reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 7 czerwca. Imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Co z wakacyjnymi wyjazdami i otwarciem kin? Minister odpowiada

Aktualności21.05 o 10:47Komentarzy: 24
Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się na temat wyjazdów wakacyjnych i otwarcia kin.


Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Wciąż czekamy na czwarty etap odmrażania gospodarki, w którym przewidziano m.in. wznowienie działalności instytucji kulturalnych takich jak teatry czy kina. Łukasz Szumowski w wywiadzie dla „Super Expressu” mówił nie tylko o otwieraniu kin, ale również wyjazdach wakacyjnych. Jego zdaniem możliwe będzie organizowanie takich wczasów w gronie rodzinnym.

Podczas rozmowy zapytano Łukasza Szumowskiego o to, czy epidemia koronawirusa spowalnia w Polsce. – W tej chwili mamy wskaźnik emisji wirusa na poziomie "1". To znaczy, że jeden zakażony zakaża jedna osobę. Gdyby nie duże ognisko w kopalniach, pewnie bylibyśmy sporo poniżej "1" - stwierdził minister zdrowia w wywiadzie dla „Super Expressu” dodając, że po przeprowadzeniu testów na Śląsku oraz wprowadzeniu kwarantanny „sytuacja jest pod kontrolą”.

Co w takim razie z wakacjami? Szef resortu zdrowia przekazał, że sam urlopu nie planuje, ponieważ "na razie planuje przeżyć do następnego dnia". - Ale wakacje rodzinne już są możliwe. Otworzyliśmy przecież hotele i pensjonaty - przypomniał. Zdaniem ministra "spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju".

Szumowski nie wykluczył przy tym, że w lipcu hotele ponownie zostaną zamknięte, ale jego zdaniem taki scenariusz jest mało prawdopodobny. - Niepewna jest natomiast przyszłość wakacji zorganizowanych, takich jak kolonie czy obozy. To jest dużo większy problem niż wyjazd rodzinny do hotelu nad morze czy w góry - dodał.

Ministra zapytano również o to, czy w tym roku zostanie wznowiona działalność kin. - Tak. Myślę, że już niedługo - ocenił Szumowski dodając, że takie placówki zostaną otwarte jeszcze przed wakacjami.

rd, źródło: SuperExpress

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (24)

xl22.05 o 22:53

zrobili swoje co im kazano i pomału otwierają wszystko...ale ściema z tym wszystkim haha dalej noście maski a najlepiej kaski.

Zgłoś
Ja ... :-( 22.05 o 18:22

Załóż maseczkę baranie ... Ja się 8h w pracy na markecie w tym duszę ... Bardziej chora przez nią będę :-(

Zgłoś
Dobra wiadomosc21.05 o 23:36

Dudzie wreszcie spada poparcie na łeb na szyję!!!!

Zgłoś
Sipytna21.05 o 19:33

Nawet nie mam zamiaru

Zgłoś
Dziunia 21.05 o 18:58

Nie odzywaj się do mie!!!!

Zgłoś
Sipytna21.05 o 18:31

Kocham siebie, Unię Europejską i Koalicję Europejską. Gardzę PiS, PiSowcami, katolikami, kościołem katolickim, prawactwem, nacjolstwem, konserwami, itp

Zgłoś
Sołtys Goryl Wielki21.05 o 18:16

Pisowskie kundle ujadają coraz głośniej

Zgłoś
/21.05 o 18:13

Ludzie jacy wy zabawni jesteście!!

Zgłoś
Dziunia21.05 o 18:12

Ja się cieszę że Pan Sipytna przyznało do błędu i w końcu przejął na oczy, każdy może się mylić , tak trzymać - fanka PIS

Zgłoś
Ania21.05 o 18:09

To się zdecyduj Sipytna kogo kochasz siebie, pis czy mnie

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube