reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 11 maja. Imieniny Igi, Miry, Lwa.
27℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Dyrektor PZS: lekarze lekceważyli koronawirusa. Stracili pracę

Aktualności23.04.2020 o 08:27Komentarzy: 40
Dyrektor szpitala informuje, że z powodu lekceważenia procedur bezpieczeństwa, z PZS zwolniono w ostatnim czasie dwóch lekarzy. Okazało się, że jeden z nich jest nosicielem koronawirusa!Niedawno informowaliśmy, że jeden z lekarzy Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy jest nosicielem koronawirusa. Wyszło też na jaw, że pracował także w szpitalu EMC w Ząbkowicach Śląskich, w Brzeskim Centrum Medycznym i w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego.

Dyrektor PZS Krzysztof Wywrot poinformował w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl, że medyk stracił już pracę. Powodem miało być lekceważenie przez niego procedur bezpieczeństwa w trakcie epidemii. - Odkryłem, że pracował w czterech miejscach, ale to nie jest problem. Problem był w tym, że przychodząc do nas mógł się tak zabezpieczyć, żeby nie robić zagrożenia dla innych i dla siebie - mówi. - Ściągał maseczki. Zwracaliśmy mu uwagę, to ubierał, a potem ściągał. Tłumaczył, że jest mu niewygodnie. Nie chciał się poddać wymazom i zagroziliśmy, że zadzwonimy na policję. Potem okazało się, że ma wynik dodatni - komentuje K. Wywrot i dziwi się postawie lekarza.

Szpital dalej wyjaśnia sprawę. Zastrzeżenia potwierdza sanepid. - Były złamane zasady i były lekceważone procedury medyczne oraz sanitarne - potwierdza Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy.

Jeszcze wcześniej dyrekcja oleśnickiego szpitala zwolniła innego lekarza, który przebywał na kwarantannie na OIOM-ie z powodu zakażonego pacjenta. Miało mu nie pasować ograniczenie wolności. - Przyszedł do administracji i awanturował się. Chodził też po szpitalu - relacjonuje K. Wywrot.

Dyrektor uważa, że od białego personelu można wymagać większej świadomości zagrożenia oraz zrozumienia sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. - Za wszelką cenę musimy działać, aby nie dopuścić do zagrożenia. Największe największe niebezpieczeństwo wynika z braku wyobraźni, odpowiedzialności - podsumowuje.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (40)

Huk27.04.2020 o 17:09

Wyrwał kretyn

Zgłoś
Bhu27.04.2020 o 17:09

Dr sam wymówił kontrakt bo nie chcę mieć nic wspólnego z dyr Wyrwał pseudo Baran.a nie doktora zwolnili.A Gizela dalej skrobię na oddziale

Zgłoś
Guj27.04.2020 o 17:07

Kłamstwo jak z kradzieżą zegarka w Rosji

Zgłoś
Socjolog 24.04.2020 o 14:53

Dopiero to się zacznie. (Fałszywa crowa 19) w rękach socjopatów.

Zgłoś
kinio24.04.2020 o 14:03

[email protected] szczera prawda tak się niestety dzieje. święte krowy biznesmeni i tyle.

Zgłoś
Lekarz24.04.2020 o 12:36

@Tylko PO - boże, jak ty pier**lisz.. Bez problemu można zostać lekarzem - tylko zamiast ganiać za du*ami trzeba przysiąść nad książkami.

Zgłoś
Tylko PO24.04.2020 o 09:18

Nie ma lekarzy? Bo obsadzają stanowiska tylko "swoimi" bez dostępu dla innych z zewnątrz. A samo trzymają łapę na 3 etatach bo kasy wiecznie mało!

Zgłoś
Mieszkaniecy24.04.2020 o 08:46

I tak nie ma lekarzy i jeszcze ich się zwalnia ,kto by chciał narażać własne życie szczególnie teraz przy COVIT19 ?to są bohaterowie!!!należy im się szacunek !!! Dyrektor i ten cały RATUSZ TO NIEROBY BEZ KOMPETENCJI PARTYJNIACTWO ,UKŁADY ,MIERNOTA.TAKA JEST POLSKA RZECZYWISTOŚĆ.

Zgłoś
Anka24.04.2020 o 08:11

Szok jakie zaniedbania ze strony dyrektora są, szok.

Zgłoś
Misia24.04.2020 o 08:06

Dyrektor ratując własną d... zwalnia lekarzy, którzy po wyleczeniu byliby bardzo pomocni i na wagę złota.Obrzydliwe i karygodne.Brak rozsądku i rozumna? Czy kompleks lekarza u dyrektora?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube