reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Przy stawach powstanie parkour park. Teren przekazano wykonawcy

Aktualności26.05 o 13:36Komentarzy: 32
W Parku nad Stawami powstanie parkour park. Inwestycja będzie kosztowała 270 tys. złotych i powinna zakończyć się w sierpniu.Jak podaje oleśnicki magistrat, dzisiaj przekazano firmie FLOWPARKS Sp. z o.o. z Krakowa teren budowy parkur parku. Firma najpierw wykonała projekt, a teraz wdroży go w życie. Oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na sierpień. Koszt całości to 270 tys. złotych.

- Lokalizacja obiektu została zaplanowana na terenach zielonych Parku Miejskiego, przy stawach, pomiędzy istniejącym kortem do badmintona i placem do kalisteniki, a miejscem odpoczynku z leżankami kamiennymi. Będzie to tor przeszkód, składający się ze stalowych ram, drabinek, ścianek i platform. Pomysł na parkur park jest odpowiedzią na głos młodych oleśniczan, którzy bardzo chcieli, aby taki obiekt powstał w Oleśnicy. Mamy nadzieję, że będzie miejscem lubianym, w którym zrealizują się wyzwania miłośników sportów ekstremalnych - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

Bobla28.05 o 00:43

Super ! Na prawdę dobra inwestycja, myślę że to pozwoli rozpromowac SW w Polsce

Zgłoś
cdman27.05 o 21:47

Wszystko fajnie, urządzenia do ćwiczeń w jednym miejscu, drabinki do ćwiczeń w drugim miejscu, teraz parkour park do ćwiczeń w trzecim miejscu. A proszę mi w wskazać miejsce do grania w piłkę nożną albo w koszykówkę??? Niby piłka to nasz sport narodowy, a boiska za grosz. Tylko proszę nie wskazywać mi "orlika", który jest zamknięty na klucz...

Zgłoś
XYZ27.05 o 16:36

A więc spieszę z odpowiedzią na wszystkie zarzuty laików. Sprawa pierwsza - koszta. Koszta są śmieszne jak na jeden z najlepszych parkour parków w Polsce. Polecam porównać do Wrocławskiego, gdzie koszta sięgały +-300 000zł. Biorąc pod uwagę lata róznicy w realizacji + wzrost (naturalny, zdrowy wzrost cen) kosztów, projekt naprawdę prezentuje się okazale. Nie wspominając, że realizacja projektów użytku publicznego, a indywidualne projekty to przepaść kosztów kolosalna. Ale kto nie wie i tak najgłośniej zaśpiewa. Sprawa 2 - miejsce na picie, siedliska, inne których wolę nie wymieniać. Jednocześnie to miejsce do trenowania, kształcenia siebie i zdobywania pewności w tym sporcie. A wszelkie obiekty użytku publicznego znajdą zastosowanie rówież inne, więc czy ze względu na to powinniśmy zaprzestać? Idąc tym tokiem rozumowania 0 placów zabaw, drążków, puste ulice i równy horyzont, przecięty tylko blokowiskami. Brawo.

Zgłoś
WKS27.05 o 09:14

Brud i żule to wina PiS

Zgłoś
Co za syf26.05 o 23:34

Posprzątajcie lepiej Oleśnicę bo brudna jest jak nigdy! Od żuli opędzić się nie można.

Zgłoś
Ha ha26.05 o 19:22

Następne miejsce dla żuli !!!

Zgłoś
sipytna26.05 o 18:46

Fajnie będę miał się gdzie bzyknąć nocą

Zgłoś
Masterschaft AUS Öls26.05 o 17:45

I na co komu ten parkour?po to żeby dewastować chyba,dajcie lepiej na dom dziecka,dps,albo na mops

Zgłoś
XD26.05 o 16:49

GDZIE SKATEPARK

Zgłoś
Jabolek 26.05 o 16:37

No wreszcie nowa mijscowka do wypicia za naszą kochaną mafijkę pisiowską

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube