reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

MLKS Echo liderem we współzawodnictwie

Sport13.01 o 18:38Komentarzy:
Po raz kolejny klub Echo okazał się być najskuteczniejszym we współzawodnictwie w ramach ogólnopolskiej rywalizacji sportu młodzieżowego prowadzonego przez MSiT w 2019 roku. Publikujemy komunikat Pawła Olszańskiego, sekretarza generalnego PZLA


Na zdjęciu od lewej: Kacper Sobczak, Adriana Gąsior, Jarosław Andrzejczak, Miłosz Wieczorek, Jagoda Schubert, Robert Kulik

Po raz kolejny klub Echo okazał się być najskuteczniejszym we współzawodnictwie w ramach ogólnopolskiej rywalizacji sportu młodzieżowego prowadzonego przez MSiT w 2019 roku.

W powiecie oleśnickim osiem klubów uzyskiwało wyniki, które pozwoliły znaleźć się w punktacji ogólnopolskiej rywalizacji, a ze 158,5 pkt całego powiatu 63,5 pkt zdobył Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy ECHO w Twardogórze. Drugie miejsce zajął WKS Oleśniczanka, a trzecie UKP Torpeda Oleśnica.

Tak dobry wynik Echa, to zasługa bardzo dobrych występów podczas finałów mistrzostw Polski zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz międzywojewódzkich mistrzostw młodzików.

Najskuteczniejszymi w twardogórskim klubie byli:
- Robert Kulik 12 pkt, który zajął 2 miejsce w biegu na 1500m (Poznań) oraz biegach przełajowych (Olszyna), w ramach Mistrzostwach Polski U 18
- Jarosław Andrzejczak 9 pkt – Mistrz Polski w rzucie dyskiem U 18 (Poznań) oraz 6 zawodnik w tej kategorii w Europie (EYOF- Europejskie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Baku)
- Adriana Gąsior 8 pkt – 4 zawodniczka w biegu na 60m Halowych Mistrzostw Polski U 20 (Toruń) i 6 w biegu na 100m Mistrzostw Polski U 20 (Racibórz)
- Miłosz Wieczorek 8 pkt – 4 zawodnik w biegu na 400m ppł Mistrzostw Polski U 18 (Poznań).

Zobacz też: Pełne wyniki i regulaminy wszystkich dyscyplin sportowych

Paweł Olszański / PZLA

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube