reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Koronawirus. Komunikat wójta Dobroszyc

Aktualności25.03.2020 o 11:30Komentarzy: 13
W związku z zagrożeniem koronawirusem, wójt Dobroszyc Artur Ciosek wydał specjalny komunikat. Publikujemy jego treść.
* * *

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Dobroszyce!

Z mocy rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 25.03.2020r. do 10.04.2020r. wprowadzone zostaje obowiązkowe nauczanie na odległość. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, placówki oświatowe prowadzone przez Gminę Dobroszyce prowadziły będą takie nauczanie w szczególności przy użyciu narzędzi elektronicznych.

Nauczyciele, będą przesyłali zadania, treści nauczania, tematy zajęć, z którymi uczniowie/wychowankowie mają obowiązek się zaznajomić. Zajęcia zdalne realizowane będą zgodnie z tygodniowym wymiarem i obowiązującym planem lekcji. Nauczyciel ma pamiętać jednocześnie o równomiernym obciążeniu ucznia/wychowanka zajęciami w danym dniu, zróżnicowaniu tych zajęć oraz możliwości psychofizycznych ucznia.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów/wychowanków prosimy Was o pomoc, mobilizację i zachęcanie dzieci do tego rodzaju nauki. Wspólnymi siłami, dla dobra wszystkich, staniemy na wysokości zadania i poradzimy sobie z tą trudną i nietypową sytuacją.

Ograniczenia związane z epidemią dotyczą również bieżącego funkcjonowania. Pamiętajmy by ograniczyć wyjścia z domu do sytuacji niezbędnych, kiedy to konieczne. Wyjątkiem są dojazdy do i z pracy, załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego, bądź wolontariat w walce z koronawirusem. Wprowadzone zasady bezpieczeństwa obowiązują do 11. kwietnia 2020r.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek bezwzględny pozostania w domu i dostosowania się do zasad wynikających z wydanej decyzji. Jeśli ktoś miał kontakt z osobą zarażoną, bądź powrócił z innego kraju, a nie został objęty kwarantanną powinien dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich zgłosić się do Sanepidu i poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Jakakolwiek niezbędna pomoc dla osób objętych kwarantanną, osobom starszym, samotnym dla których taka pomoc jest niezbędna udzielamy wsparcia. O taką pomoc prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio do Urzędu Gminy bądź Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Stosowanie się do ograniczeń, pilnowanie zasad bezpieczeństwa ma znaczący wpływ na zasięg epidemii.

Dziękuję wszystkim za zrozumienie powagi sprawy i dostosowanie się do nowej sytuacji.

Dziękuję również wszystkim osobom, które ryzykując swoim zdrowiem pełnią służbę dla dobra innych.

Z wyrazami szacunku Artur Ciosek

* * *

Zobacz też: Koronawirus - Oleśnica i Powiat Oleśnicki [SPECJALNA STRONA NA FACEBOOKU]

rd
rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (13)

BELIEVE26.03.2020 o 07:00

Sytuacja nie ma nic wspólnego z rozsądkiem, nienawiścią czy komputerem w domu :))) Wójt się po prostu lansuje i dobrze że płyną komentarze bo może ludziom się oczy otworzą i nie tylko na tą nasza lokalną politykę ...

Zgłoś
Rozsądek 25.03.2020 o 21:00

Przykre kiedy ktoś ma w sobie tyle nienawiści i pod jakimś pseudonimem pisze durne komentarze. Ta chwila wymaga bycia lojalnym, solidarnym z innymi. Miło usłyszeć czasami jakiś głos wsparcia, ewentualnie komentarz do obecnej sytuacji. Drwiny z sytuacji, z wielu zachowań są nie na miejscu. Przez takie ludzkie gadanie niektórzy wstydzą się założyć rękawice czy maseczkę, a przecież to chodzi o bezpieczeństwo ich i jego najbliższych

Zgłoś
kazik25.03.2020 o 20:52

B pewnie że są dzieci bez komputera bez internetu ale czyja to wina? rodziców tylko i wyłącznie ich wina dostajecie na dzieci 500+ wystarczy odłożyć i kąpa się kupi jak by wójt zaproponował kupno takiego sprzętu dla tych dzieci co nie mają komputera to byście narzekali że trwoni kasę z naszych podatków.Tez mam małe dziecko i robię z nim lekcje bo taka jest rola rodzica.

Zgłoś
A25.03.2020 o 20:39

Też jestem rodzicem, też zmagam się z nową rzeczywistością, ale nie mam w sobie żalu do innych ani pogardy, nawet w obliczu takiego zagrożenia, wybrani nie mają wyczucia sytuacji, przykre

Zgłoś
leo25.03.2020 o 19:27

Sytuacja poważna, a forma komunikatu wygląda raczej na lansik.

Zgłoś
Znany informatyk25.03.2020 o 18:05

Myślał że dobrą robotę sobie zrobi tą informacją

Zgłoś
Jajcarz25.03.2020 o 18:03

Obłudnik. Co to za komunikat???!!! 20 dni temu trzeba było coś komunikować. Od dwóch tygodni dzieci uczą się w domu a on się dzisiaj obudził !! Hehe taki jajcarz.

Zgłoś
Szkoda gadać 25.03.2020 o 16:37

Kłamca. Nie ma żadnej pomocy

Zgłoś
John25.03.2020 o 16:20

Tylko serwery nie nadążają.

Zgłoś
zbulwersowany25.03.2020 o 15:07

Ja zapraszam pana wójta do jednego z domów gdzie jest jedno dziecko szkolne , nie mówiąc o dwójce czy trójce. Tak niby nauczyciele mieli współpracować ze sobą żeby nie obciążać zbytnio dzieci przesyłanymi pracami. Tak miała być brana pod uwagę możliwość każdego dziecka indywidualnie... Gówno prawda!!!! Komputery gotująsię od przesyłanych poleceń. Nikt nie zapyta nawet jak dziecko sobie radzi. A chyba jeśli dziecko nie było orłem stacjonarnie to raczej kiepsko sobie poradzi samo. Co z tymo którzy nie są przygotowani technicznie na całą sytuację? Gdzieś macie dziecko i rodziców. Ważni jesteście wy i wasze stołki! Wasze pensyjki. Nam kto zapłaci za to że odwalamy robotę za nauczycieli?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube