reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Modlitwa za wybory i negacja zakażeń koronawirusem [WIDEO]

Aktualności7.05.2020 o 08:21Komentarzy: 299
W kościele NMP Matki Miłosierdzia modlono się m.in. w intencji majowych wyborów prezydenckich. Jeden z duchownych próbował utrudnić dziennikarzowi pracę, negowano też możliwość zakażenia koronawirusem, a hostię podawano gołymi rękoma do ust wiernych.


Duchownym najwyraźniej nie spodobała się obecność dziennikarza. Z pomocą przybył im jeden z wiernych, który próbował utrudnić mu pracę

Akcja Katolicka z Oleśnicy, Bierutowa i Wrocławia zaprosiła wiernych na "Szturm Modlitewny o wybory prezydenckie w maju 2020 roku". Właśnie pomysł przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego w tym terminie forsował obóz Prawa i Sprawiedliwości.

- Prosimy ks. proboszczów z innych parafii o odprawienie mszy świętej w tym dniu. Kto nie może przyjść z różnych względów na mszę świętą, niech duchowo włączy się odmawiając Różaniec, Koronkę w tej intencji. Zachęcamy pozostałe Instytuty Akcji Katolickiej w Polsce na tą formę modlitwy. Króluj Nam Chryste - brzmiał apel.


Msza w kościele. Niektórzy nie zachowywali odpowiedniej odległości

Wczoraj reporter portalu MojaOlesnica.pl odwiedził kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. Mszę prowadzili ks. Radosław Bariasz oraz ks. Krzysztof Salik. Po zrobieniu kilku zdjęć, jeden z duchownych próbował utrudnić pracę przedstawicielowi prasy. - Panu dziennikarzowi już dziękujemy. Prosimy nie robić zdjęć - apelował przez głośniki. Do naszego dziennikarza podszedł wierny, który również interweniował. Reporter oświadczył, że może przebywać w kościele. Mężczyzna odpuścił.

W trakcie wydarzenia modlono się w sprawie wielu intencji. Jedna z nich pochodziła od Akcji Katolickiej i zgodnie z zapowiedzią, dotyczyła majowych wyborów. Nie zabrakło też innych odniesień.


W trakcie wydarzenia negowano możliwość zakażenia koronawirusem, a hostię przekazywano z gołych rąk do ust

- W twoich działaniach i twoich słowach, w twojej modlitwie, Jezu Chryste, widzimy naszego Ojca. Boga, który kocha wszystkich ludzi tak samo. Tych z prawej i tych z lewej strony. Chociaż ci z lewej przez to, że czyhają na życie i wiarę sprawiedliwych. Matko, spójrz, przyszliśmy do ciebie jako twoje dzieci. Dzisiaj próbuje nam się wmówić, że Komunia Święta może zarażać, że powietrze, którym oddychamy, że za bliska odległość. Są tacy, którzy czyhają na naszą wiarę, a dzisiaj jesteście tego świadkami - mówił ksiądz w kościele i poprosił o modlitwę za wiarę.Komunię wręczano z gołych rąk prosto do ust wiernych, chyba że ktoś poprosił o podanie jej do ręki. Część osób nie zachowywała od siebie dwumetrowej odległości, która jest wymagana przez obowiązujące przepisy. Akurat na to żaden z duchownych nie zwrócił uwagi.

Co ciekawe, oficjalnie Kościół rzymskokatolicki uznaje obecność epidemii koronawirusa. Hierarchowie zalecają, aby komunię wydawać wiernym do rąk, aby nie doszło do ryzyka zakażenia.

Piotr Paszkowski

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (299)

katolik11.05.2020 o 14:15

ZOSTAWCIE BIEDNYCH KSIĘŻY W SPOKOJU. NIE MACIE KOGO SIĘ CZEPIAĆ? CZEMU ZAWSZE WINNY MA BYĆ KOŚCIÓŁ???

Zgłoś
Miecznik11.05.2020 o 08:48

Diabelski pomiot opętał wyznawców szeregowego posła!!!!.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski10.05.2020 o 12:42

Aha, niech pan Edmund Kaleciński przypomni sobie swoje bywanie w Bramie Wrocławskiej.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski10.05.2020 o 12:39

Niestety pan Edmund Kaleciński w swojej kwestii ma krótką pamięć. Tak, co co złego on wyrządził innym - ze swojej pamięci usunął. Wpisy pana Edmunda Kalecińskiego na: Racjonalista.pl, https://passent.blog.polityka.pl/2018/01/09/sprytna-zmiana/, https://passent.blog.polityka.pl/, niech sobie przypomni swoje komentarze, jakich dokonał na MojaOleśnica przed 2018 rokiem, niech sobie przypomni swój komentarz o Cugowskim i inne ...

Zgłoś
...8.05.2020 o 22:41

Komunie św. można w tym wyjątkowym czasie przyjąć na ręce, do ust tek samo, nie ma wymagania rękawiczek ...

Zgłoś
Sipytna8.05.2020 o 22:01

Brawo Panie Edmundzie!

Zgłoś
onkel dobra rada8.05.2020 o 21:48

@ Krzysztof A Kowalski teraz o wybranych dzielach swego promotora ze studiów o Włodzimierzu Leninie wielkim przyjacielu ludzi twojego pokroju, dawaj Krzysiek.

Zgłoś
Edmund Kaleciński8.05.2020 o 20:42

Pisali tu różnie o Panu Krzysztofie A. Kowalskim. Z tym Kowalskim nie kumplowałem się nigdy, wódki też z nim nie piłem, na kobitki z nim nie chodziłem, o mnie pisze obrzydliwie od wielu lat. O jakichś kozach, rynsztoku i kłamie na mój temat. Żąda przy tym, abym wszystkich przepraszał, bo odarłem ich z godności. Cóż ja mam napisać Panie Krzysztofie - naczytałem się w internecie, że skądś Pan uciekł, taka jakaś znana miejscowość. Jest tam Kościół Przemienienia Pańskiego, może by tak jakiś szturm modlitewny Pan na tamtejszy kościółek poczynił...? Wcześniej można by ogłosić w tej miejscowości, że nawiedzi tamtejszych parafian oleśnicki "katolik". I będzie się działo. Można by tym wioskowym opowiedzieć coś "o kozach i słownictwie z rynsztoka". Proponuję też Panu, aby o pomoc w tej kwestii zwrócił się Pan do księdza Rafała Kowalskiego w organizacji szerzenia katolicyzmu szturmowego . On już wprawdzie Pana wyśmiał, ale co to miłosierdzie, to zapewne on wie. Myślę, że i Burmistrz Bronś zdobyłby się na jakąś pomoc Panu, mimo pańskiej nienawiści, takiej stricte katolickiej, do niego. Ludzie z LGBT też by pomogli takiemu zatraceńcowi "katolikowi". Panie Krzysztofie arystokratą ducha Pan nie jest. Proszę się przestać wygłupiać i nie tchórzować, bo można wyjść na idiotę. Pozdrawiam

Zgłoś
Sipytna8.05.2020 o 19:59

Marek a ja ciebie żegnam

Zgłoś
Sipytna8.05.2020 o 19:59

Brawo Pani Olga Tokarczuk!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube