reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 6 czerwca. Imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bypassy powstaną przy dwóch rondach

Aktualności19.02 o 11:40Komentarzy: 39
Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja dotycząca stworzenia tzw. "bypassów" przy dwóch oleśnickich rondach. Mają one upłynnić ruch.Miasto przekaże powiatowi 100 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji projektowej dla dwóch inwestycji. Chodzi o rozbudowę Ronda 750-lecia w Oleśnicy (przy hotelu Perła) oraz rozbudowę Ronda Krzysztofa Galickiego (przy ul. Chopina).

- Oba ronda z uwagi na wzmożony ruch pojazdów korkują się na wlotach (na Rondzie 750-lecia na wlocie z ul. Sinapiusa i Matejki, na Rondzie Krzysztofa Galickiego na wlocie z ul. 3 Maja - Ludwikowskiej) w godzinach szczytu, powodując duże utrudnienia w ruchu. Planuje się budowę bypassów dla powyższych wlotów tak, aby samochody planujące wyjazd na najbliższym wylocie z ronda mogły przejechać bez konieczności wjazdu na tarczę samego ronda - informują miejscy urzędnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (39)

I po temacie21.02 o 16:10

Teraz ten co oddawał to rondo niech za bypass zapłaci z własnej kieszeni. Tak by było najuczciwiej.

Zgłoś
elek21.02 o 10:26

@Mieszkaniec masz rację. Skrzyżowanie Reja, Moniuszki, 11 Listopada aż prosi się o rondo

Zgłoś
Magic Z reja20.02 o 19:49

Panie Brons dziękuję za ten pomysl

Zgłoś
Mieszkaniec 20.02 o 17:52

Wywalili kasę na ścieżkę rowerową na kolejowej do dworca A jeżdżą tak po ulicy.

Zgłoś
Mieszkaniec 20.02 o 17:49

A to paskudne skrzyżowanie Moniuszki z 11 listopada? Przecież to porażka. Chcąc wyjechać z kolejowej z dworca w godzinach szczytu stoi się po 10 min A do tego te krzaki na wysepce zasłaniają prawa stronę.

Zgłoś
mieszkaniec20.02 o 17:30

Jak zwykle władza żadna nie odpowiada ...dobrze mieć taką fuche bez odpowidzialności a kasa leci ...

Zgłoś
mieszkaniec20.02 o 17:29

Identyczna sprawa jak z Placem Zwycięstwa. Njapierw plac a teraz będzie wydawanie kolejnych milionów na fontannę. Gdzie tu są panowie inżynierowie odpowiedzialni za wcześniejsze projekty? Kto to akceptował!? :)

Zgłoś
?20.02 o 13:52

Widziałem setki rond z takimi właśnie bypassami, wybudowanie takiego przy Reja-Ludwikowska nie stanowiłoby żadnego problemu, przecież miejsce jest. Kto jest odpowiedzialny za tą fuszerkę?

Zgłoś
zw-kowalski20.02 o 11:52

Dwa tygodnie temu był jarmark w stolicy Laponii Jikkmokk. Jarmark z tradycją od 1605 roku. Na wszystkich drogach wjazdowych do Jokkmokk były wyłożone owe dwa przewody ze zliczającą skrzynką. Gmina dokładnie wiedziała ile aut wjechało i wyjechało każdego dnia. Gmina wie czy nastąpił przypływ czy odpływ zmotoryzowanych turystów. Wie czy czasami w danej godzinie nie brakuje miejsc parkingowych i czy nie trzeba odśnieżyć i ustanowić nowych. Tylko, że tu myślą.

Zgłoś
Set20.02 o 11:27

Od początku te rondo Ludwikowska ,reja było spieprzone.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube