reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Polbus zaoferował więcej niż chce dać magistrat. Przetarg unieważniono

Aktualności3.06 o 08:05Komentarzy: 8
Za obsługę komunikacji miejskiej w Oleśnicy firma Polbus-PKS chce więcej pieniędzy niż zamierza przeznaczyć na ten cel samorząd. Dlatego przetarg został unieważniony.Urząd Miasta Oleśnicy ogłosił przetarg na obsługę komunikacji na terenie miasta. Usługę obecnie świadczy firma Polbus-PKS, ale bieżąca umowa wkrótce wygasa. Przewoźnik będzie miał do obsługi pięć linii autobusowych, a kontrakt będzie obowiązywał od 1 lipca tego roku do 30 czerwca 2022 roku.

Zgodnie z uchwałą rady miasta z poprzedniej kadencji, korzystanie z takiej formy transportu jest bezpłatne dla wszystkich podróżnych. Oferenci mogli zgłaszać swoje propozycje do 1 czerwca.

Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, swoją ofertę złożyła jedna firma - Polbus-PKS sp. z o. o. z Wrocławia, która zaoferowała 2,871 mln zł, a tymczasem kwota, jaką zamierza przeznaczyć miasto, wynosi 2 mln złotych. Z tego powodu samorząd unieważnił przetarg, a w najbliższym czasie można spodziewać się ogłoszenia kolejnego postępowania.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Obserwator4.06 o 00:53

Emeryta,rencistą zabrali zniżki naPksdo Wrocławia jeżdżą takie gruchoty aż strach wsiadać powinny być nowoczesne autobusy do centrum miasta przecież towdwie strony 60km, anie gruchoty na kradli to teraz muszą nadrobić od emerytów Burmistrz nie zajął się ta sprawą złożyć weto żeby były w dalszym ciągu były dla emerytów zniżki ma to gdzieś pilnuje swoje kasy tojest chaos wielki w tym miasteczku robta co chce ta taka prawda jeszcze większe zamieszanie jest kłócą się chcą odwołać Chrzanowskiego że nic robi kasa wpływa na konto radny pod dyktando Burmistrza taka prawda

Zgłoś
Kopareczka3.06 o 22:34

Urząd Miasta powinien założyć spółkę komunikacja miejska i sama dysponować takim taborem około 3 szt autobusów wraz z gminą Oleśnica i to jest wtedy jakiś sens.Cala kasa zostaje w Oleśnicy .Ale do stworzenia takiej instytucji trzeba chcieć i zależeć na mieszkańcach całego miasta Oleśnicy i okolicznych satelit .Może za 20 lat się uda .

Zgłoś
Janusz Kloc3.06 o 14:26

Kto będzie jeździł autobusem gdy będzie musiał zapłacić za bilet? Idea jest taka żeby autobusy były darmowe i żeby prywatne auta zostawić pod domem. Odkąd wprowadzono darmowe przejazdy swoim prywatnym autem przejechałem może 150-200 km. I tak ma pozostać.

Zgłoś
JAK3.06 o 13:33

Polvus wie, że miasto nie stara się aby ofertę złożyli także inni oferenci i próbuje ugrać więcej. Tylko ta komunikacja w ich wykonaniu to żenada. Miasto też nic nie robi... Miała być akcja nowego wytyczania tras, aby Busy jeździły na nowe osiedla ale zostało jak zwykle po staremu...

Zgłoś
bmw3.06 o 13:03

Bez opłat za przejazd nikt nie wytrzyma.Nawet miasto ma problem. Wprowadzić realne opłaty za przejazd i po kłopocie.

Zgłoś
Gaździna3.06 o 10:46

Polbus nie ma konkurencji. Prywaciarze by jeździli ale za prawie 4 miliony.

Zgłoś
X3.06 o 09:54

Jeżdżą zule smród ibrud w tych autobusach na pieszo chodzić dla zdrowia a babcie niech rodzina kupi rowery niech jeżdżą rowerami anie pełnosprawne to samochodami rodzina powinna wozic6

Zgłoś
:(3.06 o 09:43

niezbyt czytsto w tych autobusach..

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube