reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 26 lutego. Imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

TVN o kontrowersyjnym wydawnictwie

23.01 o 18:42Komentarzy: 22Kategoria: Aktualności
W programie "Uwaga!" na antenie TVN-u wyemitowano reportaż o kontrowersyjnym wydawnictwie. Od niedawna ma on swój oddział także w Oleśnicy, gdzie rekrutuje pracowników.


Kontrowersyjne wydawnictwo swój oddział ma między innymi w Oleśnicy / zdj. ilustr.

Co chwilę na lokalnych rynkach medialnych pojawiają się nowe tytuły prasowe. Niektóre od razu reklamują się jako najbardziej poczytne, ale w rzeczywistości oprócz atrakcyjnej na pierwszy rzut oka oprawy i dobrej sprzedaży powierzchni reklamowej, nie oferują zbyt wiele.

Program "Uwaga!" na antenie telewizji TVN poruszył działalność jednego z wydawnictw, który działa na terenie dużych polskich miast. - Skorzystali z okazji i promocji, by rozpropagować własną działalność. Ale reklama zamiast pomóc stała się dla nich początkiem tarapatów - tak swój materiał zapowiada "Uwaga!", zatytułowany "Nabici w reklamę. >>Pieniądze wyrzucone w błoto<<". Pokazany jest proceder, który ma być stosowany w przedsiębiorstwie.

Według relacji przedsiębiorców, oferowano im reklamę za trzysta złotych. Potem okazywało się, że ta kwota jest znacznie wyższa, ponieważ był to abonament na określony czas, a umowy były podpisywane często na szybko, bo z powrotem zabierał czekający na nie kurier. Niektórzy przestali płacić, przez co piętrzyły się ich zobowiązania.

Wydawane tytuły prasowe nie są znane w kioskach. Nie zna ich też profesor Maciej Mrozowski, medioznawca. - Moim zdaniem łowią frajerów. Te pieniądze wydane na reklamę są w 80-, a może 100 proc. wyrzucone w błoto - stwierdził w rozmowie z reporterami "Uwagi!".

Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, jedna z powiązanych z nim spółek swój oddział ma w jednym z oleśnickich biurowców i prowadzi rekrutację sprzedawców. Przedstawiciel TVN-u uczestniczył w takim postępowaniu w innej miejscowości i dowiedział się, jak wygląda szkolenie.

- Na umowę z klientem nie mówimy umowa. Klientowi też nie mówimy tego, że to jest umowa. To jest rezerwacja powierzchni reklamowej. Jak mówicie o cenie, nawet dziesięć razy podczas jednego kontaktu z klientem, musi być to zdanie wypowiedziane: "Jest to 300 zł netto za emisję". W nocy was obudzę, ja chce słyszeć całe zdanie. Bo was uduszę. Jeżeli zapyta was klient, ile jest emisji, wy jesteście handlowcami, wam nie wolno powiedzieć, że są to 24 miesiące. Mogę ze spokojem powiedzieć na zasadzie: "Może pan, pani korzystać z tej promocji przez 24 miesiące" - mówiono. Podkreślano jednocześnie, że sprzedawca może używać swoich fikcyjnych danych osobowych.

Sprawą interesuje się już prokuratura. Dziennikarze próbowali też dotrzeć do prezesa spółki wydającej pisma. - Mimo wielu prób, prezes odmówił spotkania z nami. Jedyna droga, którą się komunikuje to droga mailowa. Odpisał, tu cytat: „wyznaczamy najwyższe w branży standardy obsługi klientów. Szczególną uwagę przykładamy do podkreślenia, że umowa zawierana jest na 24 emisje.” W mailu do nas także nie było słowa o dwuletniej transakcji. Prezes odpowiedział, lecz nie na wszystkie zadane przez nas pytania. Podkreślił, że rozmowy z klientami są nagrywane, a zarzuty stawiane przez blisko 1000 osób określił, jako nieliczne oskarżenia niezadowolonych klientów - dowiadujemy się z reportażu.

Zobacz też: Materiał "Uwagi!" [WIDEO]

rd, źródło: Uwaga! TVN

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (22)

zw+kowalski24.01 o 11:05

Piotr. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój tekst. Czy z niego wynika, że osoby przed sądem miały taki plakat czy transparent.

Zgłoś
Tata24.01 o 10:55

Jasny gwint, wszędzie naciągacze. Niedlugo sam sobie nie będę ufać

Zgłoś
zw^kowalski24.01 o 10:18

Perturbato. Moim, subiektywnym , zdaniem większość sędziów w Polsce utraciła prawo do immunitetu. Instytucja immunitetu to przeżytek PRL. Sędzia może się mylić co do samego orzeczenia. Ale sędzia musi odpowiadać za to, że czegoś nie zrobi w terminie. Idąc do sądu idziesz jak do lokalu usługowego gdzie przyjmujący twoje zlecenie zawiera umowę do kiedy wykona usługę. Składając skargę na komornika zgodnie z KPC zawierasz umowę , że zostanie rozpoznana do 7 dni, składając skargę na przewlekłość masz umowę, że zostanie rozpoznana do 2 miesięcy. W Oleśnicy skargę na komornika rozpoznano w 85 dni, w Trzebnicy prawie rok, inne sądy to samo. Skargę na sąd w Środzie SO we Wrocławiu rozpoznaje ponad rok. Jakim mięsem byś rzucał u mechanika gdyby termin wykonania usługi zamiast tydzień trwał 3 miesiące ? Ale sędziom w PL się należy.

Zgłoś
...24.01 o 10:12

Perturaboo- chyba pisokrację? a raczej kaczkokrację z rządową tvpis i szczuciem przeciwników , no ale Pan Banaś zrobi porządek...

Zgłoś
zw^kowalski24.01 o 10:11

Sprawę prowadzi prokurator Drapała. zatem bez komentarza.

Zgłoś
zw^kowalski24.01 o 10:06

Z racji kontaktu z polskim sądownictwem stwierdzam subiektywnie, że największym oszustem jest sam skarb państwa za sądy i prokuraturę w Polsce. W Środzie Śląskiej mam sprawę przeciw Skarbowi Państwa. Trwa 7 rok. I C 946/13 Złożyłem skargę na przewlekłość. Sąd trzymał skargę w ... (wróżka tylko wie) i przez ponad rok nie przekazał dalej do SO. Gdy przekazał dalej wniosłem o wyłączenie kilku sędziów. W czerwcu odmówiono wyłączenia sędziów. Akta przedłożono przewodniczącemu wydziału 13 czerwca. A skarga powinna być rozpoznana do 2 miesięcy. Skarga została zarejestrowana w 2018 roku. Ale sędziowie sobie uchwalili, że ten termin to termin instrukcyjny i nie muszą go przestrzegać. Tak to działa w sądach w Polsce.

Zgłoś
zw^kowalski24.01 o 09:59

Dla mnie przykład na potwierdzenie, że Polska ma najgorszy wymiar sprawiedliwości i najgorsze sądy w Europie. W normalnym państwie tacy kolesie nie mieliby racji bytu. W Polsce ich metody się sprawdzają. Tuż obok macie artykuł o próbie oszustwa na emerycie. I tak cały czas. Mnie policja i prokuratura nie przesłuchała przez ponad rok gdy jacyś osobnicy podający się za policje rzekomo poszukiwali mnie. To było w październiku 2018 roku. Dziś jest koniec stycznia 2020. Tak to działa. Ale czy można mieć pretensję jak sam skarb państwa za prezesa Sądu w Krośnie i Prokuratorii Generalnej oszukują. We wnioskach poświadczają nieprawdę co adresu zamieszkania. Cel uzyskanie przedłużenia przedawnienia roszczenia. Prezes sądu uważa, że komornik związany jest adresem wskazanym przez skarb państwa.

Zgłoś
Perturaboo23.01 o 23:55

Walka toczy się o to czy mamy jeszcze demokrację, czy już sędziokrację .

Zgłoś
Piotr23.01 o 23:07

Kiedy portal moja Oleśnica zapoda jakieś artykuł z protestu z pod sądu BRAWO ANDRZEJ DUDA PODPISUJ TĄ USTAWĘ

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.01 o 22:36

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
oszukany23.01 o 22:01

Sprawe prowadzi Prokuratura Okregowa We Wrocławiu Wydział I Śledczy sygnatura PO IBF 64.2018 Prokurator P. Daniel Drapała.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.01 o 21:26

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
sówka23.01 o 21:10

w Oleśnicy są biurowce?

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.01 o 20:57

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
T23.01 o 20:35

To ci od go-sritu ? Ktoś wie ?

Zgłoś
12323.01 o 20:20

mi tych ludzi nie szkoda trzeba czytac co się podpisuje

Zgłoś
Borg23.01 o 20:14

Stary Trek wam nie pomoże,ani Picard.Ani PO,PIS też nie.Ani Putin,ani Tramp.Płacić i czytać nasze gazety!Opór nie ma sensu.

Zgłoś
? 23.01 o 20:11

Co na to Kasia?

Zgłoś
picard23.01 o 19:09

@Enterprajs Star Trek od star treka to się odczep

Zgłoś
!!!23.01 o 19:05

Uwaga na oszustów

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Hotel Garden zaprasza na Dzień Kobiet
dzisiaj o 07:22/ Aktualności
Termin bierutowskiej sesji samorządu
dzisiaj o 06:26/ Aktualności
#offlinechallenge w SP1 w Oleśnicy
wczoraj/ Aktualności
Koniec śmieciowego terroru w Sycowie!
wczoraj/ Aktualności
Piotr Kwaśny zostanie sekretarzem w Sycowie?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube