reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lipca. Imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowe budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy

Ciekawostki19.05 o 16:09Komentarzy: 11
Na drzewach przy ulicach Spacerowej, Brzozowej, Koszarowej oraz na terenie oleśnickich wodociągów, a także na budynku OKR ATOL zamontowano nowe budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy.- Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Zakupiono i zamontowano łącznie 60 budek, za kwotę 5 tys. zł. Jesteśmy przekonani, że będą to wygodne miejsca na założenie ptasiej rodziny - informuje Urząd Miasta Oleśnicy. Takie instalacje przydadzą się ptakom i nietoperzom, które między innymi zjadają owady takie jak komary.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

1!22.05 o 12:41

Zawiedziony zapraszam na spacer znajdziesz budkę dla nietoperza i jeżyka.Powieszone zostały różne!!

Zgłoś
Zawiedziony22.05 o 11:01

Budka na zdjęciu nie jest budka ani dla nietoperza ani dla Jerzyka

Zgłoś
Klm20.05 o 19:12

Nietoperz i jerzyki zjadają komary,nie bójmy się ptaków

Zgłoś
Coja20.05 o 09:50

Dobry pomysł

Zgłoś
Sipytna19.05 o 19:53

Nietoperze są pożyteczne, bo żywią się owadami. Dopóki ich nie wyłapujecie i nie zjadacie, to jesteście bezpieczni, one nie polują na ludzi i specjalnie ich niczym nie zarażają, raczej unikają ludzi, jedynie mogą się bronić atakowane, lub jak poczują się zagrożone. Więcej nietoperzy to mniej komarów, much, os i innych szkodników z PiS. Brawo Panie Janku!

Zgłoś
Aska19.05 o 17:08

Do Wtf .To oburzaje jak można takie nieprawdziwe informacje rozprzestrzeniac!!! Zrozum: nietoperze nie stanowią zagrożenia!!!!

Zgłoś
..19.05 o 17:04

Sylwia weź sobie nietoperza do domu i spadaj na drzewo!!!

Zgłoś
Zxzx19.05 o 17:03

Won z budkami dla nietoperzy! Powariowali czy co!? Nietoperze mają koronawirusa!!!!!

Zgłoś
Sylwia19.05 o 16:43

Budki lęgowe powinny być jeszcze montowane na blokach mieszkalnych ,zwłaszcza tych ocieplonych gdzie nie ma szpar w których założą gniazda.Jeżyki zjadają dziennie tysiące komarów.Zamiast sypać na miasto chemiczne środki ,zadbajmy o ptaki które wyręczą człowieka w walce z owadami .

Zgłoś
Sylwia19.05 o 16:39

Do wiadomości "wtf" i mieszkańców Oleśnicy : "?Nietoperze w Polsce nie stanowią żadnego zagrożenia w związku z obecną pandemią. ?Nasze? nietoperze nie tylko nie są nośnikami koronowirusa SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19, ale w ogóle nie wykryto u nich koronawirusów, które mogłyby być zagrożeniem dla ludzi? ? mówi OKO.press dr Andrzej Kepel, prezes Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody ?Salamandra?. https://oko.press/wirus-ignorancji-grozny-dla-zwierzat-radny-z-namyslowa-chcial-usuniecia-kolonii-nietoperzy/

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube