reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 3 czerwca. Imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wyrok dla Patryka P. za kolizję na promilach

Aktualności14.02 o 08:29Komentarzy: 43
Patryk P. to syn byłego policjanta, skazany w głośniej aferze związanej z brutalnym wymuszaniem zeznań. Niedawno w sądzie zapadł kolejny wyrok, tym razem dotyczący spowodowania przez niego kolizji pod wpływem alkoholu.


Patryk P. w drodze na jedną z wcześniejszych rozpraw w sprawie o fałszywe oskarżenie. Niedawno odpowiadał za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu

W maju zeszłego roku w Jenkowicach (gmina Oleśnica) doszło do zdarzenia drogowego. Jak podawała policja, kierowca volkswagena golfa wjechał w płot jednej z posesji.

- Okazało się, że był nietrzeźwy. 22-letni mężczyzna kierował volkswagenem i miał 2 promile w wydychanym powietrzu. Odpowie przed sądem za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie zagrożenia. Jechał sam - mówiła portalowi MojaOlesnica.pl sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Portal MojaOlesnica.pl ustalił, że omawianym mężczyzną jest Patryk P., syn byłego policjanta, który został skazany po głośnym procesie m.in. za fałszywe oskarżenie mężczyzn o pobicie, choć w rzeczywistości nigdy nie doszło do napaści na niego.

Przypomnijmy, na tej podstawie policjanci kilka lat temu zatrzymali dwie osoby, które miały być brutalnie przesłuchiwane, a w ich relacjach była mowa o biciu i duszeniu. Przed sądem za stosowanie przemocy wobec zatrzymanych został też nieprawomocnie skazany Tomasz P., ojciec Patryka P., który znalazł schronienie na policyjnej emeryturze. Innych mundurowych zamieszanych w sprawę nie udało się ustalić.

Dotarliśmy do werdyktu sądu w kolejnej sprawie Patryka P., dotyczącej jazdy pod wpływem alkoholu. Wyrok jest prawomocny, a P. uznano za winnego. - SR w Oleśnicy uznał oskarżonego Patryka P. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu, opisanego w części wstępnej wyroku, stanowiącego przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. i za to na podstawie art. 178a § 1 k.k. w zw. z art. 34 1a pkt 1 k.k. i art. 35 § 1 k.k. wymierzył mu karę 6 (sześciu) miesięcy ograniczenia wolności zobowiązując go w tym czasie do wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym oraz na podstawie art. 42 § 2 k.k. orzekł wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 3 (trzech) lat - dowiadujemy się w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

W17.02 o 19:38

I po wyroku. Koniec szumu!

Zgłoś
Ha ha gejzony15.02 o 14:41

Te paluszki to dupki

Zgłoś
,15.02 o 13:53

Tatusia i tak dojadą

Zgłoś
D15.02 o 11:12

Kto byl adwokatem Patryka ? Trudno teraz o dobrego adwokata z Oleśnicy ,pewnie miał z Wrocławia .Możecie kogoś polecić a najlepiej tego co miał Patryk

Zgłoś
Extrema "S"15.02 o 10:50

@ Marlena trzeba być synkiem policjanta ! zwykly obywatel za jazde po alkoholu na rowerze dostał 8 miesiecy odsiadki w Strzelinie ar.174.

Zgłoś
Marlena15.02 o 09:37

Za jazdę po spożyciu alkoholu na rowerze jak złapią ludzie dostają większą karę niż on .

Zgłoś
lol15.02 o 06:41

to teraz trzeba przypilnować jak będzie jechał samochodem i przyjebać w niego, a wtedy to już pójdzie siedzieć

Zgłoś
Maria15.02 o 00:44

Nie rozumiem 6miesiecy więzienia ? Czy zawiasy i prace społeczne ?

Zgłoś
starydiler14.02 o 23:31

Kiedyś jak ktoś chciał dilować Na mieście musiał rzucać dla niego towar i miał jego ochrony znaczy był nietykalny

Zgłoś
Walewas14.02 o 23:29

Pawlak zły porucznik to zwykła szmata jest a nie policja jaki ojciec taki syn

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube