reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 29 maja. Imieniny Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Koronawirus. Najnowszy raport o sytuacji w powiecie

Aktualności9.04 o 18:20Komentarzy: 19
Publikujemy najnowszy raport powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. zagrożenia koronawirusem.* * *

KOMUNIKAT nr 57 z 9 kwietnia 2020 r.

POWIATOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO oraz PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W OLEŚNICY informują:

Zgodnie z pismem wojewody dolnośląskiego, w celu ujednolicenia polityki informacyjnej na terenie województwa, ilość osób zakażonych na terenie powiatu oleśnickiego zostanie podana w komunikacie jutrzejszym o godz. 10.00 (9 kwietnia o godz. 10.00 informowaliśmy o 32 potwierdzonych zakażeniach: 27 z miasta Oleśnica, 3 z gminy Oleśnica, 1 z gminy Twardogóra oraz 1 z gminy Dobroszyce).

Do godz. 18.00 nadzorem epidemiologicznym sanepidu objęto 240 mieszkańców powiatu.

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, kwarantannie poddanych jest 167 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 92, gm. Oleśnica – 11, gm. Twardogóra - 20, gm. Syców – 5, gm. Bierutów - 2, gm. Dobroszyce - 37.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajdują się obecnie 384 osoby (liczba ta obejmuje również osoby zamieszkujące wspólnie w jednym lokalu z osobą objętą kwarantanną). Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji.

Przewodniczący
Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oleśnicy
JAN DŻUGAJ

* * *

Zobacz też: Koronawirus - Oleśnica i Powiat Oleśnicki [SPECJALNA STRONA NA FACEBOOKU]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (19)

zw-kowalski10.04 o 10:49

do majteczki w kropeczki. W Szwecji żyjemy zgodnie z naturą. Społeczeństwo jest zdrowsze. Żyjemy dłużej. Wirus na pewno zrobi spustoszenie. Tylko, że Szwedzi zrobili to mądrzej. Najpierw ograniczyli duże imprezy. A wy zamknęliście małe bary na dwie osoby i zakłady fryzjerskie. Wasze statystyki są przekłamane. Nikt w nie wierzy. Ludzie na testy czekają po 3 tygodnie a wynik przychodzi po śmierci. Szwedzi już na początku 600 stuardes w kilka dni przeszkolili na pomoce pielęgniarskie. Ja w swojej wsi nie mam żadnego problemu z dostaniem się do lekarza rodzinnego. Nie mamy tylu zakazów co wy. jedynie apel o dystans społeczny. Moja branża od 13 marca nie może działać. To jedyna uciążliwość dla mnie. Przez ponad dwa tygodnie miałem dwa kontakty. Z listonoszką oraz z kasjerką w markecie we wsi. Ale mogę codziennie chodzić na 5 km spacer. Jak mam ochotę to mogę jechać do Ovik do restauracji, na zakupy, do banku, do urzędu. Mimo braku zakazu nie jadę aby nie zwiększać prawdopodobieństwa. Natomiast wy rozwalicie sobie wszystko. Rząd nie może wam dać 200 czy 300 mld. Bo rząd nie ma nic swojego. Rząd musi ukradkiem komuś to zabrać. Jak NBP dodrukuje kasy to zapłacicie to inflacją. rachunki muszą się zgadzać. Ja nie mogę wydać więcej niż mam przychodu. To samo jest z rządem. PS. Poza tym nie bierzesz pod uwagę, że święta Wielkanocne będą dopiero za dwa tygodnie. PS.PS. W Szwecji już dzisiaj jest wolne.

Zgłoś
...9.04 o 22:54

Czyli jednak jałowa jest dyskusja z Tobą. Ja piszę o chlebie Ty ripostujesz o niebie. Bez urazy, w Wielkim Tygodniu bądź szczęśliwy, zjedz kawałek nieświęconego jajka (na twardo), odbębnij internetowe "rezurekcje", polej rodzinę wodą w poniedziałek 13 kwietnia. Wrócimy do dyskusji po świętach, mam nadzieję obaj mądrzejsi o rozwój wypadków w Polsce i w Szwecji.

Zgłoś
zw-kowalski9.04 o 22:46

Trzy kropeczki na majteczki. Według statystyki Szwedzi piją nieco więcej jak Polacy. Tylko, że my na powiat 40 tys. mamy tylko dwa sklepy monopolowe. W których nie ma zbyt wielu klientów. Większe kolejki po alkohol widziałem U KONIA. W markecie w Szwecji piwo tylko do 3,5 %. Mocniejsze tylko w monopolowym. To mi daje do myślenia na temat waszych statystyk. Amen.

Zgłoś
zw-kowalski9.04 o 22:42

do @trzykropeczki na majteczki. Publikujemy list pani Izabeli, której 51-letni mąż, Adam, zmarł z powodu COVID-19 w szpitalu w Tychach. Jak się dowiadujemy, był to mężczyzna zdrowy, wysportowany i nikt nie spodziewał się, że tak ciężko może przejść zakażenie koronawirusem. Zanim jednak zmarł, minęły trzy tygodnie od stwierdzenia pierwszych objawów. W tym czasie rodzina musiała przejść mozolną walkę z systemem opieki zdrowotnej, gdzie problemem było samo przeprowadzenie testu na COVID-19 i właściwa diagnoza, która najprawdopodobniej nastąpiła zbyt późno, aby uratować życie mężczyzny. - Mamy nadzieję, że nasza historia będzie dla Państwa przestrogą i uratuje ona chociaż jedno ludzkie życie - pisze wdowa.

Zgłoś
...9.04 o 21:36

Mam nadzieję, że Tobie, jak wjedziesz do Polski dadzą "krótką" kwarantanne, tylko 365 dni za Twoje rzeczowe wypowiedzi bez zbędnego mierzenia temperatury.

Zgłoś
...9.04 o 21:23

W Zgierzu na znak protestu też postawiłeś czerwone volvo?

Zgłoś
...9.04 o 21:20

Ty dalej swoje. Szwecja 10 milionów 477 ofiar. Polska 30 milionów niecałe 600 ofiar. Bardziej Cię obchodzi jeden czy drugi dps.

Zgłoś
zw-kowalski9.04 o 21:17

Takie same problemy ma Starosta w Zgierzu. Liczba zarażonych w DPD to ok 60 osób. W połowie personel i pensjonariusze.

Zgłoś
zw-kowalski9.04 o 21:16

"W ubiegłym tygodniu personel i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach zaczęli odczuwać objawy typowe przy zakażeniu koronawirusem. Sanepid objął placówkę kwarantanną, a po wykonaniu testów okazało się, że zarażonych jest w sumie 70 osób. ? Od wtorku spałem może trzy godziny, bo nie jestem w stanie przespać nocy. Sprawa jest patowa, jeśli ktoś nam natychmiast nie pomoże, to nie damy dłużej rady. Jeszcze moment i będą stąd wynosić trumnę za trumną ? słyszymy w placówce z Tomczycach. ?Brakuje nam ludzi? Dyrektor placówki Marek Beresiński podkreśla, że sytuacja jest niezwykle dramatyczna. ? Przede wszystkim brakuje nam ludzi do pracy. Nie ma komu obsługiwać chorych. Dwie osoby zajmują się 86 chorymi. Od wczoraj nie podajemy leków, nawet insuliny i antybiotyków. Mieszkańcy leżą we własnych odchodach. Są osoby, które gorączkują, mają początek infekcji. Władze twierdzą, że zabiegają o pomoc dla placówki. ? Nie mam czasu na media, mam urwanie głowy. Szukamy kadry, która zajmie się podopiecznymi. Jak byłaby możliwość, to już by była podmianka. Muszę kończyć, bo pracujemy na trzy telefony ? mówi starosta grójecki Krzysztof Ambroziak w rozmowie "

Zgłoś
...9.04 o 21:11

Ty chociaż otworzyłeś link dotyczący Szwecji? Co mają do tego rejony Ukrainy i Białorusi.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube