reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 7 czerwca. Imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Minister Szumowski o możliwej drugiej fali epidemii

Aktualności23.05 o 19:28Komentarzy: 48
We wrześniu lub październiku epidemia koronawirusa może zacząć się w Polsce na większą skalę - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w czasie rozmowy z portalem Interia.pl, że "druga fala zachorowań spodziewana jest jesienią". Dodał, że "we wrześniu lub październiku" jego resort czeka najtrudniejszy okres.

Szumowski wyraził opinię, że gdyby nie ognisko zakażeń na Śląsku, to wówczas moglibyśmy uznać, że pierwszy szczyt zachorowań jest już za nami.

Szef resortu zdrowia podkreślił jednak, że możemy spodziewać się drugiej fali epidemii koronawirusa w Polsce, która może być poważniejsza niż obecna. Wyraził opinię, że najcięższym okresem dla jego resortu może być wrzesień lub październik. - Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do "pomieszania". Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID. I w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się – podkreślił. Jak pisaliśmy, minister zdrowia wyrażał wcześniej podobne obawy, związane z okresem jesiennym.

- Jesteśmy teraz lepiej przygotowani, dużo wiemy o tym wirusie. Wreszcie jest lek. Nawet jak będzie drugi szczyt, to mamy zarejestrowany lek, który łagodzi objawy. Są pierwsze doniesienia o szczepionce. To w ogóle inny świat w porównaniu do wiedzy, którą mieliśmy jeszcze niedawno - dodał minister, zaznaczając także, że w społeczeństwie widać coraz większą świadomość w kwestii odpowiednich norm postępowania w czasie epidemii.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

Sipytna25.05 o 13:19

Pan Arłukowicz to wspaniały człowiek, a Szumowiński rucha małe dzieci i zwierzęta jak Kaczyński

Zgłoś
To nie o nim25.05 o 05:46

Zkond on i wyciągneli tego rudego spoconego niedomytka na wiecznym kacu?

Zgłoś
włącz myślenie25.05 o 00:16

@Sipytna czekamy na twoje argumenty odnośnie Arłukowicza. I znów nic tylko puste lewckie frazesy. Zero konkretów...

Zgłoś
włącz myślenie25.05 o 00:13

@Anka tak jak myślałem. Dalej brak danych. Wymiociny nie poparte żadnymi wiarygodnymi danymi. Zwykła stalinowsko-UBecka propaganda. Tylko tak POtraficie kłamać w dzień i w nocy...

Zgłoś
Włącz myślenie24.05 o 22:25

PiS to czyste piekło

Zgłoś
Sipytna24.05 o 21:49

A, to chińskie badziewie bez atestu. No to w sumie 1:0 w dokonaniach dla Arłukowicza, bo on przynajmniej nie kupił chińskiej tandety. Podobno nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, dlatego chyba nie podejmowanie działania jest lepszym działaniem, niż nieudaczne próby zrobienia czegoś

Zgłoś
Włącz myślenie24.05 o 21:23

No maseczki kupił :-D:-D:-D:-D:-D

Zgłoś
Sipytna24.05 o 17:34

Szumowinowski ma jakieś dokonania? Arłukowicz go zjada na śniadanie nic nie robiąc

Zgłoś
Piotr24.05 o 16:32

https://www.google.com/search?q=liczba+testów+na+koronawirus+polska+w+Europie&client=ms-android-motorola&prmd=niv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj9k5nO28zpAhUJkMMKHf2BB9gQ_AUoAnoECAwQAg&biw=360&bih=512#imgrc=RSDAYAUqBsGHqM

Zgłoś
Anka24.05 o 16:29

Stalinowsko ubecka propaganda, jako pisowiec wiesz jakimi metodami posługuje się rząd

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube