reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie

Aktualności30.03 o 17:58Komentarzy: 7
Publikujemy najnowszy raport powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. zagrożenia koronawirusem.* * *

KOMUNIKAT nr 37 z 30 marca 2020 r.

POWIATOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO oraz PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W OLEŚNICY informują:

Do godz. 18.00 na terenie powiatu oleśnickiego zarejestrowano 20 potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Wśród nich jest 18 mieszkańców miasta Oleśnica i 2 gminy Oleśnica.

Nadzorem epidemiologicznym sanepidu objętych jest 320 mieszkańców powiatu.

Na podstawie decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy, kwarantannie poddanych jest 81 mieszkańców powiatu oleśnickiego: m. Oleśnica – 39, gm. Oleśnica – 15, gm. Twardogóra - 1, gm. Dobroszyce – 11, gm. Dziadowa Kłoda – 6, gm. Syców – 8, gm. Międzybórz - 1.

W związku z powrotami z zagranicy mieszkańców powiatu oleśnickiego, na obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej znajduje się obecnie 239 osób. Wobec osób wracających z zagranicy po 15 marca 2020 r. nie jest wydawana decyzja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oleśnicy o kwarantannie. Nadzór nad przestrzeganiem kwarantanny sprawują funkcjonariusze policji.

Przewodniczący
Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oleśnicy
JAN DŻUGAJ

* * *

Zobacz też: Koronawirus - Oleśnica i Powiat Oleśnicki [SPECJALNA STRONA NA FACEBOOKU]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

330.03 o 22:13

239 osób jest na kwarantannie z powodu przekroczenia granicy oraz 81 decyzji sanepidu ludzie czego nie rozumiecie

Zgłoś
...30.03 o 20:44

Czyli obraz kwarantanny może być całkiem inny jeżeli chodzi o liczby. Ale co tam, "najważniejsze jest żeby wierzyć władzy i w komunikaty przez nich podawane". "Władza napewno nie chce źle dla naszego społeczeństwa".

Zgłoś
:/30.03 o 20:01

Nie są.

Zgłoś
...30.03 o 19:36

Sanepid i Dżugaj prawie w każdym swoim komunikacie zaznaczają, że osoby powracające po 14 (chyba) marca są objęte kontrolą policyjną. Ktoś wie czy takie osoby są ujęte w statystykach, które podaje sanepid?

Zgłoś
...30.03 o 19:29

Jak narazie pozytywne ale też niepokojące jest, że z gm. Bierutów nikt nie pracuje (pracował) na zachodzie. Może już są po kwarantannie albo dopiero będą. Kwarantanna i tak będzie w miejscu zamieszkania czyli nawet jeśli wrócą za tydzień czy dwa to i tak święta w domu. Najważniejsze by to była tylko kwarantanna a nie od razu szpital zakaźny. Oby cały czas statystyki sanepidu w Bierutowie i gminie były właśnie takie jak dzisiaj.

Zgłoś
Jakjest30.03 o 19:15

Jak odbywają kwarantanne osoby które powróciły z zagranicy. Policja powinna sprawdzać czy odbywają ją zgodnie ze złożoną deklaracją. Czy czasami nie mają kontaktu ze wspolmieszkancami, jeżeli mają, to kwarantanną zgodnie z prawem objęci są wszyscy domownicy, a nieprzestrzeganie zasad kwarantanny jest karalne.

Zgłoś
Jajo30.03 o 18:20

A co z ta pania i dzieckiem ze słonecznej

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube