reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?

Aktualności30.03 o 18:16Komentarzy: 190
Przez koronawirusa, coraz więcej samorządowców w Polsce ma obawy dotyczące przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich. Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki z PiS odpowiada, że lokalne władze będą musiały liczyć się z odwołaniem i wprowadzeniem tam rządowych komisarzy.


Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki z PiS

Ze względu na zagrożenie koronawirusem, burmistrz Oleśnicy Jan Bronś skrytykował pomysł zorganizowania majowych wyborów prezydenckich. - Wybory 10 maja – mrzonka, co więcej narażanie zdrowia i życia setek tysięcy Polaków - napisał.

Tym samym dołączył do grona samorząowców, którzy nie chcą narażać mieszkańców oraz pracowników komisji wyborczych. W tym samym tonie wypowiedział się też Związek Miast Polskich.

Znamy już reakcję przedstawiciela partii Prawo i Sprawiedliwość, która rządzi w Polsce. - Samorządy są też częścią władzy państwowej. On nie może sobie działać poza prawem. Oczywiście są przepisy, które umożliwiają postępowanie wobec takich osób, które chcą się ustawić ponad prawem. Można wyznaczyć komisarzy. Niech ci samorządowcy, którzy teraz buńczucznie zapowiadają, że złamią prawo, liczą się ze stratą stanowisk - odniósł się na antenie Radia Kraków Ryszard Terlecki, wicemarszałek sejmu.

Wyjaśniał też, że wybory będą mogły się odbyć, gdy zmaleje zagrożenie koronawirusem. Mówił przy okazji o szansie na przesunięcie terminu głosowania. - Oczywiście ja się zgadzam. Powtarzam to. Wybory będą możliwe, gdy sprawdzą się optymistyczne prognozy i epidemia zacznie słabnąć. Jak skala zachorowań będzie rosła, wtedy będzie trzeba podjąć odpowiednie decyzje. To nie są decyzje na dziś. Uważam za idiotyzm i działanie antydemokratyczne deklaracje wzywające do bojkotu wyborów - mówił Terlecki.

Zobacz też: Koronawirus - Oleśnica i Powiat Oleśnicki [SPECJALNA STRONA NA FACEBOOKU]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (190)

Megi1.04 o 14:40

Uważajcie co piszecie,bo jeszcze trochę będą nas zamykać,to się dzieje.A gdzie tu demokracja, czyści się wszystko co nie pasuje, teraz koronowirus a ludzie do gardeł sobie skaczecie. Inteligentny człowiek odpuszcza komentarze,bo co nie którym się nie przegada.Klapki na oczach i szturmem na wybory pozarazac się nawzajem.

Zgłoś
?1.04 o 10:36

Edzio ty głupi jakiś jesteś? Nie rozumiesz tego co mad pisze?

Zgłoś
ble,ble, ble31.03 o 21:45

Czytając wypociny nijakiego Edka odnoszę wrażenie że jest opłacany wiadomo przez kogo aby trolował.Trzeba mieć też na to czas którego uczciwie pracującemu człowiekowi brak.

Zgłoś
sheryf31.03 o 18:28

edek kim ty jesteś pewnie masz tą samą parszywą mordę co edmundowicz ścierwo czuć na odległość.

Zgłoś
Edek31.03 o 18:01

Skończ powtarzać swoje bajki chlopie. Szkoda mi czasu na dalsze przerzucanie się komentarzami. I tak musisz mieć ostatni. Więc tę jedną dyscyplinę zalicz sobie za wygraną.

Zgłoś
mad31.03 o 17:35

"Oszacowanie efektów uszczelniania nie jest proste, eksperci PIE uznali, że dobrym do tego miernikiem będzie porównanie rzeczywiście osiągniętych dochodów publicznych z wpływami, które zostałyby osiągnięte, gdyby rosły w takim samym tempie jak nominalna wartość PKB. Od 2007 do 2015 r. dochody państwa rosły wolniej niż PKB, dopiero w 2016 r. nastąpiła radykalna zmiana. Wówczas zwiększyły się one o prawie 6 proc., a PKB o 3,4 proc. W 2017 r. było to odpowiednio 14,3 proc. oraz 6,2 proc., a w 2018 r. ? zgodnie z oczekiwaniami Ministerstwa Finansów ? 9 proc. dla podatków i składek oraz 6,2 proc. dla PKB. Na takim przyspieszonym wzroście dochodów państwo skorzystało odpowiednio 8,6 mld zł w 2016 r., 30 mld zł w 2017 r. oraz 13,2 mld zł w 2018 r. Średnio w roku daje to ok. 17,3 mld zł. Czy to dużo? ? Jeśli w perspektywie trzech lat udało się uzyskać z uszczelniania ok. 52 mld zł, to jest to bardzo dużo - ocenia Mariusz Korzeb, ekspert podatkowy i wiceprezes Federacji Przedsiębiorców Polskich".

Zgłoś
mad31.03 o 17:33

"Komisja Europejska opublikowała w czwartek raport o tzw. luce VAT, czyli różnicy między dochodami z należnego podatku od towarów i usług, a tymi, które faktycznie zasiliły budżet państwa. Jeszcze kilka lat temu Polska była w niechlubnej czołówce tego zestawienia. Ale systematycznie schodzimy w dół i w 2017 roku zajmowaliśmy ósmą lokatę".

Zgłoś
mad31.03 o 17:30

"Dziennie za rządów PO-PSL do Polski wjeżdżało 750 cystern z paliwem. Po uszczelnieniu systemu do Polski wjeżdża ich 150 cystern. 600 cystern to była ta szara strefa. Na każdej cysternie Skarb Państwa tracił ok. 40 tys. zł. Codziennie 24 mln zł. Przez rok to jest ok. 8 mld, a przez osiem lat rządów PO-PSL to jest ok. 64 mld zł" - PiS tych pieniędzy nie wymodlił !! Zaczął kontrolować cysterny !! - "Gdy rządziła koalicja PO-PSL przeprowadzano 20 kontroli dziennie. - Po wprowadzeniu pakietu paliwowego, wszystkie samochody ciężarowe, nie tylko cysterny, są monitorowane. To jest ok. 1000 kontroli dziennie" !!

Zgłoś
Edek31.03 o 17:21

"Prze 5 lat PiS rozdawał kasę, której miało nie być..." już pisałem, że tej kasy nie było. Czy ty czytasz co się pisze??? Oczywiście, że jak przyjmiesz, że: olewasz lekarzy, olewasz zbrojenia (Wacek co uwalił Caracale), olewasz inwestycje, olewasz naprawianie ZUS to kasa magicznie się wyczarowuje. Co PIS realnie zrobił w 5 lat poza 500+? Zlikwidował gimnazja? No to masz priorytety Kaczyńskiego. Teraz możesz nie posyłać swoich dzieci do szkoły podstawowej zamiast nie posyłać do gimnazjum, ale za to nie masz gdzie ich wysłać jak zachorują. Czego nie życzę. Więc daruj, ale nawet 2 miliardy na propagandę nie wystarczą przykryć indolencję mafii Kaczyńskiego. A to co opozycja może zaproponować to się dowiesz jak wyłączysz TVP i zainteresujesz się tym co ci ludzie mają naprawdę do powiedzenia. Ci ludzie np. już pod koniec stycznia proponowali komisję zdrowia w sprawie Covid-19. Zainteresuj się wystąpieniem senator Gorgoń-Komor i tego co prezes Pinkas jej powiedział kiedy chciała ten temat dyskutować na komisji zdrowia. Odkryjesz inny świat. Niekoniecznie piękny. Ale prawdziwszy, niż hasełka które tutaj kopiujesz z propagandowej ściągawki Szafernakera.

Zgłoś
Vincent vega 31.03 o 17:16

Morawiecki w przypływie szczerości: 500 plus jest na kredyt, PISuar to ekonomiczni analfabeci i żadne pier...nie trolli nic nie pomoże

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube