reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Skarga na dyrektora ZDP uznana za zasadną

Aktualności5.03 o 19:14Komentarzy: 24
Powiatowi radni z komisji skargjednomyślnie uznali skargę na dyrektora ZDP jako zasadną. Chodzi o brak odpowiedzi na wniosek o dostęp do informacji publicznej.


Radny Marcin Gręda i dyrektor ZDP Krzysztof Górecki

Powiatowy radny Marcin Gręda (Koalicja Obywatelska) niedawno za pośrednictwem Zarządu Dróg Powiatowych złożył skargę na bezczynność tej instytucji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jednostce samorządu zarzuca naruszenie konstytucji oraz ustawy o dostępie informacji publicznej.

Chodzi o to, że w listopadzie ubiegłego roku założył wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej projektu dokumentacji technicznej ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej nr 1495D Syców-Komorów Pytał też m.in. o projekt i kosztorys inwestorski, a także o inne aspekty planowanej inwestycji.

Samorządowiec uważa, że nie dostał jakiejkolwiek odpowiedzi. - Termin do udostępnienia przedmiotowej informacji publicznej upłynął (...) po 14 dniach od złożenia wniosku. Pomimo upływu tego terminu podmiot zobowiązany, do którego skierowano wniosek, nie udzielił jakiejkolwiek odpowiedzi. To czyni niniejszą skargę zasadną i konieczną - skarży M. Gręda.

Dyrektor ZDP Krzysztof Górecki przesłał nam odpowiedź. Skarga była procedowana na posiedzeniu komisji skarg rady powiatu. - Dziś komisja skarg jednomyślnie uznała że moja skarga na dyrektora Góreckiego jest zasadna - mówi nam Marcin Gręda.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (24)

vv9.03 o 14:46

To jest radny jednej kadencji.

Zgłoś
Miś 7.03 o 21:14

Niech idą na noże, przynajmniej Oleśnica prawdy się dowie o wszystkim.

Zgłoś
??7.03 o 20:17

Ciekawe jaki związek ta sprawa ma z artykułem w panoramie dotyczącym rozgrywki w Oleśnicy i protokołem kontroli w ZDP, który pokazał szereg nieprawidłowości.

Zgłoś
Marcin7.03 o 17:01

Górecki dostanie to na co zasługuje , cwaniak jakich mało

Zgłoś
Zen7.03 o 14:45

Niestety nie ocenia się ludzi po efektach tylko politycznie. Ciekawe czemu Greda tak krótko pracował w ZDP? Pewnie z klucza politycznego, myślał że będzie wow, a tam górecki i jest robota nie gwiazdorzenie. Młody nie dał rady. Teraz się odgrywają na Góreckim. Ciekawe jak się to skończy. Młodego wciągną nosem i...... ? No właśnie, pewnie znowu zonk.

Zgłoś
Kazimierz7.03 o 14:29

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: 1) Wojciech Salik, 2) Kazimierz Płaksej, 3) Jerzy Ceglecki, 4) Renata Wojciechowska, 5) Alojzy Kulig.

Zgłoś
Kaziu7.03 o 13:47

Nosie

Zgłoś
Kaziu7.03 o 13:46

Bardzo dobrze że zarozumialec Górecki dostał po,nasie

Zgłoś
Sylwek7.03 o 12:27

Najwyzsza pora pozbyć się nieudaczników

Zgłoś
;)6.03 o 18:39

są komentarze czyli trafiony zatopiony, super... nie wiem kim jest @zej :)

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube