reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 25 lutego. Imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Radny koalicji rządzącej skarży ZDP

Aktualności10.02.2020 o 08:24Komentarzy: 87
Radny koalicji rządzącej powiatem Marcin Gręda zarzuca Zarządowi Dróg Powiatowych naruszenie konstytucji oraz jednej z ustaw. Dyrektor Krzysztof Górecki uważa, że nie jest to temat dla mediów i przesyła swoją opinię w sprawie.


Radny Marcin Gręda i dyrektor ZDP Krzysztof Górecki

Radny koalicji rządzącej powiatem skarży ZDP

Powiatowy radny Marcin Gręda (Koalicja Obywatelska) przez chwilę pracował jako kierownik Zarządzie Dróg Powiatowych w Oleśnicy. Jest przewodniczącym komisji infrastruktury, bezpieczeństwa, rolnictwa i środowiska. Niedawno za pośrednictwem ZDP złożył skargę na bezczynność swojego dawnego pracodawcy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Portal MojaOlesnica.pl jako pierwszy dotarł do tego dokumentu.

Jednostce samorządu zarzuca naruszenie konstytucji oraz ustawy o dostępie informacji publicznej. Chodzi o to, że w listopadzie ubiegłego roku założył wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej projektu dokumentacji technicznej ciągu pieszo-rowerowego na drodze powiatowej nr 1495D Syców-Komorów Pytał też m.in. o projekt i kosztorys inwestorski, a także o inne aspekty planowanej inwestycji.

Samorządowiec uważa, że nie dostał jakiejkolwiek odpowiedzi. - Termin do udostępnienia przedmiotowej informacji publicznej upłynął (...) po 14 dniach od złożenia wniosku. Pomimo upływu tego terminu podmiot zobowiązany, do którego skierowano wniosek, nie udzielił jakiejkolwiek odpowiedzi. To czyni niniejszą skargę zasadną i konieczną - skarży M. Gręda.

Specyficzne odpowiedzi dyrektora. "To nie powinien być temat dla mediów"

O komentarz dotyczący tej konkretnej skargi poprosiliśmy Krzysztofa Góreckiego, który w tej kadencji samorządu objął posadę. - Panie Redaktorze na podstawie informacji z e-maila niewiele mogę Panu odpowiedzieć. Zbyt mało informacji - odpisał.

W dalszym ciągu zapytaliśmy, czy w związku z brakiem stanowiska, są jeszcze inne skargi. - Panie Redaktorze, nie wiem czy jest więcej niż jedna skarga. Z uwagi na Państwa zainteresowanie na tym etapie nie mogę wykluczyć, że może być coś o czym nie wiem. Rozwijając myśl, z tego co wiem skarga była złożona do WSA za pośrednictwem ZDP i nie widziałem nigdzie, że jest do wiadomości portalu Mojej Oleśnicy. W mojej ocenie na tym etapie, gdyby rzeczywiście w sprawie chodziło o kwestie odpowiedzi lub jej braku, to nie powinien być temat dla mediów. Nie chodzi o to, że opinia publiczna nie powinna o tym wiedzieć, tylko o sam fakt, że skarga tyle co wpłynęła. Co do samej skargi potwierdzam, że jest. Jeśli spyta mnie Pan o szczegóły co do treści skargi, to wówczas rozważę czy i w jakim zakresie powinienem na tym etapie się odnieść. Skarga jak i sama informacja będąca jej powodem nie dotyczy żadnych kwestii, za które powinienem się w jakikolwiek sposób czuć odpowiedzialny - informuje K. Górecki.

Ponowiliśmy próbę uzyskania komentarza, zaznaczając przy tym, że urzędnik nie jest osobą, która powinna próbować wpływać na to, co jest publikowane. - Panie Redaktorze, ja w żadnym momencie nie kwestionowałem Pana prawa do decyzji co i kiedy jest dla Państwa tematem. Powiem więcej, szanuje to, choć nie wiem nawet czy to dobry zwrot. Zresztą w takim tonie była moja poprzednia wiadomość. Wyraziłem swój pogląd, że pyta mnie Pan o skargę dość ogólnie, więc nie wiem czy dotarła do Pana cała skarga. Czy po prostu dowiedział się Pan, że taka skarga jest. Nie wiem również czy to jest ta skarga, którą ja otrzymałem. Stąd moja powściągliwość w odpowiedzi. A moim komentarzem do sprawy może być informacja, że potwierdzam fakt wpłynięcia do ZDP w Oleśnicy w dniu 22.01.2020 r., skargi datowanej na dzień 20.01.2020 r., skierowanej do WSA we Wrocławiu przez Pana Marcina Grędę za pośrednictwem ZDP w Oleśnicy. Natomiast z uwagi na zbyt małą ilość informacji wskazanych w Państwa pytaniu dotyczącym treści samej skargi, na tym etapie, nie będę się do treści skargi odnosił i nie widzę potrzeby jej komentować - brzmiała już ostatnia wiadomość od dyrektora.

Piotr Paszkowski

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (87)

Maja13.02.2020 o 15:57

Radny wie co mówi i wie ,dlaczego zrezygnował bo doskonale i szybko się zorientowało o co w tym chodzi.

Zgłoś
Maja11.02.2020 o 20:06

radny w pracy się nie wykazal, to przed publika chciał zablysnac

Zgłoś
Ciekawy11.02.2020 o 18:56

Dyrektor mierny ale wierny. Na hakach to on się zna.

Zgłoś
prorok11.02.2020 o 18:51

Ciekawe ,że w Zarządzie Dróg zginęły też dokumenty , które zostawiła była Dyrektor Graczyk jak Dżugaj szukał na nią haka , coś jest na rzeczy

Zgłoś
Polityk 11.02.2020 o 18:39

widocznie coś ukrywa że nie odpowiedział, zastanawiające to jest, warto się temu przyjrzeć. coś jest ma rzeczy skoro radny tam pracował o nie ma info to może zginęły dokumenty jak już kiedyś pisano w jakimś protokołów pokontrolnym Johna. Co najmniej zastanawiające

Zgłoś
Malwina 11.02.2020 o 18:36

Ten dyrektor Goreck to jakaś żenada roku. Dzięki Dzugajowi mamy taki dialog " na nic nie muszę odpowiadać ".i co mi zrobicie. Z radnych to on się śmieje A nie będzie im na nic odpowiadał.

Zgłoś
?11.02.2020 o 17:32

To wizja krótkowzroczna i nie należy do tego przywiązać poprawy dróg w Powiecie a jedynie pokazanie,że coś co trwa chwile,że coś się osiągnęło.

Zgłoś
Tt11.02.2020 o 17:26

Najlepiej wiedza Ci co na niczym się nie znają

Zgłoś
kierowca11.02.2020 o 17:13

Najwazniejsze, ze powstają nowe drogi i nie trzeba już jezdzic po dziurach. Inne sprawy, raczej mało istotne..

Zgłoś
Dama11.02.2020 o 17:12

Słaby był to go wykopali. Bajerowac potrafi i odbijać się

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube