reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

COB odwołuje imprezy biegowe

Sport18.03.2020 o 09:37Komentarzy:
Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega poinformowało o odwołaniu lub przełożeniu nadchodzących imprez sportowych.* * *

Drodzy Biegacze i Sympatycy Cała Oleśnica Biega,

W związku z pandemią koronawirusa oraz z następstwem wydarzeń i informacji, które do nas docierają postanowiliśmy podjąć kilka trudnych dla nas jednak koniecznych decyzji.

1. Bieg Wyścig z SMA organizowany przez mieszkańców Bykowa, a przy którym mieliśmy swój udział jako wsparcie techniczne zostaje wstępnie przełożony na 2-go Maja.

2. Jesteśmy zmuszeni odwołać coroczny charytatywny bieg, który organizowaliśmy w Poniedziałek Wielkanocny – Lany Poniedziałek. Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze i pomimo iż do Świąt Wielkanocnych jest jeszcze kilka tygodni, już teraz mając świadomość, że sytuacja w Polsce może się pogorszyć decydujemy o tym, że bieg się nie odbędzie.

3. Równie ciężką decyzją dla Zarządu COB jest odwołanie naszego jesiennego Festiwalu Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega w dotychczasowej formie. Na decyzję tą złożyło się kilka czynników. Pierwszym z nich jest przeniesienie większości biegów masowych na terminy jesienne. Nie jesteśmy w stanie na chwilę obecną wybrać dogodnego terminu naszej imprezy by nie kolidować z planami innych dużych wydarzeń, a co za tym idzie z Waszymi planami. Jesteście zapewne zapisani już na większość tegorocznych startów i sami z niecierpliwością śledzicie informacje od organizatorów na temat nowych terminów biegów - my również. Drugim ważnym powodem jest sama w sobie pandemia. Organizacja biegu to praca, która rozpoczyna się już z początkiem roku. Dziś, gdy Władze Miasta mają pilniejsze sprawy do omówienia, gdy każdy martwi się o zdrowie swoje i bliskich, gdy bardziej niż o znalezienie sponsorów jesteśmy zatroskani o życie osób zakażonych wirusem nie jesteśmy w stanie podjąć prac przygotowawczych do FBR COB 2020. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, bo nasz festiwal wpisany w folklor miasta jest dla nas nieodłączną pozycją jesiennego kalendarza biegów. Jeśli sytuacja się zmieni i warunki na to pozwolą zaproponujemy Wam FBR COB w innej formule.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że planujemy charytatywną wirtualną pomoc dla Frania zmagającego się z SMA. Choroba chłopca nie ma okresu kwarantanny i ciągle postępuje. Pomoc finansowa dla chłopca potrzebna jest już teraz i nie możemy odkładać jej na później. Pomagajmy jak tylko możemy

Z uwagi na obecne wydarzenia apelujemy do Was o zachowanie szczególnej ostrożności i dbanie o siebie. Jesteśmy z Wami i przyłączamy się do innych w akcji #zostańwdomu oraz zachęcamy do skupienia się na ćwiczeniach, które można wykonać w zaciszu domowego ogniska. Mamy nadzieję, że nikogo z Was nie dotknie pandemia koronawirusa i że już niebawem ponownie spotkamy się na ścieżkach biegowych.

Tymczasem pozostańcie zdrowi,

Środowe treningi COB zawieszamy na jakiś czas.

Do czasu unormowania się sytuacji z wirusem.

Zarząd COB

W składzie
Łukasz Borowik
Robert Pontus
Edyta Biłogan
Agata Borowik
Agnieszka Kamińska
oraz osoby aktywne w sprawach COB.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube