reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Więcej policyjnych kontroli w trakcie ferii

Aktualności14.01 o 10:00Komentarzy: 7
Dolnośląska policja informuje, że w trakcie ferii zimowych intensyfikuje liczbę kontroli drogowych.Do 23 lutego 2020 r. Policja w całej Polsce prowadzi akcję „Bezpieczne ferie 2020”. Dolnośląscy funkcjonariusze oczywiście włączają się w te działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego zarówno osobom korzystającym z wypoczynku i przemieszczających się w tym celu po kraju, jak również tym wszystkim, którzy odpoczywać będą w miejscu swojego zamieszkania.

Funkcjonariusze rozpoczęli działania profilaktyczno-kontrolne. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, a w szczególności bezpiecznego przejazdu dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku i związane z tym bezpieczeństwo na drogach.

Policjanci ruchu drogowego jak co roku zintensyfikują liczbę kontroli drogowych, podczas których sprawdzą stan techniczny pojazdów, jego wyposażenie, stan trzeźwości kierujących oraz dokumenty wymagane w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem. Pod szczególnym nadzorem znajdą się autobusy przewożące najmłodszych. Jednocześnie mundurowi zwrócą uwagę na bezpieczeństwo pieszych, którzy poruszając się po drodze, po zmroku, poza terenem zabudowanym powinni mieć elementy odblaskowe. Jest to o tyle ważne, aby kierowca samochodu mógł wcześniej dostrzec pieszego i odpowiednio do sytuacji zareagować.

Funkcjonariusze realizujący działania oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów, szczególną uwagę będą zwracali na:

* stan psychofizyczny kierowców,
* przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
* nieprawidłowe wyprzedzanie,
* stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów,
zapisy tachografów celem sprawdzenia norm czasu odpoczynku i kierowania,
* prawidłowość załadunku bagażu i sprzętu zimowego.

W przypadkach zaistnienia utrudnień w ruchu, policjanci podejmą działania zmierzające do przywrócenia płynności oraz udzielą kierującym informacji o zaistniałych utrudnieniach i zorganizują objazdy. Każdy uczestnik ruchu drogowego może liczyć na wsparcie funkcjonariuszy, którzy udzielą pomocy każdemu, kto będzie jej potrzebował.

Na Dolnym Śląsku, który co roku jest częstym celem podróży dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, już w ten weekend możemy zaobserwować wzmożony ruch na drogach. Duża liczba pojazdów w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi zawsze zwiększają skalę zagrożeń czyhających na kierowców. By bezpiecznie dojechać na miejsce wypoczynku i wrócić później do domu, musimy pamiętać o podstawowych zasadach obowiązujących wszystkich uczestników ruchu drogowego:

* należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego (stosować się do ograniczeń prędkości, dostosować styl jazdy do warunków panujących na drodze),
* przed każdą podróżą należy sprawdzić stan techniczny pojazdu (m.in. sprawność układu hamulcowego, poziom płynów eksploatacyjnych),
* koniecznie trzeba zadbać o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci,
* przed wyjazdem należy zwrócić uwagę na swój stan psychofizyczny (kierowca powinien być wypoczęty i bezwzględnie trzeźwy).
Stosując się do powyższych wskazówek, zwiększamy szansę na to, iż nasza podróż przebiegnie bez przykrych niespodzianek, a wypoczynek podczas ferii zimowych upłynie bezpiecznie i będzie źródłem niezapomnianych pozytywnych doświadczeń.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk / Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

sipytna14.01 o 14:14

Ja popieram powiem Panu Jankowi żeby zrobił taką ulicę w uznaniu moich wszystkich zasług dla miasta

Zgłoś
Ja14.01 o 14:03

A może zrobić ulicę Antypisa??

Zgłoś
JANUSCH14.01 o 10:57

Widzę ,że zasad pisowni nie opanował ,ale za to cenzorem jest przednim. Stara dobra szkoła z ul.Mysiej. Wiesz o czym piszę? Śmiem wątpić .

Zgłoś
JANUSCH14.01 o 10:42

Może ktoś nauczy "redaktora" tego portalu ortografii oraz da korepetycje z PODSTAWOWEJ WIEDZY ? Po pierwsze w Oleśnicy nie istnieje coś takiego jak "ULICA SKŁODOWSKA" . Jest ulica SKŁODOWSKIEJ .Po drugie nie istnieje ulica SYNAPISA. JEST za to Synapiusa.Tyle.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl14.01 o 10:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl14.01 o 10:12

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl14.01 o 10:09

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube