reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 9 kwietnia. Imieniny Mai, Dymitra, Dobrosławy.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Koronawirus i zamknięte biblioteki. Czytaj e-booki!

15.03 o 08:24Komentarzy: 1Kategoria: Kultura
Oleśnicka Biblioteka Publiczna zamknęła swoje obiekty z powodu zagrożenia koronawirusem. Jednak poleca wszystkim mieszkańcom lekturę bezpłatnych e-booków.* * *

W związku z zamknięciem do odwołania Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja (w tym filii Biblioteka Pod Pegazem przy ul. Kleeberga 4) chcemy Was wspierać w tym okresie👍

Dlatego w ciągu najbliższych dni publikować będziemy na naszym facebookowym profilu Biblioteka w Oleśnicy adresy i linki do ciekawych stron na których znajdziecie np. darmowy dostęp do e-booków, audiobooków, recenzji czy wywiadów z autorami.

Na początek propozycja dla uczniów i rodziców!

https://wolnelektury.pl/

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach.

W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

Z udostępnionych zasobów można korzystać również poprzez bezpłatną aplikację mobilną. Umożliwia ona bezpośredni i wygodny dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Aplikacja dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Strona internetowa jest również dostosowana do używania na urządzeniach mobilnych.

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

P.S. Korzystając z okazji zachęcamy Państwa do wspierania finansowo tego wyjątkowego projektu - więcej informacji w linku poniżej:

https://wolnelektury.pl/towarzystwo/

Oleśnicka Biblioteka Publiczna

* * *

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Ola16.03 o 17:10

czy jest dostepmne wybitne dzieło 365 dni?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Koronawirus. Najnowszy raport o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 18:20/ Aktualności
Posłowie przekazali sprzęt Służbom Ratowniczym
dzisiaj o 15:00/ Aktualności
Co z maturami i egzaminami ósmoklasisty?
dzisiaj o 13:49/ Aktualności
Wprowadzają obowiązek noszenia maseczek
dzisiaj o 13:42/ Aktualności
Obostrzenia będą dalej obowiązywały!
dzisiaj o 13:28/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube