reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów

Aktualności25.03.2020 o 16:42Komentarzy: 23
W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie będzie w tym roku tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.


Święcenie koszyków wielkanocnych w oleśnickiej bazylice mniejszej / zdj. arch.

W tym roku nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielą Sobotę. Do tego dnia włącznie w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz organizowania obrządków liturgicznych z udziałem więcej niż pięciu osób.

- Na pewno nie wyobrażam sobie święcenia pod kościołami, pomnikami, krzyżami. Jest to wbrew prawu. Ale takiego błogosławieństwa pokarmów każdy może dokonać sam u siebie w domu - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii.

Zobacz też: Koronawirus - Oleśnica i Powiat Oleśnicki [SPECJALNA STRONA NA FACEBOOKU]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

ja jeszcze dziewica...26.03.2020 o 10:35

a ten ksiądz niech na Wielkanoc puszcza bańki mydlane dla stareńkich wow!

Zgłoś
aśka26.03.2020 o 10:33

Właśnie chodzi o to "szersze spojrzenie na świat". Musimy patrzeć nie tylko z perspektywy babć i dziadków. Im należy pomagać psychicznie, każdy na swój sposób, choćby przez dobre słowo, jak nie ma możliwości osobistych kontaktów. A podejście do problemu Spiritusa Sanctusa bardzo mi się podoba.

Zgłoś
Smutny 26.03.2020 o 10:23

Parafianin, to nie jest głupie. Dla wielu ludzi szczególnie starszych, wychowanych w innych czasach i zupełnie innym podejściem takie rytuały są bardzo ważne. Dużo ludzi się wyśmiewa, ale proponuję trochę empatii i spojrzeć życzliwszym okiem na swoich dziadków i babcie. Naprawdę ciężko im zrozumieć pewne rzeczy. Jakąś alternatywa chcby symboliczna będzie dla nich wiele warta. Nie wszyscy seniorzy okupują w tym momencie markety jak to się wszystkim wydaje. Sam mam babcie od strony taty, dziadka od mamy. Stosują się do wytycznych i naprawdę jest im bardzo ciężko, stan psychczny odbija się na fizycznym. Życzę wszystkim dużo zdrowia i szerszego spojrzenia na świat niż wąska półka swojego światka

Zgłoś
Spiritus Sanctus26.03.2020 o 09:41

KSIĘŻY OBOWIĄZUJE TEŻ PRAWO ! Was parafianie oprócz wiary obowiązuje rozsądek, a nie bawienie się w gusła w trakcie pandemii ! Jeśli jesteście wierzący, to według kościelnych kanonów wszystko stworzył Bóg, w którego wierzycie, nie wiem po co ? On stworzył Niebo i Ziemię, i pokarmy możecie pokropić boską kranówką. Niech klechy nie roznoszą zarazy, oni nie są badani ! A błogosławieństwa udzielajcie sobie sami w zaciszu Waszych domów, przecież też jesteście stworzeniami bożymi. Klechy nie są do tego potrzebni. A tak biblijnie patrząc, to oni nie mają żadnego boskiego upoważnienia do tego rodzaju wyczynów. To co robią, to po, to by Was mamić, a powoływanie się na Boga to uzurpacja...! Nie ma żadnego dowodu, że Bóg dał im prawo do czynienia cyrku w Jego imieniu !

Zgłoś
Marek26.03.2020 o 09:16

Stracili szanse ci którzy chodzili raz w roku do kościoła poświęcić pokarmy. Już nawet nie uda im się w ten jeden dzień być.

Zgłoś
obserwator26.03.2020 o 09:00

Parafianin! I wszystko jasne!!! To prawda,że lekarze nie zbadali gdzie boli gdy się w głowie pop....li !

Zgłoś
Jasiu26.03.2020 o 08:57

Niech rozpyla z samolotu wodę święconą

Zgłoś
licyt26.03.2020 o 08:54

nabierz wody z kranu i sam przejdź po osiedlu i pokrop te jadło. ciemnoto

Zgłoś
Anonim26.03.2020 o 08:16

Parafianin masz nierówno pod kopułą.

Zgłoś
Pracownik26.03.2020 o 05:47

Sylwia wystaw w oknie tyłek to może cie tez zapyla

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube