reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 12 sierpnia. Imieniny Klary, Lecha, Hilarii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Obejrzyj wystawę Face to Face on-line

Kultura25.03 o 08:31Komentarzy:
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do obejrzenia wystawy "Face to Face", która znajduje się w Galerii Brama Wrocławska i jest do obejrzenia on-line.* * *

OBEJRZYJ WYSTAWĘ ON-LINE

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa autorstwa Anny Bieli "Face to Face" online.

Wernisaż wystawy odbył się 04.03.2020 w Galerii Brama Wrocławska.

Opis Wystawy:

Obrazy współczesnej artystki, Anny Bieli, namalowane w latach 2017-2019. Artystka korzysta z farb akrylowych, akwarelowych olejnych i aerozolowych. Prace na wystawie zostały namalowane poza pracownią Artystki. Anna Biela maluję najczęściej w plenerze. Malarstwo, skupia się wokół pytań o człowieka, i jego wrażliwości. Autorka inspiruje do podjęcia myślenia, które służyłoby pełniejszemu życiu. Zajmuję się malarstwem konceptualnym, które ma na celu poruszenie tematów powiązanych z szeroko pojętą duchowością. Autorka zastanawia się nad tym co powoduje, że niektórzy mają predyspozycje do rozwijana się duchowo? Zadaje pytanie czy to wrażliwość człowieka jest wyznacznikiem czy odczuwamy piękno w sposób transcendentalny (pozazmysłowy)? Obrazy prezentowane w Oleśnicy w Galerii Brama Wrocławska obrazują portrety osób wrażliwych, wybór jest subiektywny. Bohaterami jej obrazów są osoby takie jak Stephen Hawking, Wassily Kandinsky i Jezus Chrystus. Nie zabraknie też na wystawie Autoportretów. Anna Biela zalicza Siebie do osób wrażliwych i kieruję się intuicją podczas malowania. Uprawia malarstwo na pograniczu abstrakcji, porusza się formą organiczną, pełną miękkich kształtów i często korzysta z monochromatycznych rozwiązań kolorystycznych. Anna Biela bada ludzką wrażliwość poprzez plamę malarską, przewodni temat jej prac to portret. Wrażliwość powoduje, że jesteśmy w stanie odbierać duchowość w sposób prawdziwy i głęboki. Rodzimy się z dziesiątym zmysłem (idea z pracy doktorskiej dotycząca szóstego zmysłu który nazywa dziesiątym), a mały procent ludzi potrafi z niego korzystać. Sztuka Anny Biela służy jako drogowskaz dla poszukujących duchowych rozwiązań dla sztuki pięknej.

Biogram:

Anna Biela urodziła się w 1979 roku w Myślenicach. Stamtąd wyjechała do Wrocławia, a w 1987 roku na rok do Niemiec. Potem mieszkała w Kanadzie, gdzie ukończyła Ontario College of Art & Design na Wydziale Projektowania Graficznego w Toronto. W 2005 roku wróciła do Wrocławia, gdzie dwa lata później obroniła prace magisterską na Wydziale Grafiki Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tego samego roku rozpoczęła Środowiskowe Studia Doktoranckie na Wydziale Grafiki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prace doktorską obroniła 2016 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa.

Anna Biela wprowadziła na stałe do wrocławskiego kalendarza imprez swój długofalowy autorski projekt pod nazwą MADOA. Od 2012 pełni funkcje kuratorki. W kwietniu 2017 roku została członkiem Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się kuratorstwem, malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym, instalacją, graffiti i muralem. Brała udział w licznych wystawach i plenerach w Polsce i za granicą. Pracuje i żyje we Wrocławiu od 2005 roku. Jest członkinią kolektywu artystycznego Thinkpink Gang.

OBEJRZYJ WYSTAWĘ ON-LINE

MOKiS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube