reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 7 czerwca. Imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dlaczego jeszcze nie ruszyła budowa wschodniej obwodnicy?

Aktualności21.05 o 08:21Komentarzy: 34
Choć przetarg na budowę wschodniej obwodnicy rozstrzygnięto w 2018 roku, to prace nadal nie ruszyły. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu podała przybliżony termin rozpoczęcia inwestycji.


Trasa, którą ma przebiegać wschodnia obwodnica / źródło: DSDiK

W 2018 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 451. Prace za 25,7 mln zł brutto wykona firma Budimex S. A.

Nowa trasa ma odciążyć ulice Wojska Polskiego, Klonową, Sudoła i Krzywoustego. Wzdłuż drogi pojawią się cztery ronda - na ul. Strefowej, Wileńskiej i Warszawskiej. Zmodyfikowana trasa uwzględnia wiele wcześniejszych uwag mieszkańców. W tym przypadku nikt nie posłuchał jednak głosów zwolenników reaktywacji powojskowego lotniska, ponieważ nitka drogi przetnie jego teren.

Mimo że minęło już wiele czasu, prace jeszcze nie ruszyły. Wcześniej winę za ten stan rzeczy ponosił brak uzgodnień z państwowym przedsiębiorstwem Wody Polskie, jednak ten problem udało się rozwiązać.

- Inwestycja jest na etapie opracowania dokumentacji projektowej. W tej chwili czekamy na wydanie przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej). Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych to przełom II i III kwartału tego roku, ale może on ulec zmianie z powodu trwającego stanu epidemii - napisał portalowi MojaOlesnica.pl Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (34)

Brawo Szwedzi22.05 o 01:01

Szwedzki model walki z Covid19 najlepszy - pozbyli się obciążenia dla państwa czyli starczyków, nie wyhamowali gospodarki jak te niedołęgi PiSlamowskie i wszystko gra

Zgłoś
Michu22.05 o 00:31

Już uszatek z deweloperami zaciera rączki. A mogło być podwrocławskie lotnisko dla awionetek i miejsca pracy...

Zgłoś
Pamparampam21.05 o 21:54

Od początku pisze ze budimex nie podoła a jeszcze poprawek na 10 lat bedzie. Sprawdzcie szpital na borowskiej. Do dzis poprawiają

Zgłoś
X21.05 o 21:48

Brawo, pan Lider

Zgłoś
Lider 21.05 o 20:29

Teraz nie ma czasu na budowy obwodnic , trzeba walczyć z koronawirusem i tak kierować pieniądze, a nie jak w Szwecji olać wszystko bo gospodarka najważniejsza.

Zgłoś
Ha,ha21.05 o 19:10

Ha,ha,ha

Zgłoś
.21.05 o 19:09

Tam powinni postawić biedronkę

Zgłoś
xyz21.05 o 18:56

Nie rozumiem dlaczego grzybiarz mnie wyzywa od miernot w komentarzach. Czy jemu wolno..... Kim on w ogóle jest, że się tak wymądrza. Widzę, że znalazł obrońcę. Jeżeli coś podaje się dla informacji społeczeństwa to powinno to być od razu czytelne a nie pouczanie kogoś, znajdź sobie....itd.

Zgłoś
Ajron21.05 o 17:31

Ja wam mówię, tam na tym lotnisku jeszcze Rusłany będą lądować, ku uciesze okolicznych mieszkańców

Zgłoś
owiec 21.05 o 16:35

ta jasne i 4 ronda w wysokości wielkiego muru ...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube