reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

30. rocznica oleśnickiego samorządu. Film z archiwalnymi zdjęciami [WIDEO]

Ciekawostki27.05 o 10:04Komentarzy: 9
Z okazji 30. rocznica samorządu, Urząd Miasta Oleśnicy opublikował film z archiwalnymi zdjęciami prezentującymi miejskie wydarzenia na przestrzeni minionych lat.


Kadr z filmu / źródło: YouTube / Miasto Oleśnicard

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Sipytna28.05 o 15:45

Oby jak najdłużej!

Zgłoś
Kogucik28.05 o 15:24

30 lat i ciągle te same twarz.

Zgłoś
rozmarzony28.05 o 05:58

Piękne lata na nachapanie się.

Zgłoś
fx27.05 o 23:37

Będą jakieś wybory?

Zgłoś
kos27.05 o 14:37

Zepchnięte na margines,a właściwie pominięte, Komitety Obywatelskie,główni organizatorzy samorządów w gminach.

Zgłoś
m27.05 o 14:14

Kilku z wymienionych zostało zepchniętych na margines - część jest na czarnej liście i nie wolno pracownikom UMO z nimi utrzymywać kontaktu.

Zgłoś
Uczestnik imprez27.05 o 13:26

I jeszcze Krzysztof Orłowski i jego profesjonalne filmy i widowiska muzyczne oraz Robert Chmielewski pełen oryginalnych pomysłów były Dyrektor MOKIS, a obecnie dyrektor wrocławskiego klubu. Ta dwójka mogłaby promować Oleśnicę lepij niż wszyscy obecni

Zgłoś
Kolejna porażka27.05 o 12:45

Zamiast filmu o samorządzie mamy socjalistyczną klinikę filmową. Wstyd, że taki materiał przygotowała miejska biblioteka. Dla przyzwoitości należy przypomnieć o prof. Władysławie Dynaku - to on walczył o finanse dla biblioteki, i dzięki niemu miasto przejęło szkoły podstawowe. Był też współautorem książki ?Pierwsza Samorządowa?. Ciekawe czy ta pozycja jest w bibliotece. Tadeusza Salika Naczelnika Wydziału, który ścierał się z najemcami lokali miejskich o wpływy do budżetu i załatwił fundusze na basen kryty.Skarbnik Marię Joung, która dźwigała odpowiedzialność za finanse samorządu, Waldemara Zarębskiego , który zorganizował MGK, Pana Duszyńskiego, który prowadził ZBK, Sekretarz Zbigniewa Rybaka, który zorganizował urząd, wprowadził ISO, stworzył pierwszy na Dolnym Śląsku punkt obsługi interesantów, nawiązał współprace z Francją itd. Skarbnik Joannę Jarosiewicz, która jako dyrektor ZBK wprowadziła wspólnoty mieszkaniowe i wielu wielu innych? Najsmutniejsze jednak jest pominięcie mieszkańców miasta, których inicjatywy są obrazem samorządności - Stanisław Kasperowicz i jego pasja jazzu, Sławomir Wiatr - i jego biegi z cukierkami, Robert Piętka - fotograf, Edward Niczypor - fotograf, Zbigniew Podurgiel - artysta, śp.Barbara Cichocka - artystka, Krzysztof Dziedzic fotograf, Zbigniew Rybak -fotoraf, Pan Ruchel- twórca logo miasta, lokalne media - Panorama Oleśnicka, Oleśniczanin, Moja Oleśnica itd, itd. Zapewne nie wymieniłem wszystkich ( za co przepraszam), ale nie mam komórki prowadzącej kronikę życia codziennego. Szkoda również, że nie wspomina się o problemach, które w tym czasie mieli Oleśniczanie Powtórzę raz jeszcze, przygotowanie takiego materiału przez bibliotekę miejską dyskwalifikuje ta instytucję i jej dyrektorkę.

Zgłoś
Sipytna27.05 o 12:08

Brawo Pan Jan!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube