reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 15 lipca. Imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśnicka parafia zaprasza na nabożeństwa on-line [WIDEO]

Aktualności26.03 o 16:38Komentarzy:
Oleśnicka parafia NMP Fatimskiej wyszła z propozycją nabożeństw on-line, dzięki którym każdy wierny będzie mógł w nich uczestniczyć bez wychodzenia z domu. - Komunię Świętą możemy przyjąć w sposób duchowy - czytamy w komunikacie.


źródło: YouTube

W związku z zakazem zgromadzeń z powodu epidemii koronawirusa, parafia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Oleśnicy uruchomiła transmisję na żywo w Internecie, aby zainteresowani wierni mogli wziąć udział w nabożeństwach bez wychodzenia z domów. Całość można oglądać w serwisie YouTube (LINK).

- Dzisiaj: o 18.00 Msza Św., o 20.30 różaniec. Msza Święta, w której uczestniczymy przez transmisję w internecie powinna być przeżywana godnie - niech to będzie nasze spotkanie z Jezusem. Zorganizujmy to sobie tak, by nam nikt nie przeszkadzał, by nie wychodzić po szklankę herbaty itd. Komunię Świętą możemy przyjąć w sposób duchowy. Komunia duchowa to akt duchowy, modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem (czy może lepiej: wejście w takie zjednoczenie), jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, ale poza przestrzenią sakramentalną. Nie jesteśmy do takich form przyzwyczajeni - musimy się tego nauczyć... - informuje parafia.

Wideo: transmisja z kościoła


Zobacz też: Koronawirus - Oleśnica i Powiat Oleśnicki [SPECJALNA STRONA NA FACEBOOKU]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube