reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kto dostarczy nowe pociągi? Przetarg Kolei Dolnośląskich

Aktualności26.03 o 06:24Komentarzy: 4
Koleje Dolnośląskie poznały oferty na dostawę nowych pociągów.Przetarg na nowe pociągi

W ramach postępowania przetargowego spółka Koleje Dolnośląskie planuje zakup sześciu sztuk trzyczłonowych pojazdów z dwusystemowym napędem elektryczno-spalinowym (hybrydowym, HZT), które będą mogły zabrać na pokład minimum 320 pasażerów oraz pięciu pięcioczłonowych składów o napędzie elektrycznym (EZT), które będą obsługiwać minimum 550 pasażerów.
-
Na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych wpłynęły dwie oferty. Swoje propozycje przedstawiły bydgoska PESA z ceną brutto 145.170.750,00 zł (29.034.150,00 zł za jeden pojazd) oraz NEWAG z ceną brutto 161.068.500,00 zł (32.213.700,00 zł za jeden pojazd).
Ofertę na dostawę sześciu składów hybrydowych dla dolnośląskiego przewoźnika złożył NEWAG. Propozycja producenta wynosi 169.740.000,00 zł brutto, co daje 28.290.000,00 zł za każdy pociąg. W obu zadaniach w cenie każdego pojazdu zawarta jest również jego obsługa serwisowa do poziomu P3.2. Obecnie Spółka jest w trakcie szczegółowej analizy ofert
- informuje spółka.

Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na 11 nowych pociągów w lutym tego roku. Pierwsze pojazdy hybrydowe mają pojawi się na Dolnym Śląsku po 16 miesiącach a pierwsze składy elektryczne po 22 miesiącach od podpisania umowy.

Hybrydy na nowe trasy. Kolej aglomeracyjna do Oleśnicy

Pojazdy hybrydowe zakupione z projektu unijnego będą obsługiwać trasę z Trzebnicy do Świdnicy przez Wrocław i Sobótkę, która zostanie uruchomiana po zakończeniu prac rewitalizacyjnych. Dwusystemowy napęd nowych pociągów sprawi, że na całym odcinku linii, obejmującym miasto Wrocław, pojazdy Kolei Dolnośląskich nie będą emitowały do atmosfery żadnych zanieczyszczeń.

- Decyzja o zakupie nowego taboru pomoże w stworzeniu kolei aglomeracyjnej we Wrocławiu, ale też w Zagłębiu Miedziowym. Prowadzimy rozmowy z samorządami, które są zainteresowane rozwojem transportu kolejowego - powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za rozwój infrastruktury kolejowej w regionie.

Nowe pociągi elektryczne połączą również Jelcz Laskowice z Wrocławiem, obsługując dwie trasy: pierwszą do Wrocławia Głównego przez Wrocław Wojnów oraz drugą, przedłużoną na potrzeby projektu kolei aglomeracyjnej do Oleśnicy przez Siechnice i Wrocław Główny.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Edzia 26.03 o 14:26

Co z kiełbasą wyborczą czyli remontem dworca PKP w Oleśnicy?? Już przeszło obecnemu burmistrzowi i radnemu markowi? A takie mieli plany, no chyba że to ich przerosło. Bardzo dobrze bo szkoda kasy na takie farmazony

Zgłoś
kres26.03 o 13:16

Co z pracownikiem pkp Oleśnica z wysoką gorączką który przylazł do pracy.

Zgłoś
??26.03 o 10:06

Może powinno się pomyśleć o nowych konstrukcjach pociągów, na te czasy. Co z tego, że są wagony sypialne, jak nie ma między nimi żadnych barier powietrznych.

Zgłoś
Koronawirus26.03 o 06:44

Brawo Pan Jan!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube