reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 1 kwietnia. Imieniny Grażyny, Hugona, Teodory.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Powstanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego

26.02 o 20:23Komentarzy: 82Kategoria: Aktualności
Wkrótce na skwerze przy ulicy Mickiewicza w Oleśnicy ma powstać pomnik upamiętniający postać marszałka Józefa Piłsudskiego.


Marszałek Józef Piłsudski

Jak informuje skarbnik Joanna Jarosiewicz, władze miasta przygotowują się do budowy pomnika Józefa Piłsudskiego. Portal MojaOlesnica.pl dowiedział się, że instalacja powstanie na skwerze przy ulicy Mickiewicza w Oleśnicy.

Ma się docelowo pojawić w miejscu, gdzie władze samorządowe poprzedniej kadencji nakazały zburzyć pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej i Wojska Polskiego, który znajdował się na cokole dawnego pomnika cesarza Fryderyka III. Szczegóły nowej inwestycji mają być znane wkrótce.

Zobacz też: Józef Piłsudski - wpis na Wikipedii

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (82)

Zenek M29.02 o 09:42

A mnie ciekawi jaki będzie tego koszt

Zgłoś
zdecydowanie28.02 o 16:35

To fakt, Oleśnica to czerwone miasto Piłsudski tutaj nie pasuje.

Zgłoś
TW - Bolek28.02 o 10:00

Kategorycznie Nie!...Dla pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Oleśnicy, a dla czego?...Byłby stałym obiektem profanacji przez tut. zatwardziałych komuchów, ps. bolszewików oraz tępych na umyśle różnej nacji profanów. Pan Edmund widziałby w tym miejscu pomnik krwawego czekisty Feliksa Dzierżyńskiego,a może czekisty i ludobójcy gen. Swierczewskiego vel. Goldz Solemana, albo zdrajcy i aferzysty, zdegradowanego gen. WP ( marszałka) Michała "Roli" Rzymierskiego vel. Lyżwińskiego.. Wszak tego pana ideałem jest Pawka Korczagin - komsomolec bolszewicki...W/w byli stałymi wzorcami - bohaterami dla PRL - owskiej młodzieży, oraz żołnierzy LWP (ludowego z nazwy), całkowicie zsowietyzowanego, nawet komenda "szagaj w pierot marsz" - krokiem na przód marsz, została od ruskich przyjęta. Nie mówiąc o regulaminach, taktyce i uzbrojeniu oraz ideologii walki.

Zgłoś
Oleśniczanin28.02 o 09:10

[email protected] KTT: Dziękuję za info o SELMANIE. Bardzo ciekawa lektura. Może zainteresują się nią ( tą lekturą) decydenci naszego miasta.

Zgłoś
Właściciel28.02 o 08:48

Tak! Koniecznie pomnik Piłsudskiego. Będę miał w przyszłości zlecenie na rozbiórkę. - Firma rozbiórkowa

Zgłoś
kosynier28.02 o 08:02

A może Tadeusza Kościuszko ?

Zgłoś
kuria ich mać27.02 o 20:01

Iluż tu nieuków bredzi...

Zgłoś
ryś++27.02 o 19:38

To może żeby zadowolić obrońców Czerwonoarmistów, to Piłsudski na tym pomniku powinien kopać to w "żope". W ten prosty sposób upamiętnimi symbolicznie zasługi obu, i Piłsudskiego i Czerwonoarmisty w sposób adekwatny do zasług.

Zgłoś
ryś27.02 o 19:00

Teodor nie ośmieszaj się tych historyjek jest wiele,ale to nie znaczy,że twoja jest prawdziwa.

Zgłoś
Pp27.02 o 17:06

Społeczeństwo nie decyduje, kto dołożył do ognia, to pomyłka ma stanąć Jaruś i patron męskiego różańca boksrer analfabeta

Zgłoś
Krzysztof Teodor Treplitz27.02 o 16:05

@ ryś ty wielbicielu i usłuzniku dojnych ja sie uczyłem histori w normalnym kraju a ty wielbisz historyjki wymyslone na potrzeby czasu łamaczy konstytucji kliknij w internet kto to Selman, i gdzie on byl pod czas bitwy warszawskiej !

Zgłoś
MojaOlesnica.pl27.02 o 15:23

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
mad27.02 o 15:09

Panie Edmundzie, Piłsudski był zamachowcem? On nawet tego zamachu nie planował. Napisał pan: "Czas skończyć z historycznymi wypaczeniami" - no to niech pan skończy !!

Zgłoś
Oleśnica27.02 o 14:29

chce pomnik generała Tadeusza Rozwadowskiego !! Generał Rozwadowski to prawdziwy architekt i zwycięzca Bitwy Warszawskiej. A Radzie Miasta Oleśnica polecam do przeczytania książkę Henryka Hicponia pt. Polowanie na generała. Tam znajdziecie wiele ciekawych faktów z życia Piłsudskiego między innymi gdzie był J.Piłsudski w dniach od 14 do 17 sierpnia 1920 r ?

Zgłoś
.27.02 o 14:28

Pocałunek Kidawy dla ciebie podobnie jak w Pucku a twoja wiedza historii prosto ze wschodu.

Zgłoś
serdeczny palec lichodzkiej27.02 o 14:23

@ olesniczanin to nie byla obrona przed komunizmem Selmana ryscy gnali aż sie kurzyło ! a co on robił w Kijowie ? To że Rosjanie nie zajeli Warszawy to tylko zaśługo gen Rozwadowskiego nie Selmana ! poczytaj jak on zlożyl rezygnacje z naczelnika panstwa i zwial z Warszawy w nowosądeckie i do kogo !

Zgłoś
!27.02 o 14:18

Chyba zgupieli do reszty!!!!!!

Zgłoś
!27.02 o 14:18

Chyba zgupieli do reszty!!!!!!

Zgłoś
Oleśniczanin27.02 o 14:09

Panie Edmundzie skoro omijany jest tak ważny okres czyli 1920,kiedy obroniliśmy Europę przed komunizmem i pomijając czasy układu radziecko-niemieckiego i powojennego to powinniśmy postawić pomnik Leninowi.

Zgłoś
Edmund Kaleciński27.02 o 11:40

Dlaczego stawiamy pomniki zamachowcom. Ten - jeśli powstanie - przypominać będzie maj 1926 roku. Aktualnie mamy sytuację, która zaczęła się w 2015 roku (wybory parlamentarne będące wspólnym blitzkriegiem PiSu i Kościoła kat.) w Polsce oraz także zamachem prezydenta na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 roku (ułaskawienie M. Kamińskiego i jego kolesiów). Czy mógłby Pan Burmistrz rozważyć taką alternatywę i zapytać, nie przez radio kościelne, oleśnickiego społeczeństwa, kogo ewentualnie chce na piedestale i czy w ogóle ?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Służby Ratownicze dziękują za pomoc i wsparcie
dzisiaj o 12:04/ Aktualności
Bariery przy wejściach na tereny zielone!
dzisiaj o 11:59/ Aktualności
Utrudnienia na drodze w Dalborowicach
dzisiaj o 10:47/ Aktualności
Oficjalny raport. Kolejny przypadek koronawirusa!
dzisiaj o 10:00/ Aktualności
Koronawirus. Mieszkańcy boją się sprzątaczek
dzisiaj o 09:45/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube