reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Przyłapani z cofniętymi licznikami

Aktualności13.01 o 00:00Komentarzy: 43
Policjanci zatrzymali trzy pojazdy, w których zauważyli zaniżone przebiegi. Teraz sprawą zajmie się dochodzeniówka. Za zmianę stanu licznika grozi do pięciu lat więzienia.W piątek na terenie powiatu oleśnickiego policjanci ujawnili trzy przypadki, gdzie faktyczny stan licznika wskazywał niższą wartość niż ta zarejestrowana podczas ostatniego badania technicznego pojazdu.

Około godz. 9:15 na ulicy 3 Maja w Bierutowie, policjanci zatrzymali do kontroli forda. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że faktyczny stan licznika jest niższy w porównaniu z zapisem w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Na miejscu wykonano oględziny pojazdu oraz dokumentację. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone będą pod nadzorem prokuratury przez policjantów z pionu dochodzeniowo-śledczego.

Podobna sytuacja miała miejsce w Sycowie, gdzie policjanci skontrolowali nissana. Faktyczne wskazanie drogomierza było znacznie niższe od tego wskazanego podczas grudniowego przeglądu technicznego pojazdu.

Kolejny przypadek miał miejsce na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy. Funkcjonariusze zostali wezwani do kolizji dwóch samochodów. Podczas wykonywania czynności związanych ze zdarzeniem policjanci skontrolowali także liczniki pojazdów. Po weryfikacji danych w systemie informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów okazało się, że w jednym z pojazdów stan licznika podczas ostatniego badania technicznego był o kilka tysięcy kilometrów większy niż obecnie.

rd, źródło: KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

sipytna15.01 o 07:34

Ty jesteś chory i cię zutylizuję

Zgłoś
Ja15.01 o 06:24

A co zrobić jak na stacji diagnostycznej pracuje sipytna i powpisuje cuda do dokumentów, co mu zrobią jak to chora jednostka zagrażajaca ludzkości, ma żółte papiery, zryty beret i nikt mu nie podskoczy!!!!!

Zgłoś
JANUSCH14.01 o 20:53

@ Janusz. Zabić dziada diagnostę.

Zgłoś
Janusz14.01 o 09:31

A co jesli diagnosta spisuiac licznik zrobil czeski blad ?

Zgłoś
hehehe14.01 o 08:16

Mi sie cofa ale duzo na wstecznym jezdze :)

Zgłoś
...14.01 o 08:15

Najlepiej przy komisach stac i czekac az wyjada na jazde probna ...

Zgłoś
JANUSCH13.01 o 21:06

Niemcy czasem tyż cofajo.

Zgłoś
janusz13.01 o 20:47

A jakim prawem te auta do sprzedaży stoją w komisach, przy drogach, na posesjach bez ważnego OC.Uczciwy użytkownik , po wypadku niekoniecznie z jego winy,auto nie nadaje się do naprawy(szkoda całkowita), dowód rej. zatrzymany ,auto stoi na prywatnej posesji i musisz bulić OC.

Zgłoś
LoL13.01 o 20:17

Szanujący się Handlarz nie cofa, wie co ma i sobie ceni jak ma dobre auto. Co z tego, jak nie może sprzedać. Janusz kupi za to na pod marketem furę cofnięta i na Niemca i cieszy się szczerbatym uśmiechem ze wyrwał 1500 taniej.

Zgłoś
Handlarz13.01 o 20:13

Jesteśmy jak najbardziej za wyłapywaniem oszustów. Często w komisach stoją auta lalki z małymi przebiegami ale Janusz z Grażyna nie obejrzą nawet bo twierdzą ze drogo i mogą kupić taniej. W Polsce im mniejszy przebueg tym gorzej bo ludzie się zaraz doszukują oszustwa. Może się Polacy za jakiś czas nauczą, bo na razie szukają igieł za pół ceny rynkowej i na koniec jeszcze co by tu urwać.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube