reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Debiut oleśniczan w turnieju LEGO

Aktualności13.01 o 15:20Komentarzy:
Po raz pierwszy w historii Oleśnica miała swoją reprezentację w konkursie First Lego League. Drużynę Sky Team stworzyła i przygotowała szkoła Sky Blue Education. W debiucie oleśniczanie zajęli czwarte miejsce.- Na ćwierfinał First Lego League w Poznaniu wyruszyliśmy dzień wcześniej, aby jeszcze mocniej zintegrować drużynę i dopracować program robota. Pomimo pracy do późnych godzin nocnych, wstaliśmy wypoczęci i zmotywowani do działania na zawodach. Cały dzień zmagań przebiegał w przyjaznej atmosferze, a duch zdrowej rywalizacji napędzał nas do dania z siebie wszystkiego, co mamy najlepsze. Wracamy z bagażem doświadczeń i wieloma pozytywnymi wspomnieniami z konkursu. Jestem dumny z postawy wszystkich członków Sky Teamu, a w następnej edycji z pewnością wrócimy silniejsi i z awansem do kolejnego etapu - powiedział Mateusz Kocik, student automatyki i robotyki na Politechnice Wrocławskiej, jeden z trenerów oleśnickiego zespołu.

Swój udział w projekcie miało też I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy, które pozytywnie zareagowało na pomysł zaangażowania swoich uczniów w ten konkurs. Czterech uczniów liceum było członkami Sky Team, a o swoich wrażeniach mówi jeden z nich.

- Bardzo mi się podobało na zawodach. Organizacja była idealna. Atmosfera była wspaniała, każda drużyna wspierała siebie nawzajem. Mimo wielu niepowodzeń nasz robot spisał się doskonale. Technicy spisali się świetnie, zachowując spokój w trudnych sytuacjach. Jednak zgraną grupą naprawiliśmy błędy i jak na pierwszy raz poszło nam znakomicie, zajmując czwarte miejsce - podsumowuje występ Hania Choińska.

- Dziękujemy za wsparcie sponsorom oraz zaufanie i wsparcie rodzicom. Gratuluję także Trenerom bardzo dobrego przygotowania zespołu. Gratulujemy zwycięzcom oraz drużynie z SP1 Syców, która wyprzedziła nas o włos w Robot Games. Za to my zrewanżowaliśmy się końcowym wynikiem. Już zaczynamy myśleć o kolejnej edycji i liczymy na to, że ponownie będzie to wspaniała przygoda - dodaje Mateusz Góra, właściciel Sky Blue Education.

- Sky Team reprezentowali: Maksymilian Leśniewski, Lena Kos, Paweł Szewczyk, Michał Konstanciak, Adam Szadkowski, Piotr Grzesiak, Kamil Plaskota, Rami Matouk, Michał Duszyński, Matusz Remiszewski, Hania Choińska. Opiekunami zespołu byli: Mateusz Kocik, Kamila Krzesak. Swoimi radami i czasem podzielili się: Dariusz Zimny w sprawie budowania budynków na budynkach, Dawid Skop w projektowaniu oraz druku 3D. Zespół został wsparty przez cztery lokalne firmy: Hotel Garden, Szkołę Suzuki Muzyczny Zakątek, Restaurację La Familia oraz Seminex Dobroszyce - czytamy w komunikacie.

źródło: Sky Blue Education

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube