reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 9 kwietnia. Imieniny Mai, Dymitra, Dobrosławy.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Powstaną nowe mieszkania socjalne

17.02 o 06:20Komentarzy: 33Kategoria: Aktualności
Magistrat zapowiada, że w najbliższych latach przy ulicy Kopernika 13 w Oleśnicy powstaną nowe mieszkania socjalne.Miasto zamierza kontynuować budowę mieszkań socjalnych na terenach pozyskanych od Spółdzielni Mieszkaniowej "Zacisze", budynki powstaną przy ul. Kopernika 13.

- Zakład Budynków Komunalnych uzyskał pozwolenie na budowę kolejnych 28 mieszkań, łącznie po zakończeniu tej inwestycji będzie tam 62 mieszkania socjalne. W wieloletniej prognozie finansowej na lata 2021-2022 zaplanowano na ten cel 3,2 mln zł, budżet na mieszkania socjalne zostanie zwiększony do kwoty około 4,2- 4,5 mln zł, Miasto będzie starać się o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego - informuje Marzena Graczyk, kierowniczka Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

zw-kowalski18.02 o 20:27

Ilość mieszkań socjalnych jest dowodem na to że lokalny samorząd i państwo polskie nie radzą sobie z biedą i wykluczeniem społecznym. Kiedy Jan Bronś i Zelinka przejęli rządy w Oleśnicy nie było praktycznie bezdomnych i lokali socjalnych. Nie było cudownie ale był pewien poziom. Mieszkańców w Oleśnicy ubyło, prywatni inwestorzy wyręczyli burmistrza Oleśnicy z obowiązku budowania lokali mieszkalnych a kapitalizm pokazuje cały czas swoją twarz. Lokale socjalne prawie wszędzie. Ludwikowska, Moniuszki, Kopernika i jeszcze coś na Serbinowie. Ci bezdomni w Rynku oraz liczba lokali socjalnych to dowód jak działa komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, MOPS, PCPR i inne odpowiedzialne instytucje.

Zgłoś
zw-kowalski18.02 o 20:20

Pięknie. To nie mógł tego podać sam dyrektor ZBK tylko trzeba było utworzyć nowe stanowisko dla emerytki z policji

Zgłoś
Socjal to patologia18.02 o 15:14

Dason - miało być...

Zgłoś
Socjal to patologia 18.02 o 15:14

Fason - płaci się za media i np za sprzątanie itd - czyli to samo co płaci KAZDY kto ma mieszkanie w bloku czy kamienicy - czy to wspólnota czy spółdzielnia. Ale NIE PŁACISZ ZA WYNAJEM Ew za RATY !!! A do tego wieczne pretensje w "wdupizm" bo to nie moje i miasto ma naprawić. A jeśli nie płacisz = zadluzasz to na koniec miasto sprzedaż ci mieszkanie za kilka % wartości. Genialne !! Buraku.

Zgłoś
Ruszcie tyłki zza biurek18.02 o 09:47

A jakie działania w terenie przeprowadza opieka społeczna. Czy polega ona tylko na dawaniu darmowego lokum, zupy, używanych ubrań, zasiłku, darmowego autobusu. Czy dla tych ludzi organizowana jest pomoc psychologiczna, dokształcanie w celu powrotu na rynek pracy? Powinien dla tych ludzi obowiązywać obowiązek leczenia alkoholizmu i podjęcia pracy. Powinny być organizowane nawet proste prace, typu malowanie, sprzątanie, ale żeby te osoby musiały na siebie zapracować a nie dostać za nic.

Zgłoś
DASON18.02 o 09:44

ZA MIESZKANIE SOCJALNE SIĘ PŁACI,BURAKI.

Zgłoś
KK18.02 o 09:35

Nie wszyscy mogą żyć z socjalu. Ktoś jeszcze musi pracować i płacić podatki żeby inni mogli nie pracować. Mieszkania socjalne są potrzebne ale jak ktoś wcześniej napisał, doraźnie, na czas stanięcia na nogi po jakiejś klęsce żywiołowej. A nie na pokolenia. W przeciwnym wypadku ludzie żyjący w takich mieszkaniach nie będą mieć żadnej motywacji żeby coś zrobić ze swoim życiem. Wielokrotnie widziałem (głównie w TV) jak wyglądają mieszkania socjalne i obejścia budynków socjalnych. Obraz nędzy i rozpaczy, nawet jeżeli nie są to stare budynki. I zawsze te same teksty. Dlaczego KTOŚ tego nie posprząta? Dlaczego KTOŚ nie naprawi tego czy tamtego? A mi kto sprząta? Kto mi naprawia. Wracam z pracy (często późno), zakasuję rękawy i dbam o swój kąt. I do tego oczywiście płacę za utrzymanie i raty kredytu. A te osoby często nie płacą ani grosza a tylko wymagają. A przecież podobno mamy rynek pracownika. Na każdym kroku wiszą ogłoszenia o pracę. Wystarczy mieć dwie ręce i odrobinę chęci. Myślę że odsetek tych, którzy naprawdę nie mogą pracować jest znikomy. Im trzeba pomóc. A reszta? Zweryfikować i pogonić do roboty.

Zgłoś
obserwator18.02 o 09:11

DO WSZYSTKICH WŚCIEKŁYCH I OBURZONYCH.Pamiętajcie nie ma obowiązku ciężko harować. Możecie też spróbować tego "lekkiego i łatwego " życia. a pomóc każdemu wolno

Zgłoś
Sąsiad Sucharskiego 18.02 o 08:51

Ja mam krótkie pytanie czy ci co mieszkają w socjalnych placa remontowe? Czy mają w.dupie bo wiedzą że miasto za parę lat zrobi remont. Proszę zobaczyć jak wygląda blok przy klleberga przed klatkami i elewacja porazka !!! Czy ktoś z urzędu nad tym panuje??

Zgłoś
!!!18.02 o 08:43

ZERO SOCJALU !!! Żyją takie "madki" i "sebixy" na nasz koszt - to takie pasożyty społeczeństwa. "m0nia" pisze o stanie budynków i mieszkań socjalnych - a kto je do tego stanu doprowadził ? No chyba nie ja... Dostają darmozjady mieszkania, niszczą, demolują, a potem narzekają jak im źle. A weź się do roboty, weź kredyt i kup swoje. Mieszkania socjalne to PATOLOGIA systemu !!! Miasto powinno mieć takie lokale ale NA KRÓTKI CZAS - żeby pomóc komuś np po pożarze itp. A nie, żyją pasożyty całymi pokoleniami w lokalach za nasze pieniądze ...i jeszcze roszczenia mają... A na koniec burmistrz ten czy tamten - za bezcen im odsprzeda - "bo nie opłaca się remontować" - a obciążyć za zniszczenie mienia publicznego !!! Aż we mnie się krew gotuje gdy czytam teksty o socjalu !!!

Zgłoś
????17.02 o 23:46

Przeciwnik 500 plus. Niby jakie samochody stoją koło bloków?!

Zgłoś
????17.02 o 23:44

@przecienik 500 plus. Niby jakie samochody stoję przy blokach?!

Zgłoś
!!!17.02 o 21:04

m0nia = madka

Zgłoś
Wściekła i zła 17.02 o 20:14

Nie pracuj , leż do góry brzuchem, bierz 500 +, siorbaj sobie piwko w parku. Pukaj często do MOPS_u.!!! Dostaniesz mieszkanie za darmo!!! Nie masz kredytów. Masz święty spokój i kasę na słonecznik żeby Ci się nie nudziło w tym parku. Żyć nie umierać!! . Ten co zapierdziela jak dziki wół, nie ma mieszkania płaci za wynajem nie ma zasiłków, ani 500+ bo przekracza 50 zł dochodu. Albo rozważnie zaplanował potomstwo. Ot i taka to prawda o tych,, biednych ludziach,,. Tyle.

Zgłoś
.17.02 o 16:42

Dobrze że kontynuują zamysł Kołacińskiego.

Zgłoś
.17.02 o 16:12

Silesia trzebabylo nie kupować tylko się starać o mieszkanie składając odpowiedni wniosek.

Zgłoś
ryś17.02 o 15:31

Brawo Panie Janku!

Zgłoś
m0nia17.02 o 12:07

wreszcie! czy ktoś z komentujocych widzial stan budynkow socjalnych? no własnie... wszędzie remonty i nowe budownictwo a o takich ludziach nikt nie mysli. Nowe budynki bardzo wszystkim pomogom tylko oby przenosili tam z tych starych a nie dawali nowym lokatorom, bo przyjda i na start takie nowe dostana

Zgłoś
Ala17.02 o 11:25

A może tych co żyją na nasz koszt wysłać do pracy? Dlaczego wszystko dla tych którym się nic nie chce? Jeśli ktoś jest zdrowy to powinien płacić, skończyć z darmochą, której nawet nie szanują. Jedni muszą mieszkanie kupić sobie i jeszcze zapłacić za mieszkania leni. Przecież to z pieniędzy tych co płacą podatki, które ciągle podnoszą.

Zgłoś
Jaro17.02 o 10:55

Ilu jeszcze nierobów będę miał na swoim utrzymaniu? Czas najwyższy skończyć wspierać nierobów i innych patoli. Do roboty k. mać.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Posłowie przekazali sprzęt Służbom Ratowniczym
dzisiaj o 15:00/ Aktualności
Co z maturami i egzaminami ósmoklasisty?
dzisiaj o 13:49/ Aktualności
Wprowadzają obowiązek noszenia maseczek
dzisiaj o 13:42/ Aktualności
Obostrzenia będą dalej obowiązywały!
dzisiaj o 13:28/ Aktualności
Wielkanocne uroczystości on-line z bazyliki
dzisiaj o 13:04/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube