reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wolontariusze łączą siły, żeby pomagać seniorom

Aktualności31.03 o 09:24Komentarzy:
Wolontariusze grupy "Pomoc innym Antywirus" i stowarzyszenia Oleśnica Razem łączą siły, żeby wspólnie pomagać seniorom potrzebującym pomocy i wsparcia w okresie epidemii koronawirusa.Wolontariusze facebookowej grupy "Pomoc innym Antywirus", która liczy już 165 osób i stowarzyszenia Oleśnica Razem połączyli siły i wspólnie działają, żeby pomóc seniorom z Oleśnicy w codziennych czynnościach. Chodzi m.in. o wsparcie w codziennych sprawunkach, realizacji recept, wyprowadzaniu czworonogów i zrobienia zakupów.

- Zainteresowanie seniorów akcją stopniowo rośnie, ponieważ coraz więcej z nich poważnie traktuje apele o pozostaniu w domu. Zgłoszeń telefonicznych jest kilka dziennie, do tego dochodzi bezpośredni kontakt seniorów z naszymi wolontariuszami, którzy już wcześniej u nich interweniowali i na prośbę seniora udostępnili im prywatny numer telefonu - mówi Paweł Bielański, radny z Oleśnicy Razem.

- Wciąż, głównie poprzez facebook zgłaszają się chętni do pomocy wolontariusze. Świetna współpraca z grupą Pomoc innym Antywirus pozwala skuteczniej realizować pomoc: wzajemnie się uzupełniamy, przekazujemy informacje, a zdarza się też, że wspólnie wyjeżdżamy do osoby potrzebującej. Jesteśmy zbudowani otwartością firm i mediów, które pomogły rozpropagować akcję. Dziękujemy też osobom, które oferują swoje usługi: przygotowują grafiki, drukują ogłoszenia, roznoszą ulotki - słyszymy. Seniorzy mogą kontaktować się z wolontariuszami pod numerem telefonu 796-406-898.

Zobacz: Pomoc innym Antywirus [GRUPA na Facebooku]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube