniczącego wiele pochwał. Paweł Bielański natomiast powiedział, że rada korzysta z demokratycznego prawa do oceny pewnych działań.

Radny Jacek Malczewski przypominał, że w poprzedniej kadencji był pomysł o odwołanie Wiesława Piechówki z funkcji, ale nie dopuszczono do takiego ruchu. - To, co chcecie zrobić w stosunku do pana Olka nie jest miłe i przyjemne. Musi na tej radzie trochę przyciszyć - argumentował.

- Mam wrażenie, że zaczynacie się trochę wycofywać. Powinniście się zastanowić nad tym wnioskiem w ostatecznym głosowaniu. Weźcie pod uwagę, że zabrakło - moim zdaniem - z waszej strony dojrzałości decyzji - podniósł radny Grzegorz Żyła.

Głosowanie przebiegało w sposób tajny, co oznacza, że radni oddawali swoje głosy na kartkach papieru. Większość zagłosowała za odwołaniem przewodniczącego. Za odwołaniem było 11 radnych, 10 przeciw. To oznacza, że do wniosku przychylili się też samorządowcy, którzy do rady miasta dostali się z listy komitetu Jana Bronsia.

- Radnym się jest. Przewodniczącym się bywa, ale człowiekiem musi się być zawsze - podsumował A. Chrzanowski i podziękował za dotychczasową współpracę.Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (73)

Taka prawda6.06 o 23:22

Olek na festyny się nadaje.

Zgłoś
U6.06 o 20:58

Gdzie jest mowa o wierze ?

Zgłoś
sarniak6.06 o 17:50

jak buraki z grupy mogli się sprzeniewierzyć wobec swojego tak sie nie robi. odpłacą sarnie jak za zboże bedziesz beczał baraniem głosem

Zgłoś
Pytam 6.06 o 13:13

W myśl wiary chrześcijańskiej kamienia nie podniosę, bo taka jest moja wiara". Co miał na myśli Aleksander Chrzanowski wypowiadając te słowa po odwołaniu go przez radę miasta? Co ma do tego wiara?

Zgłoś
Anka6.06 o 11:25

Bardzo madre slowa P. Chrzanowski, czlowiekim takim jak Pan jest sie przez cale zycie, a to wazniejsze niz cala glupia polityka w ratuszu

Zgłoś
Jagoda6.06 o 09:14

To był głos rozsądku. Nikt już nie chce być z Bronsiem.Wielkie brawa.

Zgłoś
tyle6.06 o 08:51

Koment od RAPOTOR - niestety ale za wysoko ocenisz sobie nasze bagienko polityczne -tutaj nie było żadnych porozumień tym bardziej na piśmie - u nas jest taki POPŁOCH że ludziska się ratują jak mogą - w Oleśnicy wielkiej polityki nie ma i nigdy nie było = od lat rządzi wąska sitwa ale jest JUŻ TAK ŻLE że wychodzą egzotyczne chwilowe poparcia -Oleśnica Razem nie zyskała nic na zmianie przewodniczącego rady to raczej próba ratowania tego co jeszcze można uratować to ratowanie resztek PRZYZWOITOŚCI polityki lokalnej.

Zgłoś
RAPTOR6.06 o 08:35

Dzień dobry Oleśniczanie Uważam się za bez stronnego obserwatora Oglądając wczorajszą sesję Rady Miasta przypuszczam że jest jakieś porozumienie ( pytanie czy na piśmie) między ugrupowaniem Oleśnica Razem (część ugrpowania to PiS - więc można by powiedzieć konserwatyści nie uznający związków partnerskich jedno półciowych) a drugie dopiero co się wyłoniło Koalicja Obywatelska ( część albo i całe ugrupowanie to PO - więc można by powiedzieć lewacy którzy popierają partnerskie jedno półciowe). Ciekawy jestem czy ob ugrpowania miały przyzwolenie z góry na taki sojusz ale nic nam do tego rządzą. Reasumując powstało coś dziwnego POPIS nasuwa się pytanie kto i kogo następnie wydy... PS. Całej sesji nie obejrzałem ale wiem że są dostępne chwili wolnego czasu obejrzę całą.

Zgłoś
Wyborca6.06 o 08:34

Słychać wycie znakomicie! BRAWO Robert! BRAWO KO

Zgłoś
dzbany6.06 o 08:22

dziwoląngi bronsiowate głupoty piszą zagubione dzieci we mgle -olllaboga olka nam odwołali- a taki był piękny, amerykański NASZ!!!!- ale wy jesteście PUSTE DZBANY dlatego taki dyktator mógł rządzić tyle lat miastem bo dzbanami łatwo się rządzi

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube