reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Twardogórski pacjent zero. Nie wiadomo, gdzie się zakaził

Aktualności1.04 o 18:57Komentarzy:
Pierwsza osoba z gminy Twardogóra jest nosicielem koronawirusa. Portal MojaOlesnica.pl ustalił, że jest pracownikiem jednego z większych zakładów pracy. Wciąż nie wiadomo, gdzie mogło dojść do zakażenia.


Służby próbują ustalić źródło zakażenia pacjenta z gminy Twardogóra / zdj. ilustr.

Dziś wyszło na jaw, że już 21 osób z powiatu oleśnickiego jest nosicielami koronawirusa. Nowym zakażonym jest starszy mieszkaniec gminy Twardogóra. Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, jest to pracownik jednego z twardogórskich zakładów pracy, gdzie pracuje wielu okolicznych mieszkańców. Niedawno poczuł się gorzej, dlatego karetka zabrała go do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

- Pacjent nie wyjeżdżał za granicę, nie miał gości, którzy mogliby przyjechać z innego kraju. Możliwe, że miał styczność z kimś, kto nie miał jakichkolwiek objawów - mówi nam Urszula Kozioł, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny. Podległa jej Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnicy prowadzi w tej sprawie dochodzenie, aby ustalić źródło zakażenia mężczyzny.

Kwarantanną objęto aż 66 osób, które miały kontakt z mężczyzną. - Są to osoby z otoczenia pacjenta. Poprosiłam przełożonego tego pacjenta, aby sporządził nam wykaz tych osób i wobec nich oraz jego bliskich podjęto decyzję o kwarantannie - dodaje U. Kozioł. Od części tych osób mają zostać pobrane wymazy.

Niewykluczone, że twardogórski "pacjent zero" mógł zakazić się na zakupach, na przykład od osoby niemającej objawów COVID-19, nieświadomie roznoszącej koronawirusa na inne osoby. Możliwe jest również inne, bliżej nieustalone źródło jego rozprzestrzeniania się.

Dlatego sanepid nadal zaleca możliwie jak największą izolację mieszkańców. - Ten przykład pokazuje, jak ważna jest izolacja. Im więcej osób będzie unikało kontaktów z innymi ludźmi, tym ryzyko zakażenia jest mniejsze - uważa U. Kozioł.

Zobacz też: Koronawirus - Oleśnica i Powiat Oleśnicki [SPECJALNA STRONA NA FACEBOOKU]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube